KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
31 Mayıs 2024 Cuma
°C

Hayatımı kanser ve silikozis hastalarına adadım

Toplum Gönüllüsü emekli öğretmen Semiramis Karaarslan, yaklaşık 36 yıldır insanlara gönüllü olarak yardım ettiğini ifade ederek, kendisini kanser ve silikozis hastalarına adadığını söyledi.

Hayatımı kanser ve silikozis hastalarına adadım
22 AĞUSTOS 2011 PAZARTESİ 01:55
0
1751
0
AA aa

 Emekli öğretmen Semiramis Karaarslan, kentte oksijen makinesine bağlı olarak yaşamlarını sürdüren silikozis ve kanser hastalarının yaşamlarını rahat bir şekilde sürdürebilmeleri için mücadele ediyor.

Kentte özellikle yardıma muhtaç ve hasta insanlara yaptığı yardımlarla tanınan Karaarslan, Bingöl'de, Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi'nin (KETEM) kurulmasına öncülük etti.

Ölümcül hastalığa yakalanan ve oksijen makinesine bağlı olarak yaşamlarını sürdüren silikozis hastalarının tedavisi için yoğun çaba sarf eden Karaarslan, yardıma muhtaç kişilere bireysel yardımların dışında, kot taşlama işçilerinin yakalandığı ölümcül meslek hastalığına karşı da gençleri bilinçlendirmeye çalışıyor.

İl genelindeki 121 kanser hastasının sağlık durumunu gönüllü olarak takip eden Karaarslan, Karlıova ilçesine bağlı Taşlıçay köyünde yaşayan silikozis hastalarıyla da yakından ilgilendiğini belirterek, sürekli oksijen makinesine bağlı olarak yaşamlarını sürdüren vatandaşların elektrik kesintisinden mağdur olmamaları için yerleşim birimine hayırseverlerden topladığı bağışlarla iki jeneratör temin ettiğini söyledi.

Yaklaşık 36 yıldır insanlara gönüllü olarak yardım ettiğini ifade eden Karaarslan, kendisini kanser ve silikozis hastalarına adadığını belirterek, şöyle konuştu:

"Bugüne kadar hayatımı kanserli ve silikozis hastalarına adadım. Onlar öldükçe ben de onlarla öldüm. Geride bıraktıkları ailelerinin acılarını paylaştım. Bu ölen arkadaşlarımızın ailelerinin devlet tarafından korunup maaşa bağlanması için mücadele ediyorum. Devletin yardım elini uzatmasını bekliyorum. Ailelere yardım için imza kampanyası başlattım. Sosyal paylaşım sitesi olan Facebook üzerinden destek grubu kurdum. Bunun için hiçbir ücret talep etmiyorum. İnsanlara yardım etmeyi seviyorum. Onlar mutlu oldukça, ben de onlarla mutlu oluyorum. " 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
31.05.2024
00:55
İhtiyaç kredisi çekecekler dikkat! 3 katı…
İhtiyaç kredisi çekecekler dikkat! 3 katı…
Bankaların ihtiyaç kredisi faiz oranları güncellendi. Güncellenen faiz oranlarına bakıldığında çekilecek paranın 3 katına kadar geri ödeme yapılacağı görülüyor. İşte bankaların faiz oranları ve 50 bin liralık kredi çekimine dair hesaplama örneği…
30.05.2024
23:54
Bingöl`de 2 Bin kişiye istihdam sağlayacak fabrika faaliyete geçiyor
Bingöl'de 2 Bin kişiye istihdam sağlayacak fabrika faaliyete geçiyor
Bingöl Organize Sanayi Bölgesindeki yatırım hazırlıklarını yerinde inceleyen Vali Usta; 'Bingöl'ümüze hayırlı olsun' dedi.
30.05.2024
23:53
Bingöl Devlet Hastanesi`nde o poliklinikte hizmet yeniden başladı
Bingöl Devlet Hastanesi'nde o poliklinikte hizmet yeniden başladı
Bingöl Devlet Hastanesi'nde, doktor olmadığı için kapalı bulunan Plastik Cerrahi Servisi, Uzm. Dr. Salih Sürün'ün göreve başlamasıyla yeniden aktifleştirildi.
30.05.2024
23:52
İşten çıkarıldı, mahkeme kararıyla döndü!
İşten çıkarıldı, mahkeme kararıyla döndü!
KOSGEB Bingöl Müdürlüğü'nde çalışırken işten çıkarılan işçi, 'haksız yere' işine son verildiği gerekçesiyle açtığı davayı kazandı! Mahkeme kararının memnuniyet verici olduğunu belirten işçi, 'Şahsıma atılan iftira ve hukuksuzluğa karşı verdiğim hukuk mücadelesini kazandım. Adalet yerini buldu' dedi.
30.05.2024
23:51
Tencereler Gazze için kaynadı, halk ilgisiz kalmadı
Tencereler Gazze için kaynadı, halk ilgisiz kalmadı
Bingöl'ün Genç ilçesinde faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları koordinesinde, geliri Gazze'ye gönderilmek üzere yardım etkinliği düzenlendi.
30.05.2024
23:50
Kaymakam Güzel, talepleri yerinde dinledi
Kaymakam Güzel, talepleri yerinde dinledi
Bingöl'ün Genç ilçesi Kaymakamı Muhammet Güzel, 4 köyü gezerek vatandaşların taleplerini dinledi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın