KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
22 Eylül 2023 Cuma
15 °C Açık

Güneşin doğuşu festivali düzenlenecek

4 yıl aradan sonra bu yıl yeniden düzenlenecek olan Güneşin Doğuşu Festivali’nin 16 Ağustos’ta başlayacağı bildirildi.

Güneşin doğuşu festivali düzenlenecek
07 HAZİRAN 2013 CUMA 05:35
0
12697
1
AA aa

Karlıova'da düzenlendiği ilk yıllarda büyük ilgi gören ancak 2008 yılından beridir kutlanmayan Güneşin Doğuşu Festivali bu yıl yeniden düzenlenecek.

Karlıova Belediye Başkanı Reşit Özen, festivalin, ilçenin tanıtımına büyük katkı sağlayacağını belirterek, bu yıl yeniden güneşin eşsiz doğuşunun seyrini vatandaşlara yaşatacaklarını söyledi.

Güneşin Doğuşu Festivali'ni 16-17-18 Ağustos tarihlerinde düzenlemeyi kararlaştırdıklarını belirten Özen: “Dünyada güneşin en güzel izlendiği iki yerden biri Karlıova'daki Bingöl Dağlarıdır. Burada güneşin doğuşunu izlemek ayrı bir heyecandır. Daha önce düzenlenen Güneşin Doğuşu Festivali, birkaç yıldır yapılmıyor. İnsanlarımıza güneşin eşsiz güzelliğini seyrettirmek için bu yıl yeniden festival düzenliyoruz” dedi.

Yol sorunu için valilikten yardım talebi

Festival yapımı konusunda şuan tek sıkıntının yol olduğunu ifade eden Özen: “Sayın Valimiz Mustafa Hakan Güvençer'den yol yapımı konusunda destek istemiştik. Bize bu konuda yardımcı olacağını ve yolun düzenlenmesi için araç vereceğinin sözünü vermişti. Vali beyin tayini çıkınca kaldı. Şimdi yeni valimizden yolun yapımı konusunda destek isteyeceğiz. Bu yolu yaparsak sıkıntımız kalmaz ve insanlarımızın yol çilesi bitmiş olacak” dedi.

Festivalin 3 gün boyunca Karlıova'da çeşitli etkinliklerle kutlanacağını belirten Özen, son gün dağa tırmanarak güneşin doğuşunun izlenmesinin ardından programın sona ereceğini söyledi. 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
erhan ulaş (@Misafir_13932)
13 Haziran 2013 Perşembe 14:56
yol sorunu çözülmeli
22.09.2023
06:31
Diyanet 2 Bin 450 sözleşmeli personel alacak
Diyanet 2 Bin 450 sözleşmeli personel alacak
Diyanet İşleri Başkanlığı Taşra Teşkilatında münhal bulunan 4/B sözleşmeli pozisyonlarda istihdam edilmek amacıyla 2022 yılı Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) B grubu puan sırası esas alınarak 2 Bin 450 sözleşmeli personel alınacak.
22.09.2023
06:29
Bingöllüler ve Bitlisliler Ümraniye`deki `Yöresel Günler Festivali`nde buluştu
Bingöllüler ve Bitlisliler Ümraniye'deki 'Yöresel Günler Festivali'nde buluştu
Ümraniye Belediyesi'nin bu yıl ilkini düzenlediği Yöresel Günler Festivali'nde Bingöl ve Bitlis'in sevilen ürünleri sergilendi.
22.09.2023
06:27
MSB 15 Müfettiş Yardımcısı Alacak
MSB 15 Müfettiş Yardımcısı Alacak
Millî Savunma Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığında istihdam edilmek üzere 15 müfettiş yardımcısı alınacak. Başvuru tarihi, şartları ve istenilen belgeler şöyle;
22.09.2023
06:25
Bingöl`de Aile Çalıştayı düzenlendi
Bingöl'de Aile Çalıştayı düzenlendi
Bingöl'de Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü koordinesinde 'Aile Çalıştayı' düzenlendi. Çalıştayda aile, eşitlik ve adalet, sosyal kalkınma ve refah, çevre ve iklim gibi konular ele alındı.
22.09.2023
06:23
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı sözleşmeli personel alacak
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı sözleşmeli personel alacak
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nın merkez ve taşra teşkilatı birimlerinde istihdam edilmek üzere 91 sözleşmeli personel alınacak. Yazılı ve sözlü sınav yok. Başvurular başladı. Lisan, ön lisan ve ortaöğretim mezunlarının başvurabileceği pozisyonlar ve görev yerleri şöyle;
22.09.2023
06:22
Yavru sirazlar Yukarı Kaleköy Baraj gölüne bırakıldı
Yavru sirazlar Yukarı Kaleköy Baraj gölüne bırakıldı
Elazığ Su Ürünleri Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünce Su Ürünleri AR-GE Merkezi ve üretim biriminde üretilen yavru siraz balıkları Bingöl sınırları içerisinde bulunan Yukarıkaleköy Baraj Gölüne stoklara takviye amacıyla bırakıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın