Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
17 Nisan 2021 Cumartesi
23 °C Kısmen güneşli

Gurur duyduk!..

Bingöllü hemşerimiz Prof.Dr.Abdullah Bayram, Yüksek Öğrenim Kurumu (YÖK) Denetleme Kurulu üyeliğine seçildi.

12 OCAK 2009 PAZARTESİ 10:35
0
1786
0
AA aa
Gurur duyduk!..
1956 yılında Bingöl’de doğan Prof. Dr. Abdullah Bayram, İlk ve Ortaokulu Bingöl’de okudu. Mersin İlköğretmen Okulu yatılı kısmından 1974 yılında öğretmen olarak mezun olan Bayram, Ekim 1976’ya kadar Bingöl Ardıçtepe Köyü İlkokulu'nda öğretmen ve okul müdürlüğü görevlerinde bulundu.
 1976-1980 döneminde Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümünde okuduktan sonra Ocak 1985’e kadar Ordu Korgan Lisesinde  Biyoloji öğretmenliği yaptı. Biyoloji öğretmenliği yıllarında Canik Dağları'nda örümcek ve akrep toplayan Bayram, 1985 Ocak ayında Yüzüncü Yıl Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümüne Asistan olarak atandı ve örümcekler üzerine lisansüstü öğretim görmek için aynı yıl Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümüne transfer edildi.
 1987’de “Doğu Canik Dağları Örümcekleri” adlı Yüksek Lisans Tezini tamamlayıp aynı fakültede doktora çalışmalarına başladı. “Doğu Karadeniz Bölgesi Örümceklerinin Sistematik ve Zoocoğrafya Bakımından İncelenmesi” konusunda bir yılı aşkın bir süre araştırmalarda bulundu. 1989 Ocak ayında İngiltere Newcastle upon Tyne Üniversitesi, Zirai ve Biyolojik Bilimler Fakültesinde yeniden doktora yapmak üzere İngiltere’ye gönderildi. 1993 Ocak ayında “Tarımsal Ekosistemlerde Yaşayan Kurt Örümceklerinin Ekolojisi (Lycosidae, Araneae)” üzerine doktora tezini tamamlayıp Yüzüncü Yıl Üniversitesine döndü.
 Mart 1993’te Yardımcı Doçentliğe atandı ve Zooloji Anabilim Dalı Başkanı oldu. Ekim 1995’te Yüzüncü Yıl Üniversitesinde Hayvan Ekolojisi-Zoocoğrafya Bilim Dalında “Doçent” unvanını aldı. 1997 yılında Kırıkkale Üniversitesine transfer olan Bayram, 2003’te Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Zooloji Anabilim Dalına “Profesör” olarak atandı. Bayram, buradaki görevinden sonra YÖK Denetleme Kurulu Üyeliğine getirildi.
Evli ve 4 çocuk babası olan Bayram; İngilizce, Almanca’yı iyi derecede biliyor

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın