KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
09 Haziran 2023 Cuma
21 °C Çoğunlukla açık

Halkoyunları yarışması bugün

İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nce düzenlenen Valilik Kupası Halkoyunları İl Birinciliği Yarışması bugün yapılacak.

Halkoyunları yarışması bugün
18 ŞUBAT 2011 CUMA 22:34
0
1860
0
AA aa

 

Milli Eğitim Bakanlığı Okuliçi Beden Eğitimi Spor ve İzcilik Daire Başkanlığı'nın 2010–2011 faaliyet yılı programı kapsamında, İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nce Valilik Kupası Halkoyunları İl Birinciliği Yarışması düzenlenecek.
 
Vali Yardımcısı Alper Çığ başkanlığında toplanan düzenleme kurulu, yarışmaya ilişkin çeşitli kararlar aldı. Buna göre; 19 Şubat 2011 Cumartesi (bugün) günü saat 09.00'da Şehir Spor Salonu'nda başlayacak olan yarışma 4 kategoride gerçekleştirilecek. Minikler kategorisinde 5, yıldızlar kategorisinde 5, gençler kategorisinde 10, yaygın eğitim kurumları kategorisinde de 1 ekip olmak üzere toplam 21 ekibin sahneye çıkacağı yarışmada bu yıl bir ilk uygulanacak.
 
Yarışma biletli olacak
Geçmiş yıllarda yaşanan aşırı yoğunluk ve buna bağlı olarak ortaya çıkan gerginliklerin önlenmesi, kaliteli ve sağlıklı bir yarışma ortamı oluşturabilmek adına girişlerin biletli olmasını kararlaştıran İl Düzenleme Kurulu, ekip oyuncularının ailelerine ve kurum amirlerine ücretsiz davetiye gönderdi. Davetiyesi olmayanlar ise yarışma günü salon girişinde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nce kurulan stanttan 5 TL karşılığı alacağı biletle yarışmayı izleyebilecek. Davetiye ve bileti olmayanlar ise salona alınmayacak.
 
Centilmenlik ödülü verilecek
Dereceye girenlerin ödüllendirileceği yarışmada bu yıl uygulanacak ilklerden bir diğer ise centilmenlik ödülü olacak. Minikler, yıldızlar ve yaygın eğitim kurumlarında dereceye girenlere kupa verilecek, gençler kategorisinde ise hem dereceye girenlere kupa verilecek, hem de bu kategoride en centilmence davranan ekibe centilmenlik ödülü takdim edilecek.
 
Tedbirler sıkı tutuluyor
Yoğun katılımla gerçekleşmesi beklenen yarışmada güvenlik önlemleri de üst düzeyde olacak. Yarışma süresince sahaya belirlenen görevliler haricinde hiç kimse alınmayacak. Yarışmacı ekipler salonda değil, dışarıda bekleyecek, sırası gelen ekip görevliler tarafından salona alınacak. Sahnede ekip varken bir başka ekip sahneye alınmayacak. Yarışma kurallarına aykırı hareket eden ve gerginlik çıkaran ekipler ile bu ekiplerin usta öğreticileri ve idarecileri hakkında, MEB Halkoyunları Yarışma Yönergesi'nin 17. maddesi kapsamında disiplin cezası uygulanacak.
 
Dereceye girenler grup finaline katılacak
Geleneksel dalda 21 ekibin katılımıyla gerçekleştirilecek yarışmada kategorilerinde birinci olan ekipler, 19–20 Mart tarihlerinde Batman'da yapılacak grup finalinde Bingöl'ü temsil edecekler. Grup yarışmasında ise, Bingöl, Diyarbakır, Hakkâri, Van, Muş, Bitlis illeri yarışacak.
YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın