KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
29 Eylül 2023 Cuma
14 °C Çoğunlukla açık

Il koordinasyon kurulu toplandı

BİNGÖL (Online) - Bingöl Valisi Vehbi Avuç, vatandaşlara kamu hizmetinin götürülmesi konusunda ısrarcı olduklarını belirterek, ''Israrla iş yaptırdığımız görevliler var. Vatandaşa verilmesi gereken hizmetlerin aksatılmasına kimsenin yetkisi ve hakkı yoktur'' dedi

Il koordinasyon kurulu toplandı
14 KASIM 2005 PAZARTESİ 19:34
0
1643
0
AA aa
Bingöl İl Koordinasyon Kurulu 2005 yılı 4. dönem toplantısı yapıldı. İl Özel İdare Müdürlüğü'ndeki toplantıya Vali Vehbi Avuç başkanlık etti.

Toplantıda konuşan Vali Avuç, Bingöl'ün coğrafi yapısından dolayı birçok sorunu bağrında barındırdığı, bu sorunların çözümü konusunda azimli ve ısrarcı olduklarını söyledi.

Bütün kamu kurum ve kuruluşu görevlilerine, kendilerine verilen görevi laykıyla yerine getrimeleri halinde çözülmeyecek sorunun olmadığını kaydeden Avuç, ''2005 yılının sonuna gelmiş bulunuyoruz. Hala ısrarla iş yaptırdığımız görevliler var. Kurum amirleri kadrolarındaki personele hakim olamadığı için randıman alınamıyor. Bu nedenle bir çok konuda aksaklıklar var. Halk bizden hizmet bekliyor. Kimsenin hizmetleri aksatmasına yetkisi ve hakkı yoktur. Verilen sözleri yerine getirmeli ve develetten aldığımız maaşı hakketmeliyiz'' dedi.

Eğitim-öğretimdeki aksaklıklara da değien Avuç, milli eğitim müdürü ve kaymakamlara hitaben ''Milli eğitim konusunda bazı sıkıntılarımız var. Bazı okullarımız bakım-onarım ve güçlendirme çalışmaları nedeniyle tam olarak açılamadı. Okulların en kısa sürede bitirilmeli ve aksaklıklar giderilmelidir. Bahane istemiyorum. Gece-gündüz demeden bu güzel havalar değerlendirilsin'' diye konuştu.

Toplantıya, Bingöl Belediye Başkanı Hacı Ketenalp, kaymakamlar, ilçe belediye başkanları ve çeşitli kurum müdür ve temsilcileri katıldı.


YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
28.09.2023
17:07
Yedisu`da kuru fasulye festivali
Yedisu'da kuru fasulye festivali
Coğrafi işaretli Yedisu horoz kuru fasulyesi festivali düzenlendi. Bingöl Valisi Usta, 'Halihazırdaki 700 dekarda üretimin ekonomiye katkısı yaklaşık 17 milyon TL civarındadır. Hedeflediğimiz üretimin 4 bin dekarının ekonomiye katkısı ise 100 milyon civarında olacağını paylaşmak istiyorum' dedi.
28.09.2023
17:02
Bingöl`de kentsel dönüşümle yeni bir yaşam alanı oluşuyor
Bingöl'de kentsel dönüşümle yeni bir yaşam alanı oluşuyor
Konut ve iş yerlerinin tamamlandığı, alt yapı ve çevre düzenlemesinin sürdürüldüğü kentsel dönüşüm projesi alanında incelemelerde bulunan Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan; 'Bingöl için çok güzel bir yaşam alanı oluşuyor, mahallemizle birlikte şehrimizin çehresi değişiyor' dedi.
28.09.2023
16:56
Guldarlılarla buluşan Vali Usta;
Guldarlılarla buluşan Vali Usta; 'Ütenin yanındayım'
'Tarım ve üretimden alacağımız güç asli ve kalıcı gücümüz olacaktır' diyen Vali Usta; 'Bingöl Valisi olarak bu şehirde üretim adına atılacak her adımın yanında olacağım' dedi.
28.09.2023
16:55
Anaokulu öğrencilerine itfaiye birimi tanıtıldı
Anaokulu öğrencilerine itfaiye birimi tanıtıldı
Bingöl'de 25 Eylül-1 Ekim İtfaiye Haftası etkinlikleri çerçevesinde, anaokulu öğrencilerine itfaiye birimi tanıtıldı.
28.09.2023
03:06
Bingöl`de aranan 67 şahıs gözaltına alındı
Bingöl'de aranan 67 şahıs gözaltına alındı
Bingöl'de 21-25 Eylül tarihleri arasında yapılan çalışmalarda, aranan 67 şahıs gözaltına alındı, 72 araç trafikten men edildi.
28.09.2023
03:04
Çığ Önlem Projesi çalışmaları başladı
Çığ Önlem Projesi çalışmaları başladı
Adaklı Güngörsün Mahallesi ve Aktaş Köyünde Çığ ve Kaya düşmesi ile ilgili önlemler kapsamında başlatılan proje çalışmaları saha ziyaretleri gerçekleştirildi. Ayrıca Solhan Asmakaya köyündeki sel felaketlerinin önlenmesi için de teknik ön çalışmalar yerinde incelendi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın