Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
02 Haziran 2020 Salı
°C

Hastamı Kabul Etmedi

Bingöl Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'ne eşini tedavi etmeye götürdüğünü söyleyen Ahmet Bürkek, 'Eşimle birlikte öğle mesaisinde geldik ancak sıra olmamasına rağmen doktor hanım bizi kabul etmedi ve aramızda sözlü tartışma yaşandı, şikayetçiyim' iddiasında bulundu.

14 MAYIS 2019 SALI 19:17
22
3495
12
AA aa
Hastamı Kabul Etmedi

Olay, Bingöl Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nde yaşandı. Hasta yakını Ahmet Bürkek'in iddiasına göre, gebe olan eşini öğle mesaisinde kontrol için hastaneye götürdüğünü ancak sıra almak istediğinde ilgili doktorun kendisine sıra vermediğini söyledi.

Bunun üzerine kadın doktorla aralarında sözlü tartışma yaşandığını iddia eden Bürkek, farklı bir kadın doktorun da bu tartışmadan dolayı eşini kabul etmediğini söyledi.

Bürkek; “Benim eşim gebe olduğu için kontrol için hastaneye gittim. Öğle mesaisinde sıra almak istediğim de her zaman gittiğimiz doktor, bugün 70'e yakın hasta kabul ettiğini söyledi ve bizi almadı. Aramızda sözlü tartışma yaşandı ve ben kendisinden şikayetçi olduğumu söyledim. Bunun üzerine başka kadın bir doktorun bakmasını söyledik ama o da bu tartışmadan dolayı kabul etmedi. Bende durumu hasta yönetimine bildirdim. Onlar ilgilendi ama acil servisinde erkek bir uzman olduğunu söylediler, bende hasta mahrumiyetinden dolayı erkek doktorun eşime bakmasını kabul etmedim. Olay bundan ibaret. Doktorun hasta seçme gibi bir lüksü olamaz. Orada iki kadın doktor varsa birisinden biri bizimle ilgilenmek zorunda. İlgili kurumlara bu durumu ileteceğim” şeklindeki iddialarda bulundu.

Konuyla ilgili bilgisine başvurulan hastane yönetimi ise herhangi bir açıklamada bulunmadı.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_44456)
16 Mayıs 2019 Perşembe 13:52
Tıbbi Deontoloji Tüzüğü'nün 18. maddesi gereğince; tabip acil yardım, resmi veya insani vazifenin ifası halleri hariç olmak üzere mesleki veya şahsi sebeplerle hastaya bakmayı reddedebilir.
Beğendim (5) Beğenmedim (1)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_44453)
16 Mayıs 2019 Perşembe 12:50
Kadınları okutmayan, kadının çalışmasını istemeyen cinsiyetçi zihniyet, işine gelince nasıl kadından hizmet almayı bekliyor aklım ermiyor. Kadın hekimler topraktan bitmiyor, dediğiniz gibi ithal de edilemiyor, o zaman önce eldeki değerlere saygı göstereceksiniz, hastane gibi güvenli olması gereken bir ortamda şiddetle göz korkutmayla yıpratmayacaksınız.
Beğendim (5) Beğenmedim (2)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_44452)
16 Mayıs 2019 Perşembe 12:49
Hastanın randevusu yoksa 1) durumu acil değilse ve hekim kabul etmiyorsa randevu almak zorundadır. Bu her şeyden önce randevusu ve muayene sırası olan hastaların uygun sağlık hizmeti alabilmesi için gereklidir. 70 milyon nüfuslu ülkede doktor sayısı belli, doktor dediğiniz de bir insan, belli bir limiti var. Bir makine bile aynı işi belli sayıda yapabilir, bir insanın hayati kararları günde kaç kez alabileceğini düşünüyorsunuz?
2) Eğer hasta acilse, ACİLE GİDER. Hastanede acil hizmeti sunuluyor. Acil olan hastanın doktorda cinsiyet sorgulaması ilginçtir.
Beğendim (4) Beğenmedim (2)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_44451)
16 Mayıs 2019 Perşembe 12:46
Burada doktorun tek suçu, hastane huzurunu kaçıran, hem kadın sekretere hem kadın hekime şiddet gösteren, esas sömürücü ve istismarcı olup sırtını 'önemli' kişilere dayayan sözde hasta yakını olup niyeyse 'acil' durumda bile cinsiyet peşine düşebilen saldırganla ilgili gerekli hukuki işlemleri başlatmamak.
Hekimin hasta seçme hakkı vardır. Birisi size saldırıyorsa, tehdit ediyorsa hasta hekim ilişkisinden söz edilemez. Kadın doğum hastanesinin en büyük sorunu doktorlarının az çalışması değil, gerçekten hasta olan olmayan önüne gelen insanın kapıdan girdiği anda kendisini hak sahibi sanmasıdır.
Beğendim (4) Beğenmedim (2)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_44441)
16 Mayıs 2019 Perşembe 08:28
olayın bizzat gerceklestıği ortamda şahit olarak bulundum .Buna istanayen yorum yapmak istedım. Hasta yakını (eşi) n kaba ve haddi olmayacak konuşmaları mevcuttu. doktor un hasta sayısı çok olmuştu .Günlük olarak yeteri kadar hasta almıştı.Hasta yakını kaba ve hakaret edici konuşmasaydı doktor yine de kabul edebilirdi.Sadece halkıma şunu dıyebilirim nezaket ve incelik gösterın .Her doktor da her insan gibi sizlerden saygı bekler .Öfkenizi kontrol edın .
Beğendim (14) Beğenmedim (4)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_44429)
15 Mayıs 2019 Çarşamba 23:35
kat denetmenlerine gitseydin problem çözülürdü
Beğendim (0) Beğenmedim (5)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_44419)
15 Mayıs 2019 Çarşamba 18:10
Hastanın Dr secme hakkı oldugu gibi doktorunda hasta secme hakki vardir.kanun ve yönetmeliklerdede bellidir.mevcut olayda oldugu gibi sorun cikartan ve zorbalik gosteren hastayida doktorun kabul etmemesi olagandir.egitim egitim yinede egitim.
Beğendim (11) Beğenmedim (7)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_44459)
16 Mayıs 2019 Perşembe 19:52
@Misafir Kullanıcı Acınacak derecede bu kafa.
Beğendim (1) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_44458)
16 Mayıs 2019 Perşembe 17:04
@Misafir Kullanıcı Aç tüzüğe bak. Hatta sağlık bakanlığını ara sor.
Beğendim (1) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_44433)
16 Mayıs 2019 Perşembe 00:57
@Misafir Kullanıcı Ne kadar doğru söylemişsin senin gibi beyinsizlere eğitim şarttt. Madem hastaları seçerek bakacaksa gitsin özel muayenehane açsın orada istediğine baksın istemediğine de seni muayene etmek istemiyorum desin. Yoksa masum insanların haklarını sömürüp onlar sayesinde devletin de parasını yemesin.
Beğendim (2) Beğenmedim (9)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_44422)
15 Mayıs 2019 Çarşamba 19:52
@Misafir Kullanıcı Nerde yazıyor doktorun hasta seçme hakkı. Memeleketn ağası doktorlar oldu çıktı. Yabancı doktor getirilsin, memleketi sömüren doktorların işine son verilsin
Beğendim (2) Beğenmedim (9)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_44418)
15 Mayıs 2019 Çarşamba 16:00
Bingöl doğum hastanesi tam bir rezalet. Başhekimin derhal istifa etmesi lazım. sırtını siyasilere dayayıp halkı mağdur etmeye kimsenin hakkı yok. Doktorlar ise başından savma derdinde gelene gidene kanser tanısı koyup çevre illere gönderiyorlar. Allahtan korkan yok mu bu hastaneyi denetlesin bi.
Beğendim (13) Beğenmedim (9)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_44417)
15 Mayıs 2019 Çarşamba 13:49
Kesin öyle olmuştur..
Beğendim (9) Beğenmedim (4)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_44415)
15 Mayıs 2019 Çarşamba 12:03
Herkes sağlıkta şiddet hususunda sağlık personeline yapılan şiddeti konuşuyor ama kimse sağlık personelinin hastalara yaptığı şiddete değinmiyor
Beğendim (10) Beğenmedim (9)Cevapla
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın