Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
07 Aralık 2019 Cumartesi
°C

Hedef 200 istihdam

Bingöl'ün Genç ilçesinde geçtiğimiz hafta faaliyete giren ayakkabı ve terlik üretim atölyesinde,37'si kadın toplam 50 kişi istihdam edildi. İşadamı Sağlar, amaçlarının 200 kişiye kadar istihdam alanı yaratmak olduğunu söyledi.

26 KASIM 2019 SALI 16:38
10
2224
3
AA aa
Hedef 200 istihdam

Bingöl'ün Genç ilçesinde kurulan ayakkabı atölyesi ile ilçedeki işsizlik oranının bir nebze de olsa düşmesi hedefleniyor. 

Özel teşebbüs olarak kurulan ayakkabı atölyesinde ilk etapta 37 kadın ve 13 erkek istihdam edilecek. Geçtiğimiz hafta itibariyle faaliyete geçen atölye, Fırat Kalkınma Ajansı ve İŞKUR tarafından da desteklenecek.

Atölyenin faaliyete geçmesinden dolayı mutlu olduklarını belirten iş insanı Bilal Sağlar, “Genç ilçemizde yaşanan işsizlik sorununun bir nebze de önüne geçmek için bu yatırımı gerçekleştirdik. Yaptığımız fizibilite çalışmasının ardından atölyemizi kurduk ve işbaşı yaptık. Atölyemizde ilk etapta ayda 30 bin, sonraki aylarda 300 ile 350 bin adet parça ürünün imal edilmesini hedefliyoruz. Amacımız burada istihdam alanları kurarak, vatandaşlarımızın para kazanmaları ve ailelerine katkı sunmalarıdır” dedi.

"Hedefimiz işsizliği minimuma indirmek"

Hayata geçirilen fabrikada şuanda 50 kişinin istihdam edildiğini ancak önümüzdeki aylarda istihdam sayısını 200'e çıkaracaklarını belirten Sağlar, "Fırat Kalkınma Ajansı ve İŞKUR'dan da destek alarak işe başladık. Hedefimiz işlerimizi büyüterek istihdam sayısını 50'den 200'e çıkarmak. İnşallah hedeflediğimiz her şeyi gerçekleştirme imkanı buluruz ve ilçemizde daha fazla istihdam alanı yaratmış oluruz. Allah'ın izniyle bizim attığımız adımla beraber diğer işadamlarımız da bundan feyiz alarak memleketlerine değişik kollarda iş yatırımları yaparak işsizliğe çözüm bulurlar" şeklinde konuştu.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_53078)
27 Kasım 2019 Çarşamba 14:12
Vanada isteriz
Beğendim (1) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_53071)
27 Kasım 2019 Çarşamba 09:26
Kim Bingöl de yatırım yapıyorsa Cenabu Allah birini bin etsin.Yardımcısı olsun.
Beğendim (3) Beğenmedim (1)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_53055)
26 Kasım 2019 Salı 17:26
Bingölümüz adına gururlandırıcı bir haber. İş sahibini yürekten teşekkürler, diğer bingöllü iş insanlarına örnek olur inşallah.
Beğendim (8) Beğenmedim (1)Cevapla
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın