Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
26 Mayıs 2020 Salı
°C

Hayvan Barınağına Adım Adım

Genç İçin Bir Saat Gönüllü Grubu, Bingöl Hayvan Barınağı'ndan gönderilen kulübelerin bakım onarımını tamamlayıp Genç ilçesinde yapacakları hayvan barınağına kurulumlarını gerçekleştirdi.

21 MAYIS 2020 PERŞEMBE 16:43
5
683
2
AA aa
Hayvan Barınağına Adım Adım

Genç Küçük Sanayi Sitesinde arıtma tesisinin yanında yapılması kararlaştırılan barınak için alanlar belirlenip etrafı çitler ile çevrildi. Genç İçin Bir Saat Gönüllü Grup'ta Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan'ın Bingöl Hayvan Barınağına verdiği talimatla gönderilen 15 adet köpek kulübesinin bakım onarımını yaptıktan sonra barınak alanına kurumunu sağladı.

Konu ile ilgili görüşlerini ifade eden Gönüllü Grup şunları söyledi. Gönüllüler; “ Genç Küçük Sanayi Sitesi'nde bize verilen alanda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İftardan sonra yaptığımız çağrılarla ekibimize yeni katılan arkadaşlar oldu onlarla beraber gece geç saatlere kadar burada gerek alan düzenlemesi olsun gerek kulübenin bakım onarımı olsun elimizden geldiğince yapmaya çalıştık. Kulübeler tamamlandı kurumunu da sağladık. İlçenin bazı noktalarına bıraktığımız mamalıkları da toplayıp buraya getirdik şehir merkezinde ki kediler ve sağlıklı olan köpekler için başka çalışmalarımız olacak onları da önümüzdeki günlerde duyuracağız. Hayırsever vatandaşlarımızdan, iş adamlarımızdan ve kurum amirlerimizden mama, kulübe ve barınak için beton yardımında destek bekliyoruz.

“Işıklandırma, yol ve su sorunumuz var”

Barınak çalışmalarda en büyük ihtiyacımız şuanda elektrik yol ve su sorununun giderilmesidir. Bu konu için yetkililerden barınak sorunlarının giderilmesini talep ediyoruz. Işık olmadığı için çalışmalarımızı telefon ışıklarıyla yapmaya çalışıyoruz.

“Onlar bizim canımız”

Sokakta yaşayan hayvanlarımız da bizim canımız, hayatımızın bir parçası. Onların en uygun şartlarda barınması, tedavi edilmesi ve sahiplendirilmesi  bizim için çok önemli. Bu sebeple hayvan barınağımızı en kısa sürede tamamlayarak ilçemize kazandırmak istiyoruz. Biz gazeteniz aracılığıyla başta hayırsever vatandaşlarımıza, Genç Belediyesi'ne ve kulübe desteğinde bulunan Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan'a teşekkür ediyoruz” açıklamasında bulundular.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_58670)
22 Mayıs 2020 Cuma 11:29
iyi ki varsınız gençler tebrik ediyorum sizi yetkililere de burada sesleniyorum lütfen gençlerimizin ihtiyaçlarını temin edelim.
Beğendim (1) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_58640)
21 Mayıs 2020 Perşembe 17:57
Emegi gecenlere sonsuz teşekkürler.
Beğendim (2) Beğenmedim (0)Cevapla
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın