KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
30 Mayıs 2024 Perşembe
°C

Hastane ile ahır yan yana

Karlıova Devlet Hastanesi’ne 30 metre yakınında bulunan hayvan ahırı hastaları ve hastane çalışanlarını isyan ettirdi.

Hastane ile ahır yan yana
03 HAZİRAN 2013 PAZARTESİ 06:36
0
6207
1
AA aa

Karlıova ilçesine iki kilometre uzaklıkta bulunan Karlıova Devlet Hastanesi yanında bulunan hayvan ahırından dolayı hastane personeli ve hastalar kötü kokular ve sineklerden dolayı isyan etti.

Hastaneye sadece otuz metre uzaklıkta bulunan ahır havaların ısınmasıyla beraber çevreye kötü kokular yaymaya başladığını söyleyen hasta yakınları “bu çağda böyle bir rezaleti görmedik” diyerek ahırın yıkılmasını istedi.

Konu hakkında belediyenin sessiz kalması kafalarda soru işareti bırakırken hastaneye sadece otuz metre uzaklıkta bulunan ahır için yıllardır girişimlerde bulunan vatandaşlara ve Halk Sağlığı ekiplerine belediyeden bir cevap gelmediği öğrenildi.

Alınan bilgilere göre belediyenin ahırı yıkması için o bölgeyi istimlak etmesi gerektiği ve bundan dolayı ahır sahibine istimlak bedeli ödemesi gerektiği öğrenildi.

Belediyenin böylesi bir istimlak bedeli ödeyeceği gücünün olmadığını iddia eden bazı kaynaklar hastanenin mikrop yuvası olmasına bile bile göz yumulduğunu iddia etti.

Hastanenin bazı bölümleri kötü kokulardan dolayı sinekler tarafından adeta istila edildiğini söyleyen bazı hastane çalışanları “ilaçlayarak sinekleri yok edemiyoruz her taraf sinek ölüsü ve bundan dolayı mikroplar hastaneyi sarmış durumda” diyerek konunun ciddiyetini gözler önüne serdi. 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
sergen.ay (@Misafir_13829)
05 Haziran 2013 Çarşamba 12:46
yazıklar olsun yaw bu kadarda bilincsiz bir davranıs özellikle bingöl belediyesine yazıklar olsunki bu rezalete el atamıyor
30.05.2024
13:24
Sağlıkta `yıllık reçete dönemi` başlıyor!
Sağlıkta 'yıllık reçete dönemi' başlıyor!
Raporlu ilaç kullananlarla ilgili yeni düzenleme geliyor. Sağlık Bakanlığı'nın üzerinde çalıştığı düzenlemeye göre aile hekimlerine artık raporlu ilaç yazabilme yetkisi verilecek. Böylelikle raporlu olarak düzenli şekilde ilaç alanların hastaneye gitmesine gerek kalmayacak. Söz konusu uygulama ile yıllık reçete dönemi de başlayacak. Hastalar 3 ayda bir sadece eczaneye gidip ilacını alabilecek.
30.05.2024
13:15
Bingöl Belediyesi`nden uyarı! Yarın son gün!
Bingöl Belediyesi'nden uyarı! Yarın son gün!
Geciken taksit tutarı için ödemenin geciktiği her ay ve kesri için yüzde 4,5 gecikme zammı uygulanacak.
29.05.2024
22:51
Muharrem Yılmaz`a Fahri Doktora Belgesi
Muharrem Yılmaz'a Fahri Doktora Belgesi
Fahri Doktora Belgesi tevdi edilen Sütaş Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Yılmaz; 'Evvela sözünün eri, güvenilen insan olmak kaderinizi ve geleceğinizi belirlemekte çok önemlidir. İyi iz bırakanlar, kendisi marka olanlar hatırlanacak. Her zaman iyi olarak hatırlanır. Biz de buna inanarak bu yola çıktık ve markamızı kurduk, arkasında durduk' dedi.
29.05.2024
22:50
Bingöl Üniversitesi`nde `Kanlı Önlüklü` İsrail Protestosu!
Bingöl Üniversitesi'nde 'Kanlı Önlüklü' İsrail Protestosu!
Filistin'de yaşanan soykırımı kanlı önlükler giyerek protesto eden Bingöl Üniversitesi öğrencileri; 'Orada insanlığın onuru çiğnenirken biz burada onurlu bir yaşam planı yapamayız' dediler.
29.05.2024
22:47
BLUESKY AWARDS 2024
BLUESKY AWARDS 2024 'Uluslararası Havacılık Ödülleri' Başvuruları Başladı
Ödüllerin, havacılık endüstrisinin çeşitli yönlerini yansıtan farklı kategorilerde sunulacağını belirten Kışlakçı: 'Bu ödüller, havacılığın geleceğini şekillendiren olağanüstü katkıları ve yenilikleri tanımak için bir platform görevi görüyor' dedi.
29.05.2024
22:46
Bingöl Üniversitesi`nde yöresel kahvaltı imkânı
Bingöl Üniversitesi'nde yöresel kahvaltı imkânı
Bingöl Üniversitesi bünyesinde geçtiğimiz aylarda hizmete açılan Arı Ürünleri Tanıtım Ofisinde hem Bingöl balının satışları yapılıyor hem de vatandaşlara yöresel kahvaltı imkânı sunuluyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın