KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
22 Temmuz 2024 Pazartesi
°C

Hırka-i şerif, genç'te sergilenecek

Peygamberimiz Hz. Muhammed'in (s.a.s) Veysel Karani Hazretleri'ne bıraktığı mübarek Hırka-i Şerif'i, pazar günü Genç'te sergilenecek.

Hırka-i şerif, genç`te sergilenecek
23 NİSAN 2011 CUMARTESİ 09:12
0
2279
1
AA aa

Pazar günü Genç Beş Kardeşler Düğün ve Konferans Salonu'nda bayanlara ve erkeklere ayrı ayrı saatlerde sergilenecek olan Hırka-i Şerif'e yoğun ilgi gösterilmesi bekleniyor. Genç'te ilk defa sergilenecek olan Hırka-i Şerif'in pazar günü saat 09-13.00 arasında bayanlar, 14:00 ile 17:00'da ise erkekler için program düzenlenip sergileneceği belirtildi.

Veysel Karani'ye hediye edilmişti
Peygamberimiz Hz. Muhammed' in (s.a.v) miraca yükselirken üzerinde bulunan bu hırka, bizzat kendisi tarafından Veysel Karani'ye (Üveys el-Karnî) bırakılmış. Bugün de hırkanın koruyuculuğunu Karani'nin soyundan gelen kişiler yapıyor. Sekiz parçadan oluşan, 1,20 cm uzunluğundaki bej renk hırka, genç develerin boğazlarının altındaki tüylerden dokunmuş. Cam kapaklı gümüş bir sandık içerisinde saklanan kutsal emanetin yanındaki küçük şişeden ise çevreye hoş bir amber kokusu yayılıyor. Ziyaretçiler, bu kokunun dünyada bir eşinin olmadığını söylüyor. Bu kutsal emanetin sergilendiği Hırka-i Şerif Camii ise 1851 yılında Sultan Abdülmecid tarafından yaptırılmış.
 
YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
ilyascagatay_12@hotmail.com (@Misafir_4175)
24 Nisan 2011 Pazar 16:17
hırkayı şerifi bingöle getirenlerden ALLAH razı olsun...
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın