KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
02 Haziran 2023 Cuma
24 °C Bulutlu ve güneşli

Hacılar Ortaokulu'nun ilk e-dergisi çıktı

'ÖĞRENCE' adıyla yayımlanan ve bundan böyle her dönem okurlarla buluşturulacak e-derginin ilk sayısında röportajlar, edebiyat, sanat ve eğlence konularında birçok içerik yer aldı.

Hacılar Ortaokulu`nun ilk e-dergisi çıktı
24 MAYIS 2023 ÇARŞAMBA 10:48
9
582
0
AA aa

Hacılar Ortaokulu Müdürlüğü'nce bir süre önce çalışmalarına başlanan “ÖĞRENCE” adlı e-derginin ilk sayısı çıktı. İl Milli Eğitim eski Müdürü Halil Yücel, başarılı aktör Selahattin Taşdöğen ve Gazeteci Yazar Haşmet Babaoğlu ile röportajların yer aldığı dergiye, Eğitim ve Toplum Gönüllü Semiramis Karaarslan da makalesiyle katkıda bulundu.

Öğrencilerin hazırladığı içeriklerin öğretmenlerin kontrolünde yer aldığı e-dergide kültür, sanat, edebiyat konularında birçok esere yer verildi.

İlk sayısıyla farkındalık yaratmak istenen e-derginin önsözünde çalışmanın amaç ve hedeflerine değinen Hacılar Ortaokulu Müdürü Şahabettin Şimşek, bu sayede bir iz bırakmak istediklerini vurguladı.

Şimşek, önsözde şunları kaydetti.

“Hacılar Ortaokulu ailesi olarak e-dergimizin ilk sayısında sizlere merhaba demekten büyük bir mutluluk duyuyorum. Bizlerin çabası, güzellikler adına eğitimde iyi olmak, daha başarılı olmak ve değişen dönüşen dünyaya uyum sağlayan, hayalleri hedeflere, hedefleri gerçeğe dönüştüren çağa ayak uydurmuş, yeniliklere açık, milli ve manevi değerlere bağlı, insanlığa faydalı, milletini yükseltecek gençler yetiştirmektir.

ÖĞRENCE adlı e-dergimiz ile bundan sonra siz değerli okurlarımızla her dönem buluşmayı planlıyoruz. Bu süreçte sizlerle daha güzel şeyler paylaşmak, birlikte eğlenmek ve öğrenmek için bu işe giriştik. Bu sayede bilim ve teknolojinin hızla ilerlediği bu çağda e-dergimiz ile biz de iz bırakmak istedik. Okulumuzu en iyi şekilde temsil etmiş olacağımızı düşündük. Planlama, tasarım, fikir alışverişi yapmada dergi ekibindeki öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz ile yolculuğa çıktı. Düşünerek, okuyarak, araştırarak, inceleyerek, tasarlayarak ve en önemlisi inanarak bu dergimizi sizler için hazırladık. Bu ilk sayımızda ilginizi çekecek konulara yer vermeye çalıştık.

Süreç boyunca desteklerini yanımızda hissettiğimiz ve röportaj istediğimizi kırmayan Bingöl İl Milli Eğitim Eski Müdürümüz Sayın Halil Yücel'e, kıymetli vakitlerini ayırıp öğrencilerimize röportaj veren usta oyuncu Selahattin Taşdöğen ve usta gazeteci yazar Haşmet Babaoğlu ile Eğitimci Yasar Aktivist Eğitim ve Toplum Gönüllüsü Semiramis Karaarslan'a şükranlarımızı sunarız”

Dergiye bu linkten ulaşabilirsiniz;

https://online.fliphtml5.com/vncbf/wnbl/#p=1  

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
02.06.2023
15:15
Bingöl`de ekmek de taksi de zamlandı!
Bingöl'de ekmek de taksi de zamlandı!
Seçim sonrası başlayan zam furyasına her gün bir yenisi ekleniyor. Bingöl'de taksi ücretlerince zam yapılırken bir diğer zam da ekmeğe geldi. Ancak ekmek zammını 'geçici zam' olarak nitelendiren fırıncı esnafı, asıl zammın yakında geleceğini vurguluyor.
02.06.2023
14:30
KGM işçi alımı kura sonucu açıklandı! İşte Bingöl listesi
KGM işçi alımı kura sonucu açıklandı! İşte Bingöl listesi
İl ve mesleklere göre ilan edilen kadro sayısı kadar asıl ve asıl sayının 3 katı kadar da yedek aday için kura ile yerleştirme işlemi, Türkiye Noterler Birliği çekiliş programı ile noter huzurunda Karayolları Genel Müdürlüğü konferans salonunda gerçekleştirildi.
02.06.2023
11:34
Alman polislerinin üniformaları Bingöl`den
Alman polislerinin üniformaları Bingöl'den
Bingöl'de 2007 yılında 30 kişi ile kurulan ve devletin verdiği desteklerle personel sayısını 630'a çıkartan tekstil fabrikası, Avrupa'ya ihracata başladı. Ukrayna ve Polonya'nın ardından Almanya'daki polislerin üniforması da Bingöl'de üretilmeye başlandı.
02.06.2023
11:32
Demiryolunda ilaçlı otla mücadele için uyarı!
Demiryolunda ilaçlı otla mücadele için uyarı!
Kullanılan ilacın insan ve hayvan sağlığını etkileyici özellik taşıması sebebiyle tehlike oluşturduğu vurgulanıp vatandaşların buna karşı dikkat etmeleri istendi.
02.06.2023
11:31
Bilinmeyen şelale! Konarlı…
Bilinmeyen şelale! Konarlı…
Konarlı Şelalesi'nin kaynak suyu 500 metre uzaklıktan çıkarak, yaklaşık 30 metre yükseklikten yine Konarlı Deresi'ne dökülüyor.
02.06.2023
11:30
Öğrencilere yönelik trafik eğitimleri sürüyor
Öğrencilere yönelik trafik eğitimleri sürüyor
Eğitim sonrasında öğrencilere Trafik Jandarması Boyama Kitapçığı ve çeşitli hediyeler dağıtılıyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın