Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
01 Aralık 2021 Çarşamba
8 °C Bulutlu

Hizmetler encümen bölgelerine gidiyor

7 yıldır üstyapı talebinde bulunmalarına rağmen taleplerinin karşılanmadığını belirten Sancaklı Köyü Muhtarı Zeki Çingay, encümenlerin en fazla hizmeti kendi bölgelerine götürdüğünü ileri sürdü.

13 TEMMUZ 2015 PAZARTESİ 22:28
0
2699
0
AA aa
Hizmetler encümen bölgelerine gidiyor

Merkez Sancaklı Köyü Muhtarı Zeki Çingay, köylerindeki eksik hizmetlerden bürokrasi ve encümenlere sitem etti.

Köyde iki mezra yolunun geçen yıl tek kat asfaltlandığını ifade eden Çingay, “ bu yollara ikinci kat asfalt atılması gerekiyor. Bende bunun için yol hizmetlerine gittim orada kontrol ettirdim ki bahse konu yollar programa alınmamış. Bunun üzerine Bingöl İl Özel İdaresi Encümeni Bahattin Ketboğa’yı arayarak durumu izah ettim. Biraz tartışma yaşandı aramızda ve bana ‘kapat telefonu bir daha da beni arama’ dedi. Biz muhtarlar olarak bu tavır ve üslupları hak etmiyoruz” dedi.

CUMHURBAŞKANINA KADAR ŞİKÂYET EDECEĞİM

Bingöl’deki bürokrasi ve ilgili kesimlerin ilgisizliğinden yakınan Çingay, şunları söyledi: “köyümle ilgili sorunumu ilin valisine arz edeceğim. Eğer oda bunların hakkından gelmez ise, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a kadar gideceğim. Sayın Cumhurbaşkanımız muhtarlar toplantısında karşılaştığınız sorunları bizzat iletmemiz konusunda telkinlerde bulunmuştu” diye konuştu.

ENCÜMEN KÖYLERİNDE EKSİKLER YOK

Hizmetlerin daha çok encümenlerin bulunduğu bölgelere gittiğini ileri süren Çingay, “benim köyümde 7 yıldır altyapı yok. 7 yıldır yapılması için uğraş veriyoruz ama sonuç alamıyoruz. Bir kat asfalt dökülmüş ikinci kat dökülmez ise hem asfalt bozulacak hem devletin kaynakları heba edilmiş olacak hem de vatandaş mağdur olacak. Biz böyle sorunlarla uğraşırken, encümenlerin bulunduğu bölge ve köylerde eksikliklerin tek tek giderildiğini görüyoruz” dedi.

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
01.12.2021
12:48
Asgari ücrette tahmini zam miktarı belli oldu
Asgari ücrette tahmini zam miktarı belli oldu
Asgari Ücret Tespit Komisyonu ilk toplantısını bugün yapacak. Görüşmelerin 2 haftada tamamlanması ve maaşlara en az yüzde 30 zam yapılması bekleniyor. Asgari ücretteki vergi yükünün azaltılması da masadaki seçeneklerden.
01.12.2021
12:47
Merkez Bankası`ndan döviz kuru açıklaması: Müdahale ediliyor
Merkez Bankası'ndan döviz kuru açıklaması: Müdahale ediliyor
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), döviz kurlarında görülen sağlıksız fiyat oluşumları nedeniyle piyasaya satım yönünde doğrudan müdahale edildiğini duyurdu. Müdahale sonrası dolar yüzde 8'e yakın değer kaybetti.
01.12.2021
12:46
Elektronik para ihraç etmek için yeni şart getirildi
Elektronik para ihraç etmek için yeni şart getirildi
Elektronik para ihraç etmek için en az 5 milyon TL sermaye şartı getirildi.
01.12.2021
12:45
Brent petrolün fiyatında sert düşüş! Benzin ve motorine 2 TL indirim yolda
Brent petrolün fiyatında sert düşüş! Benzin ve motorine 2 TL indirim yolda
Brent tipi ham petrolün fiyatı 24 Ağustos'tan bu yana ilk kez varil başına 69 doların altına düşerken, Türkiye'de de benzin ve motorin fiyatlarının düşmesi bekleniyor.
30.11.2021
16:27
Salgın uyarısı! Hastaneler dolup taşıyor
Salgın uyarısı! Hastaneler dolup taşıyor
Bingöl'de son 1 aydır üst solunum yolu enfeksiyonu nedeniyle sağlık kuruluşlarına başvuran hasta sayısındaki artış dikkat çekerken, Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Doktor Azize Sezin Şeyhanoğlu, grip hastalığı konusunda önemli uyarılarda bulundu.
30.11.2021
16:26
`Güçlü büyüme devam ediyor`
'Güçlü büyüme devam ediyor'
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Cevdet Yılmaz: 'Pandemi kısıtları sonrası ekonomik toparlanma ve güçlü büyüme devam ediyor.'
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın