KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
04 Mart 2024 Pazartesi
-2 °C Kısmen güneşli

‘HASTANE MÜDÜRÜ AİLE HEKİMİNİ DARP ETTİ’ İDDİASI

Adaklı’da görev yapan Aile Hekimi Mehmet Aksu’nun hastane müdürü ve iki kardeşi tarafından darp edildiğini belirten HDP Grup Başkanvekili Baluken, konuyla ilgili TBMM’ye soru önergesi verdi. Baluken, Darp sonrası Bingöl Devlet Hastanesine giden hekim Aksu'ya başından darp edilmiş olmasına rağmen, basit yaralama raporu verildiğini ve saldırganların ise savcılıkça serbest bırakıldığını kaydetti.

‘HASTANE MÜDÜRÜ AİLE HEKİMİNİ DARP ETTİ’ İDDİASI
04 AĞUSTOS 2014 PAZARTESİ 21:00
0
6756
0
AA aa

Hakların Demokratik Partisi (HDP) Grup Başkanvekili ve Bingöl Milletvekili İdris Baluken, Bingöl'ün Adaklı ilçesinde Aile Hekimi olarak görev yapan Mehmet Aksu'nun durumuna ilişkin Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)'ne soru önergesi verdi.

Sorularının Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından yazılı olarak yanıtlanmasını isteyen Baluken, önergesinde: “Bingöl ili Adaklı ilçesinde görev yapan Aile Hekimi Mehmet Aksu, 25 Temmuz 2014 tarihinde mobil görevdeyken, hastane müdürü tarafından yetkisi bulunmamasına rağmen, görevde bulunmadığı gerekçesiyle hakkında tutanak tutturulmuştur. Mobil görevden dönen Aksu, hastane müdürüne tutanağı neden tuttuğunu sormuş, sonrasında ise hekimin beyanına göre hastane müdürü tarafından hakaretlere maruz kalmıştır. Bayram tatilinden sonra Adaklı'ya dönen hekim Aksu, Ankara'dan gelen Aile Hekimi Uzmanını karşılamak üzere kent merkezine gitmiştir. Kent merkezinde hastane müdürü, iki kardeşi ve yanlarındaki bir kaç kişi tarafından vücudunun ölümcül bölgelerine vurulmak üzere darp edilmiştir. Darp sonrası Bingöl Devlet Hastanesine giden hekim Mehmet Aksu'ya başından darp edilmiş olmasına rağmen, basit yaralama raporu verilmiş ve saldırganlar da savcılıkça serbest bırakılmıştır” ifadelerine yer verdi.

BALUKEN, ŞU SORULARIN CEVAPLANDIRILMASINI İSTEDİ

1- Adaklı Hastane Müdürü'nün görevde olan bir aile hekimi hakkında tutanak tutma yetkisi var mıdır? Yoksa yetki aşımı ile ilgili hastane müdürü hakkında soruşturma açılmış mıdır?

2- Aile hekimi Mehmet Aksu'ya yönelik hakaretlerinden ötürü hastane müdürü hakkında soruşturma açılmış mıdır? Açılmışsa hangi aşamadadır?

3- Bingöl il merkezinde hekim Mehmet Aksu'yu darp eden saldırganların içerisinde bulunan hastane müdürü hakkında Bakanlıkça hangi yaptırımlarda bulunacaksınız?

4- İl merkezinde aile hekimine saldıran kişilerle ilgili hukuki soruşturmada Bakanlıkça taraf olup darp edilen hekime sahip çıkacak mısınız? Altı saldırganın yol kesme, şiddet ile darp etme ve planlı bir şekilde gasp etme şeklinde gerçekleştirdiği saldırıya rağmen serbest bırakılmalarının izahı var mıdır? Bu kişilerin serbest bırakılmasında AKP'li yerel siyasetçilerin devreye girerek Savcılıkla birlikte bu kararı aldıkları ifade edilmektedir. Yargı ve siyaset işbirliği ile gerçekleştirilen bu hukuksuz duruma ilişkin Bakanlığınızın Adalet Bakanlığı ile bir görüşmesi olacak mıdır? Hukuksuzluğa sebep olan kamu görevlisi ve siyasetçiler hakkında soruşturma açılacak mıdır?

5- Aile hekimi Aksu'nun ölümcül yaralanmaya maruz kalmasına rağmen, hakkında basit yaralama raporu veren doktor hakkında soruşturma açılmış mıdır?

6- Bakanlık olarak, kurumunuzun bünyesinde çalışan hekimin can güvenliğini sağlamakla ilgili sorumluluğunuzu yerine getirmeme durumunun izahı nedir? 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
03.03.2024
18:05
Deprem gerçeğine dikkat çektiler
Deprem gerçeğine dikkat çektiler
Bingöl'de 1-7 Mart deprem haftası nedeniyle etkinlik düzenleyen Şehit Zafer Kurt Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, öğrenci ve öğretmenlerin yaptıkları temel, kolon ve zemin çalışmalarıyla binalarda yapılan hatalara dikkat çekti.
03.03.2024
18:03
Bingöl`de 57 kilo uyuşturucu ele geçirildi
Bingöl'de 57 kilo uyuşturucu ele geçirildi
Bingöl İl Jandarma Komutanlığı tarafından Genç ilçesinde yapılan operasyonda 57 kilo 500 gram esrar maddesi ele geçirildi.
03.03.2024
18:03
Böğürtlen, kalp krizine karşı ilaç olacak
Böğürtlen, kalp krizine karşı ilaç olacak
Bingöl Üniversitesi'nce yapılan ve Fırat ile Marmara üniversitelerinden araştırmacıların da dahil olduğu 'Böğürtlen Bitkisinin Kalp Krizine Karşı İlaç Olma Potansiyeli' ile ilgili çalışma, TÜBİTAK 1001 Projeleri kapsamında destek almaya hak kazandı.
03.03.2024
18:02
Hesarek`e 5 haftada 40 bin ziyaretçi
Hesarek'e 5 haftada 40 bin ziyaretçi
Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin gözde tesisleri arasında yer alan Bingöl'deki Hesarek Kayak Merkezi'ni, 5 haftada yaklaşık 40 bin kişi ziyaret etti.
03.03.2024
18:00
Hasarlar yapay zekayla tespit edilecek
Hasarlar yapay zekayla tespit edilecek
'Güneş Enerji Panellerindeki Hücre Hasar ve Türlerinin Yapay Zekâ ile Tespit Edilmesi' projesi, TÜBİTAK 1001 Projeleri kapsamında destek almaya hak kazandı.
03.03.2024
17:40
Bingöl Umut Kervanı`ndan 239 aileye yardım
Bingöl Umut Kervanı'ndan 239 aileye yardım
Bingöl Umut Kervanı Derneği, 2024 yılı şubat ayında 239 aileye 170 bin 254 TL değerinde ayni ve nakdi yardımında bulundu. Yardım derneği ayrıca Filistin için 742 Bin TL nakdi yardım yatı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın