KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
14 Nisan 2024 Pazar
18 °C Çok bulutlu

'Hedefimiz Bingöl'de hiçbir çocuğun eğitimin dışında kalmamasıdır'

Tek bir çocuğun bile eğitim sistemi dışında kalmasının kabul edilemez olduğunu belirten İl Milli Eğitim Müdürü Halil Yücel, 'Hedefimiz Bingöl'de hiçbir çocuğun eğitimin dışında kalmamasıdır' dedi.

`Hedefimiz Bingöl`de hiçbir çocuğun eğitimin dışında kalmamasıdır`
21 ARALIK 2022 ÇARŞAMBA 16:41
2
943
6
AA aa

İl Milli Eğitim Müdürü Halil Yücel, okul müdürleri ve öğretmenleri ile bir araya geldi. Bakanlık tarafından başlatılan, kayıt dışı öğrencileri tespit ederek, eğitime kazandırma çalışmalarını ele alan Yücel, gerçekleştirdiği toplantılarda okul terki ve riski taşıyan öğrencilerin tespitine yönelik erken uyarı sistemi ve takip sistemiyle öğrencilerin eğitim sistemine dahil edilmesi konusunu ele aldı.

Halil Yücel, “Bakanlığımızın bu noktadaki esas gayesi eğitimde fırsat eşitliğini güçlendirmek ve tüm öğrencilerin aynı nitelikte eğitime erişimini sağlamaktır. Bingöl olarak ortaöğretimde okullaşma oranlarımızın artırılması konusunda dikkat çekici bir ilerleme kaydettik. İnanıyorum ki yapacağımız farklı çalışmalarla eğitimde niteliğin artırılmasına yönelik çabalarımız bu yolda başarıyla ilerlememizi sağlayacaktır. Tek bir çocuğumuzun bile eğitim sistemi dışında kalması kabul edilemez. Sizlerden bu konuyu yakından takip etmenizi, söz konusu öğrencilerimizin velilerine en kısa sürede ulaşmanızı ve kesinlikle eğitim öğretime kazandırmanızı bekliyoruz. Hedefimiz Bingöl'de hiçbir çocuğun eğitimin dışında kalmamasıdır" diye konuştu.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_96979)
23 Aralık 2022 Cuma 08:33
Okul ziyaretlerini dert edenlerin derdi ne acaba ? denetim yapılmazsa performans nasıl sağlanacak denetim yapılmazsa nasıl bilinecek eksiklik aksaklık ziyaret olmasa niye gitmedi denecek yani ne yaparlarsa yapsınlar birileri birşey diyecek herkes kendi işine baksın bence
Misafir Kullanıcı (@Misafir_96976)
22 Aralık 2022 Perşembe 23:53
Hayatın doğruları bir çocuklardan bir de istatistiklerden en iyi öğrenilir. Bingöl Milli Eğitim Müdürlüğü sitesine girerek şunu öğrenebilir miyiz acaba: üniversite sınavının uygulanmaya başlandığı son 50 yılda Bingöl'de yıl yıl kaç tıp kaç kaç hukuk kaç mühendislik kazanan öğrenci olmuştur? Hangi milli eğitim müdürünün -her şeye rağmen- ne kadar başarılı sayılacağı buralardan belli olur diyebiliriz...İstatistik, turnusol kağıdı gibidir: doğrularla uydurmaları açık seçik ayırır.Bugün olmasa bile bir gün mutlaka.
Misafir Kullanıcı (@Misafir_96945)
22 Aralık 2022 Perşembe 15:41
okullar sabahçı öğlenci olmuş 20 yıl öncesine dönmüşüz. okul yapılmasını sağlayın beyefendi okul.
Misafir Kullanıcı (@Misafir_96943)
22 Aralık 2022 Perşembe 13:34
Acaba amaç sadece medyada görünür olmak mı?
Misafir Kullanıcı (@Misafir_96933)
21 Aralık 2022 Çarşamba 23:33
Beni bağışlayın lutfen, okul ziyeretleri dışında siz ve ekibinizin nasıl bir yeteneği var, açıkçası merak ediyorum... yoksa siz sadece bakanlığın yaptığı projelerin takibini mi yapiyorsunuz, ama bakanlığın sizi bu konuda gorevlendirdiğini de düşünmüyorum... Lütfen performans göstergelerinizi gozden geçiriniz, ee tabii ki performans varsa...
Misafir Kullanıcı (@Misafir_96932)
21 Aralık 2022 Çarşamba 23:25
Müdür Bey, bir vatandaş olarak uzun zamandır sizi ve ekibinizi takip ediyorum maalesef ki Bingöl Meb ve biz veliler adina acı bir tabloyla karşı karsiya olduğumuzu görüyorum. Sahi Bingöl'ün eğitim sorunları için okul ziyaretleri ( önceki müdurlerin yaptıkları gibi) dışında sizden eğitim adina bir performans göremedik... Bir veli olarak soruyorum, neden bu meb e bir katkı sunmuyorsunuz... Yoksa siz bu işi bilmiyor musunuz?
13.04.2024
21:36
Bingöl`de trafik kazası: 4 yaralı
Bingöl'de trafik kazası: 4 yaralı
Bingöl'de otomobil ile minibüs çarpıştı, kazada 4 kişi yaralandı.
12.04.2024
18:11
Bingöl`de geri dönüşümden sanata….
Bingöl'de geri dönüşümden sanata….
Bingöl'de Gençlik Hizmetleri Müdürlüğü'nce açılan kursta gençler, evde kullanılmayan veya dışarda buldukları ürünleri, el becerisi ve hayal güçleriyle geri dönüşüm atölyesinde sanata dönüştürüyor.
12.04.2024
18:10
Bingöl`de Aksa şehitleri için gıyabi cenaze namazı kılındı
Bingöl'de Aksa şehitleri için gıyabi cenaze namazı kılındı
Siyonist işgal rejimi tarafından Hamas Lideri İsmail Heniyye'nin katledilen ailesi ve Gazze şehitleri için Bingöl'de gıyabi cenaze namazı kılındı, basın açıklaması yapılarak katliamlar tel'in edildi.
11.04.2024
13:05
Bakanlık`tan Bingöl`de taksitli arsa satışı!
Bakanlık'tan Bingöl'de taksitli arsa satışı!
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'na bağlı Kentsel Dönüşüm Başkanlığı'ndan vatandaşların yüzünü güldüren arsa satış imkânı. Aralarında Bingöl'ün de bulunduğu 47 ilde başlatılacak olan bu satışlarda arsa sayısı belli oldu. İşte zenginleştiren toprak yatırımının detayları...
11.04.2024
12:42
Bingöl`de Bayramlaşma Programı düzenlendi
Bingöl'de Bayramlaşma Programı düzenlendi
Bingöl'de valilik koordinesinde Ramazan Bayramı nedeniyle program düzenlendi. Vali Ahmet Hamdi Usta, il protokolüyle bayramlaştı.
11.04.2024
12:40
Leylekler 10 yıldır aynı camide yuvalarını kuruyor
Leylekler 10 yıldır aynı camide yuvalarını kuruyor
Bingöl'ün Garip köyünde yaklaşık 20 yıl önce yapılan caminin kubbesi ve etrafına, 10 yıldır leylekler yuvalarını kuruyor. Bahar aylarının başlamasıyla caminin kubbesine yuvalanan leylekler, doğa fotoğrafçıların da uğrak noktası haline geldi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın