KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
23 Nisan 2024 Salı
°C

Iki önemli festival bu yıl yapılmayacak

Maddi imkânsızlıklar nedeniyle Karlıova'da 6 yıl üst üste düzenlenen Güneşin Doğuşu Festivali ve üç kez düzenlenen Karer Kültür Festivali bu yıl düzenlenmeyecek.

Iki önemli festival bu yıl yapılmayacak
18 TEMMUZ 2011 PAZARTESİ 08:27
0
2413
2
AA aa

Karlıova'da 6 yıl üst üste düzenlenen Güneşin Doğuşu Festivali ve üç kez düzenlenen Karer Kültür Festivali'nin bu yıl maddi imkansızlıklar nedeniyle yapılamayacağı belirtildi.

Karlıova'da ilki 2005 yılında yapılan Güneşin Doğuşu Festivali, 7 yıl sonra maddi imkânsızlıklar nedeniyle iptal edildi.
2005 yılından beridir her yıl tekrarlanan, Karlıova'nın ve Bingöl'ün tanıtımında önemli rol oynayan Güneşin Doğuşu Festivali bu yıl düzenlenmeyecek. Her yıl binlerce kişinin katıldığı festivalin, bu yıl maddi imkansızlıklar nedeniyle düzenlenmeyeceği öğrenildi.
Karlıova Belediye Başkanı Ferit Çelik de, maddi imkânsızlıklar nedeniyle geleneksel olarak düzenlenen Kanireş Güneşin Doğuşu Festivali'nin iptal edildiğini söyledi.
Üç yıl üst üste düzenlenen Karer Kültür Festivali de Karlıova Güneşin Doğuşu Festivali gibi bu yıl düzenlenmeyecek. Bu festivalin de maddi imkansızlıklar nedeniyle düzenlenmeyeceği öğrenildi.
 
 
 
 
YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
efsa bingöl (@Misafir_5693)
19 Temmuz 2011 Salı 00:37
zaza yerden göğe kadar haklsısın mübahtır karlovalılara baluken destek çiksin yapsınlar festivalde görelim hadiiiii naasılmış kazandırdıklarının hünerleri azına sağlıkk zazaaaaaa
zaza (@Misafir_5687)
18 Temmuz 2011 Pazartesi 16:26
ulan nankör karlıova halkı çıkarsaydınız şahin bingöl ü yapardınız bir şekilde bu tanıtımı ve organizasyonu. kendi adamınıza sahip çıkamadınız. işallah dahada geriıye gidersiniz.....
23.04.2024
14:19
23 Nisan`da valilik makamına oturan Muhammed, `Bingöl`de dayanaksız binaların yapılmasına izin vermeyeceğiz`
23 Nisan'da valilik makamına oturan Muhammed, 'Bingöl'de dayanaksız binaların yapılmasına izin vermeyeceğiz'
Bingöl Valisi Ahmet Hamdi Usta, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında makamını temsili olarak 6'ıncı sınıf öğrencisi Muhammed Berke Saray'a devretti. 6'ıncı sınıf öğrencisi Muhammed Berke, deprem bölgesi Bingöl'de dayanıksız yapılara izin verilmemesini temsili belediye başkanına iletti.
22.04.2024
15:24
Emeklilere yönelik 9 maddede destek programı
Emeklilere yönelik 9 maddede destek programı
Hükümet, emeklilere hane halkı gelirine ve yaşanılan bölgeye göre değişen destek formülleri üzerinde çalışıyor. Yakında kamuoyuna açıklanması beklenen 9 maddede emekli düzenlemesinde detaylar belli oldu.
22.04.2024
14:50
Doğa harikası yüzen adaları görenler görmeyenlere tavsiye ediyor
Doğa harikası yüzen adaları görenler görmeyenlere tavsiye ediyor
Bingöl'ün Solhan ilçesinde bulunan doğa harikası yüzen adalar, baharla birlikte ziyaretçilerini ağırlamaya başladı. Trabzon'dan aileleri ile bölgeye gelen vatandaşlar, 'Herkesin burayı görmesini de tavsiye ederiz' dediler.
22.04.2024
14:49
Bingöl`de yüzde 75 hibeli sebze fidesi dağıtılacak
Bingöl'de yüzde 75 hibeli sebze fidesi dağıtılacak
Bingöl İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, yüzde 75 hibe ile domates, biber ve patlıcan fidesi temin ederek çiftçilere dağıtacak. Başvurular başladı.
22.04.2024
14:47
Katil İsrail`in `Gazze` vahşetine tepki yürüyüşü
Katil İsrail'in 'Gazze' vahşetine tepki yürüyüşü
Bingöl İslami Kardeşlik ve Dayanışma Platformu tarafından Gazze'de yaşanan vahşeti kınamak için yürüyüş ve basın açıklaması düzenledi. Açıklamada; 'Gazze'de katliam var ama aynı zamanda izzetli bir direniş var. Umudumuzu kaybetmeyeceğiz' vurgusu yapıldı!
22.04.2024
14:46
Bingöl`de otomobilin çarptığı inek telef oldu
Bingöl'de otomobilin çarptığı inek telef oldu
Bingöl-Muş Karayolu'nda otomobilin çarptığı inek telef oldu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın