Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
01 Aralık 2021 Çarşamba
10 °C Çok bulutlu

Genel Kurulda konuşan Aydemir: 'Maçı kaybedeceksiniz'

TBMM Genel Kurulu'nda konuşan HDP Bingöl Milletvekili Erdal Aydemir: 'Size yolun sonu göründü. Maçı kaybedeceksiniz, bir alt lige düşmeyeceksiniz; başınız dik, yeriniz amatör lig. Bunu kesinlikle yaşayacaksınız.'

24 KASIM 2021 ÇARŞAMBA 14:39
12
820
4
AA aa
Genel Kurulda konuşan Aydemir: `Maçı kaybedeceksiniz`

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Bingöl Milletvekili Erdal Aydemir, TBMM Genel Kurulu'nda konuştu.

Gündeme dair açıklamalarda bulunan Aydemir; “Sayın Başkan, değerli milletvekilleri; ülkemizi bu hâle getiren AKP Hükûmeti her alanda dibe vurmuş durumda, ‘çukur' demiyorum, çukurun da dibine vurmuş durumda. Bunu en iyi şekilde bir Zaza atasözü açıklamakta, bir Zaza atasözü der ki: "..."(x) Yani ‘Su çamurlaşmadan, bulanıklaşmadan berraklaşmaz; temiz akmaz.' İşte, AKP Hükûmetinin ülkeyi getirdiği çamur, bulanık durumdan kurtulmanın yolu ve yöntemini de birazdan size aktaracağım. Bakın, değerli milletvekilleri, AKP iktidarı, Bakanlar Kurulu ve onunla birlikte hareket eden yürütmenin başı Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan maalesef ki makul suretle hareket edebilme iktidarını yitirmiştir. Bakın, bu düzenlemeler nerede var? Medeni Kanunu'muzda velâyet makamı var, vesayet makamı var ve kayyımlık makamı var. Eğer ruh ve vücut bütünlüğünüz aynı anda bir işi yapmaya yeterli değilse, bu işi yapmaya yetiniz yoksa kanun sizi sınırlar. İşte, demokrasilerde de artık yönetemeyen, makul suretle hareket edebilme iktidarını yitirmiş, âdeta akıl tutulması yaşamış bu Hükûmete demokratik bir sistemde halk tarafından, halkın iradesine gidilmesi için sandık konur, sandık ve o sandık da seçim sandığıdır ve bu halk önünüze koyduğu bu seçim sandığıyla size mutlaka ki ceza kesecektir. İstediğiniz kadar seçimden kaçın, istediğiniz kadar bir buçuk yıl seçimi uzatmaya götürün. Bakın, AKP Hükûmeti, futbol maçı doksan dakika. Maç daha başlamadan siz 4'lü hakem heyetini atamakla, şikeyle başladınız. Maç bitmedi tabii, maç devam ederken kuralları değiştirdiniz. Bunu yapmadınız mı? Yaptınız ama yine kaybettiniz” dedi.

AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal'ın “Daha beş yıl olmadı ki” sözlerine de yanıt veren Aydemir, şu şekilde konuştu:

“Bakın, ister uzatın, ister zamanında yapın, ister erken yapın; ister Beştepe'deki sarayınızdan bakın, ister yukarıda uçan 500 milyonluk sarayınızdan bakın; size yolun sonu göründü. Maçı kaybedeceksiniz, bir alt lige düşmeyeceksiniz; başınız dik, yeriniz amatör lig. Bunu kesinlikle yaşayacaksınız. Bakın, yine, Hükûmet Başkanınız Recep Tayyip Erdoğan, daha iki gün önce yapmış olduğu bir konuşmasında Nas'a, Nas'a... Eğer Nas Suresi'yse veya müktesebatıysa biz buradan... Elbette ki Nas müktesebat olarak var. Aynı zamanda hırsızlık ve yolsuzluk ayetleri de var. Bir düşünün, bu ayetler uygulandığı zaman AKP Grubunun vücut bütünlüğü ne hâle gelir? Düşünün arkadaşlar, kaç kişinin eli, kaç kişinin kolu kesilir? Bunu siz kendinize hiç sordunuz mu? Sormadınızsa bu halk bunun hesabını mutlak suretle sizden soracaktır.”

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_87249)
25 Kasım 2021 Perşembe 08:51
Hadi ordan be! sen mi iktidar olacaksın, bu ülke insanı o kadar aptal değil sen ve desteklediğin zihniyeti iktidar yapacak, İnsanlar şuna bakacaklar yahu Türkiyeye karşı olan bütün zebaniler bu hükümetin gitmesini istiyor, bu ülkenin düşmanları (senin gibiler) bu hükümetin gitmesini istiyor. Kusura bakma kimse ahmak değil.
Beğendim (4) Beğenmedim (7)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_87239)
24 Kasım 2021 Çarşamba 22:11
Ak Parti Önümüzdeki seçimi kazanabilirde, kaybedebilirde belli olmaz.. Ama kesin olan hakikat şu ki HDPKK isimli Terör Örgütünün propagandasını yapan ve terör Örgütünün siyasi uzantısı olan bu HDPKK isimli parti asla seçimleri kazanmadı ve asla kazanamayacak.
Beğendim (6) Beğenmedim (6)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_87233)
24 Kasım 2021 Çarşamba 18:12
Sabri amca seni buralardaq görmek seni Hdpkk li seni Seni CHDP li seni 20 yildir maçı kazanıyorsunuz siz evde bile milli maça çıkmayacak kadar körelmiş siniz bayım:))
Beğendim (8) Beğenmedim (7)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_87228)
24 Kasım 2021 Çarşamba 14:59
Haram hirsizlik bunlarin ruhlarina yapismis sayin aydemir bunlarin yaptigi zülmu ne fravunlar ne nemrutlar yapmistir
Beğendim (12) Beğenmedim (7)Cevapla
30.11.2021
16:27
Salgın uyarısı! Hastaneler dolup taşıyor
Salgın uyarısı! Hastaneler dolup taşıyor
Bingöl'de son 1 aydır üst solunum yolu enfeksiyonu nedeniyle sağlık kuruluşlarına başvuran hasta sayısındaki artış dikkat çekerken, Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Doktor Azize Sezin Şeyhanoğlu, grip hastalığı konusunda önemli uyarılarda bulundu.
30.11.2021
16:26
`Güçlü büyüme devam ediyor`
'Güçlü büyüme devam ediyor'
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Cevdet Yılmaz: 'Pandemi kısıtları sonrası ekonomik toparlanma ve güçlü büyüme devam ediyor.'
30.11.2021
16:25
`Medya kuruluşları kapanmanın eşiğinde`
'Medya kuruluşları kapanmanın eşiğinde'
Koronavirüs salgını, döviz krizi, enerji ve akaryakıt fiyatlarındaki artış gibi birbiri ardına yaşanan krizler, medya kuruluşlarını kapanmanın eşiğine getirdi.
30.11.2021
16:24
Akbulut, sporculara malzeme desteğinde bulundu
Akbulut, sporculara malzeme desteğinde bulundu
Bingöl Kayak Kulübü Başkanı Bayram Anşin, Malatya'da görev alan hemşerimiz Prof. Dr. Ahmet Sami Akbulut, kayakçılara malzeme desteğinde bulunduğunu söyledi.
30.11.2021
16:23
`İslam, gücünü siyasetten değil ahlaktan alır`
'İslam, gücünü siyasetten değil ahlaktan alır'
Özgür-Der Bingöl Şubesinin gerçekleştirdiği aylık seminerler dizisinin ikincisinde Eğitimci-Yazar Mehmet Mahsum Yokuş'un sunumuyla 'İslami Bilginin Eyleme Dönüştürülmesinde Geleneksel ve Modern Zaaflar' konulu seminer gerçekleştirildi.
30.11.2021
16:22
Yedisu`da `Doğa Kardeşliği` Etkinlikleri
Yedisu'da 'Doğa Kardeşliği' Etkinlikleri
'2021 Bingöl Kardeşlik Yılı Projesi' etkinlikleri kapsamında Yedisu'da fidan dikimi ve çevre temizliği yapıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın