Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
22 Kasım 2019 Cuma
°C

İcazet merasimi yapıldı

Bingöl Müftülüğü'ne bağlı Şeyh Ahmet ve Kılçadır Kuran kurslarından mezun olan 28 öğrenciye icazet verildi.

16 HAZİRAN 2019 PAZAR 22:05
9
1983
4
AA aa
İcazet merasimi yapıldı

Kılçadır köyünde farklı zamanlarda medrese eğitimlerini tamamlayan 28 öğrenciye icazet verildi. İl Müftüsü Muharrem Genç, kurum amirleri ve Doğu ve Güneydoğu'dan âliminlerin katıldığı program Kur'an- Kerim tilavetiyle başladı.

İlahi ve Kasidelerin okunduğu programda, Yaklaşık 4 yıldır aldıkları Sarf, Nahiv, Tefsir, Hadis, Fıkıh gibi Arapça ilimlerinde başarı gösterip eğitimlerini tamamlayan 28 öğrenci, salavatlar eşliğinde salona girdi. Okunan duaların ardından eğitimlerini başarıyla tamamlayanlar icazetlerini bölgenin ileri gelenlerinin elinden aldı.

İl Müftü Yardımcısı Mehmet Hadin Tutkal, “Bugün klasik medrese eğitiminde eğitimlerini tamamlayan kardeşlerimizin icazet merasimi vardı. Çeyrek asırdır öğrenci yetiştiren ve İmam-ı Hatip olmalarında büyük emek sarf eden Molla Mehdi Çakırcı hocamızdan Allah razı olsun diyorum. 28 kardeşimiz bugün ilim dediğimiz eğitimlerini başarıyla tamamlayıp bu icazeti almaya hak kazandılar. Bu şerefli günde Doğu ve Güneydoğu'dan gelen onlarca âlimin katılımıyla düzenledik bu programı. Rabbim hayırlı ve mübarek eylesin. Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum” diye konuştu.

8 yıllık eğitimin ardından icazet aldığını belirten Turan Yoldaş ise, “Yaklaşık 8 yıllık medrese eğitimimi bugün itibariyle tamamladım. Bugün icazetimizi aldık ve çok heyecanlı ve mutluyum. Bizim üzerimizde emeği olan herkese sonsuz şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_45500)
18 Haziran 2019 Salı 09:42
Allah cc. bütün hocalarımızdan razı olsun.
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_45498)
18 Haziran 2019 Salı 08:37
Şeyh Ahmet Kuran Kursu Müderrisi Molla Mehdi ÇAKIRCI Hocamız 21.asrın ilk çeyreğinde yapmış olduğu bu çok anlamlı icazet töreninden dolayı tebrik eder, icazet alanlar ada başarılar diliyorum .inşallah hocamız diğer hoca arkadaşları nada örnek olacaktır. Rabbım yardımcısı olsun ve sayılarını artırsın.
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_45467)
17 Haziran 2019 Pazartesi 07:53
Emeği geçen herkesten Rabbim Razı olsun.
Beğendim (7) Beğenmedim (5)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_45463)
17 Haziran 2019 Pazartesi 00:11
Eski alimlerimiz aynı zamanda Dünyaya yön veren bilim insanlarıydı. Ama yeni dönem alimler Dünyaya bırakın yön vermeyi geriden takip eden ve eğitimi ve gelişimi geriye çeken bir yapıdalar.
Beğendim (10) Beğenmedim (4)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_45482)
17 Haziran 2019 Pazartesi 16:05
@Misafir Kullanıcı AMA BİR TANE MEAL KİTTABI YA DA FIKIH KİTAPLARI YOK HER NEDENSE.ONDAN SONRA ALİMLERMİŞ NE ALİMİ YAHU.SADECE KENDİLERİNE ÇALIŞMIŞLAR.
Beğendim (5) Beğenmedim (4)Cevapla
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın