Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
05 Aralık 2020 Cumartesi
5 °C Açık

Içme suyu jeneratörle pompalanıyor

Yaklaşık 500 bin liralık elektrik borcu bulunduğu için, ilçenin içme suyu ihtiyacını karşılayan 2 sondaj kuyusuna enerji veremeyen Karlıova Belediyesi, sondaj kuyularında jeneratör kurdu. Ancak her bir jeneratör de günde 150 litre motorin harcıyor.

01 EYLÜL 2014 PAZARTESİ 23:30
0
2191
0
AA aa
Içme suyu jeneratörle pompalanıyor

Karlıova Belediye Başkanı Veysi Bingöl, ilçenin içme suyu ihtiyacını gidermek amacıyla yeni açtıkları 2 sondaj kuyusuna trafo kurmak istediklerini ancak, geçmiş dönemlerden kalma 500 bin liralık borç nedeniyle trafo kuramadıklarını söyledi. Bölgeye enerji sağlayan Aksa Enerji A.Ş. yetkilileri ile yaptıkları görüşmelere rağmen çözüm bulamadıklarını belirterek, şöyle dedi: “İlçemizin su sıkıntısı had safhadaydı. Bu soruna çözüm için 2 sondaj kuyusu açtık. Buradan sağladığımız içme suyunu ilçe merkezindeki abonelere ulaşımını sağlamak için elektrik enerjisiyle çalışan trafo kurulması için bir firma ile görüşmeler yaptık. Ancak firma yetkilileri, geçmiş dönemlerden kalan 500 bin TL'lik borç olduğunu, bunun ödenmemesi halinde bu trafoları kuramayacaklarını söyledi. Borcu ödemek için bazı girişimlerde bulunduk, çalmadık kapı bırakmadık. Ancak maalesef böyle bir geliri bulamadık.”

İçme suyunun abonelere pompalanması amacıyla her iki sondaj kuyusunda birer jeneratör kurduklarını belirten Başkan Bingöl: “Her kuyunun olduğu bölgeye birer jeneratör kurduk. Ancak bu jeneratörler de her biri günde 150 litre mazot harcıyor. Bu da bize büyük bir maliyet oluyor. Belediye olarak zaten büyük borçlarımız var. Böyle giderse daha da çok borçlanacağız” diye konuştu. 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
04.12.2020
21:21
Haftasonu sokağa çıkma yasağı başladı
Haftasonu sokağa çıkma yasağı başladı
TÜRKİYE'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sebebiyle hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması cuma akşamı 21.00'da başladı. Cumartesi ve pazar günü uygulanacak yasak sırasında market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler; 10.00 ila 17.00 saatleri arasında açık olacak.
04.12.2020
21:09
Araç sahipleri dikkat! Yeni dönem başlıyor...
Araç sahipleri dikkat! Yeni dönem başlıyor...
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Savunma Sanayii Başkanlığınca imzalanan protokol kapsamında, egzoz muayenesi yaptırılmayan araçları trafikte otomatik belirleyecek. Egzoz Elektronik Denetleme Sistemi (EGEDES) yeni yılın ikinci yarısında 81 ilde uygulanmaya başlanacak.
04.12.2020
16:21
Balın En`leri belli oldu!
Balın En'leri belli oldu!
Bingöl'de 56 arıcının başvurduğu 3. Geleneksel Bingöl Bal Yarışması'nın sonuçları açıklandı. En iyi ballar Genç, Solhan ve Kiğı ilçelerinden çıktı.
04.12.2020
16:20
PKK`ya kış darbesi!
PKK'ya kış darbesi!
Bingöl'de terör örgütü PKK'ya yönelik gerçekleştirilen operasyonda, 2 ayrı sığınak içinde mühimmat ve yaşam malzemeleri ele geçirildi.
04.12.2020
16:19
İyi Parti`den Bingöl Çıkarması
İyi Parti'den Bingöl Çıkarması
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcıları ve milletvekilleri, 9 Aralık Çarşamba günü Bingöl'de olacak, çeşitli ziyaretler gerçekleştirecek.
04.12.2020
16:18
Öğrencileri sevindiren hediye!
Öğrencileri sevindiren hediye!
Bingöl'de öğretmenlik yapan Ali Elkatmış'ın başlattığı kampanya ile koronavirüs salgını nedeniyle eğitime EBA üzerinden devam eden ve köylerde yaşayan öğrencilerin tablet ihtiyacı karşılanıyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın