Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
05 Aralık 2019 Perşembe
°C

Grup finalinde Bingöl rüzgarı

6 ilden ekiplerin yarıştığı Halkoyunları Van Grup Yarışması'nda Bingöl'den üç ekip derece yaparak Türkiye finallerine katılmaya hak kazandı.

06 MAYIS 2019 PAZARTESİ 21:00
0
1109
0
AA aa
Grup finalinde Bingöl rüzgarı

Türkiye Halkoyunları Federasyonu 2019 faaliyet programı kapsamında 04-05 Mayıs tarihlerinde Van ilinde düzenlenen Halkoyunları Grup Finali yarışmaları, Bingöl, Bitlis, Hakkâri, Muş, Şırnak, Van illerinden 500 sporcu katılımıyla gerçekleştirildi.

Van Nur Tatar Spor Salonunda düzenlenen yarışmalar, minikler, yıldızlar, gençler ve büyükler kategorilerinde, geleneksel düzenlemesiz ve geleneksel düzenlemeleri kategorilerinde yapıldı. Yarışmalarda Bingöl'den 3 ekip Türkiye finaline adını yazdırdı.

Minikler geleneksel düzenlemesiz dalda 88.40 puan ile Van Tuşba Sanat Gençlik ve Spor Kulübü birinci, 86.40 puanla Beytüşşebap Halk Eğitim Merkezi Gençlik ve Spor Kulübü ikinci, 85 tam puan ile Çevlik Halay Gençlik ve Spor Kulübü ise üçüncü olurken, minikler geleneksel düzenlemeli dalda ise 88.20 puanla Van Tuşba Sanat Gençlik ve Spor Kulübü birinci, 83 tam puan ile Şemdinli Halk Eğitim Merkezi Gençlik ve Spor Kulübü ikinci, 82.80 puanı ile Bingöl Yaşam Gençlik ve Spor Kulübü ise üçüncülük kupasının sahibi oldu.

Yıldızlar geleneksel düzenlemesiz kategorisinde ise 88.20 puanı ile Bingöl İl Özel İdaresi Gençlik ve Spor Kulübü birinci olurken, 86.20 puanı ile Dideban Gençlik ve Spor Kulübü ikinci, 82.80 puanla Hakkâri Şemdinli Halk Eğitim Merkezi üçüncü oldu.

Yıldızlar geleneksel düzenlemeli kategorisinde de 87 tam puan ile Van Tuşba Halk Eğitim Merkezi Gençlik ve Spor Kulübü birinci, 83.60 Bingöl Halkoyunları Araştırma Spor Kulübü ikinci, 81.40 puanı ile Muş Folklor Gençlik ve Spor Kulübü üçüncü oldu.

Gençler geleneksel düzenlemesiz dalda 91 tam puanla Hakkâri Colemerig Gençlik ve Spor Kulübü birinci, 88.80 puanla Bingöl Belediye Gençlik ve Spor Kulübü ikinci, 87 tam puanla Bingöl Çevlik Halay Gençlik ve Spor Kulübü üçüncü olurken, gençler geleneksel düzenlemeli kategorisinde ise 88 tam puanla Van Gençlik Merkezi Spor Kulübü birinci, 85 tam puanla Hakkâri Çukurca Belediyesi Spor Kulübü ikinci ve 82.20 puanla Muş folklor Spor Kulübü ise üçüncülük kupasının sahibi oldu.

Derece giren ekipler, Türkiye Halkoyunları Federasyonu tarafından ilerleyen tarihlerde yapılacak olan Halkoyunları Türkiye Finallerine katılmaya hak kazandı.

Dereceye giren illere ödülleri, Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Yalçın Özdemir, Halkoyunları Federasyon yetkilileri, il dışından gelen hakem ve gözlemciler, Spor Şube Şefi Mustafa Kazancı ve diğer protokol üyeleri tarafından verildi.

 

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın