KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
04 Mart 2024 Pazartesi
-2 °C Kısmen güneşli

İKİ YENİ LABORATUVAR AÇILDI

Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, Sağlık Bilimleri Fakültesi bünyesinde kurulan İş Sağlığı ve Güvenliği ile Hemşirelik Bölümü Öğrenci Uygulama ve Araştırma Laboratuvarlarının açılışını gerçekleştirdi.

İKİ YENİ LABORATUVAR AÇILDI
05 EKİM 2018 CUMA 20:02
2
3398
1
AA aa

Bingöl Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi bünyesinde iki yeni laboratuvarın açılışı yapılarak üniversitemize kazandırıldı. Fakülte binasına yer alan her iki laboratuvarın açılışı, Rektör Prof. Dr. İbrahim Çapak, Rektör Yardımcısı ve Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramazan Solmaz tarafından yapıldı.

Fakültedeki Öğretim Üyeleri ve idari personelin de katıldığı açılış töreninde konuşan Rektör Prof. Dr. İbrahim Çapak, Bingöl Üniversitesi'nin her geçen gün daha geliştiğini belirterek, “Üniversitemizin standartlarını yükseltmek ve eğitim kalitesini arttırmak için çalışmalarımız devam ediyor. Açılışını yaptığımız her iki laboratuvarımız Sağlık Bilimleri Fakültesi öğrencilerimize çok şey katacaktır. Üniversite olarak uygulamalı eğitime büyük önem veriyoruz. Öğrencilerimiz, burada görecekleri eğitimle sağlık sektörüne daha hazır halde geçiş yapıp sektörün ihtiyaçlarını karşılayacak önemli birer elemanı olacaklardır. Her iki laboratuvarımız da öğrencilerimize ve üniversitemize hayırlı olsun” dedi.

Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramazan Solmaz ise özellikle sağlık alanında verilen eğitimde uygulama alanlarının oluşturulmasının hayati önem taşıdığını belirttiğini ifade ederek; iki önemli bölümün öğrenci uygulama laboratuvarlarının kurulmasında desteklerinden ötürü Rektör Prof. Dr. İbrahim Çapak'a teşekkür etti.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_31717)
07 Ekim 2018 Pazar 22:14
Sağlık Bilimleri fakültesi kaç sene önce açıldı? Laboratuvar kaç sene sonra açılıyor? Birde haber mi yapıyorlar. Ah Bingölüm ahh.
03.03.2024
18:05
Deprem gerçeğine dikkat çektiler
Deprem gerçeğine dikkat çektiler
Bingöl'de 1-7 Mart deprem haftası nedeniyle etkinlik düzenleyen Şehit Zafer Kurt Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, öğrenci ve öğretmenlerin yaptıkları temel, kolon ve zemin çalışmalarıyla binalarda yapılan hatalara dikkat çekti.
03.03.2024
18:03
Bingöl`de 57 kilo uyuşturucu ele geçirildi
Bingöl'de 57 kilo uyuşturucu ele geçirildi
Bingöl İl Jandarma Komutanlığı tarafından Genç ilçesinde yapılan operasyonda 57 kilo 500 gram esrar maddesi ele geçirildi.
03.03.2024
18:03
Böğürtlen, kalp krizine karşı ilaç olacak
Böğürtlen, kalp krizine karşı ilaç olacak
Bingöl Üniversitesi'nce yapılan ve Fırat ile Marmara üniversitelerinden araştırmacıların da dahil olduğu 'Böğürtlen Bitkisinin Kalp Krizine Karşı İlaç Olma Potansiyeli' ile ilgili çalışma, TÜBİTAK 1001 Projeleri kapsamında destek almaya hak kazandı.
03.03.2024
18:02
Hesarek`e 5 haftada 40 bin ziyaretçi
Hesarek'e 5 haftada 40 bin ziyaretçi
Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin gözde tesisleri arasında yer alan Bingöl'deki Hesarek Kayak Merkezi'ni, 5 haftada yaklaşık 40 bin kişi ziyaret etti.
03.03.2024
18:00
Hasarlar yapay zekayla tespit edilecek
Hasarlar yapay zekayla tespit edilecek
'Güneş Enerji Panellerindeki Hücre Hasar ve Türlerinin Yapay Zekâ ile Tespit Edilmesi' projesi, TÜBİTAK 1001 Projeleri kapsamında destek almaya hak kazandı.
03.03.2024
17:40
Bingöl Umut Kervanı`ndan 239 aileye yardım
Bingöl Umut Kervanı'ndan 239 aileye yardım
Bingöl Umut Kervanı Derneği, 2024 yılı şubat ayında 239 aileye 170 bin 254 TL değerinde ayni ve nakdi yardımında bulundu. Yardım derneği ayrıca Filistin için 742 Bin TL nakdi yardım yatı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın