Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
20 Ekim 2021 Çarşamba
8 °C Açık

Görme engellilere tasarım kursu

Altı Nokta Görme Engelliler Derneği ve İŞKUR tarafından yürütülen kurslar sayesinde engellilerin hayatı değişiyor. Önce meslek edindirilen engelliler, daha sonra da istihdam ediliyor.

04 ŞUBAT 2015 ÇARŞAMBA 20:01
0
1457
0
AA aa
Görme engellilere tasarım kursu

Bingöl Altı Nokta Körler Derneği Başkanı Mücahid Korkutata, verdikleri eğitimler sayesinde engellilerin diğer bireyler gibi iş hayatına katılabileceklerini söyledi.

İŞKUR ve Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle 18 – 24 yaş arasındaki görme engellilere yönelik “Web Tasarım Kursu” açtıklarını söyleyen Korkutata: “Burada web tasarım eğitimi alacak olan arkadaşlarımız inşallah bu tecrübelerini iş hayatında da kullanabilecek. Bu tür eğitim programları ile engelli arkadaşlarımızın sosyal hayata daha fazla katılmalarını sağlamayı hedefliyoruz” dedi.

Eğitim sonunda kursiyerlere sertifika dağıtılacağını belirten Korkutata: “Web Tasarım Kursumuz haftanın 5 günü devam edecek. Kurs bitiminde kursiyerlerimize Milli Eğitim onaylı sertifika verilecek. Engelli kardeşlerimizin sosyal hayata katılımları için proje geliştirmeye devam edeceğiz” dedi.

Korkutata, Web Tasarım Kursu açılmasına katkı sağlayan Türkiye İş Kurumu ve Milli Eğitim Müdürlüğü görevli öğretmenler Nazım Burulday, Mehmet Dinler ve Taner Karaarslan’a teşekkür ettiğini sözlerine ekledi. 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın