KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
04 Mart 2024 Pazartesi
-2 °C Kısmen güneşli

Ilçe çalıştayları tamamlandı

Bingöl Tavz Kültür Sanat ve Kalkınma Derneği tarafından başlatılan ve Bingöl genelini kapsayan ‘2’inci Bingöl Kalkınma Çalıştayı’ 7 ilçede gerçekleştirildi. Son olarak Adaklı İlçesinde düzenlenen toplantıda, konuşan Soysal, çalıştayın Bingöl ayağının ramazan ayı içerisinde yapılacağını söyledi.

Ilçe çalıştayları tamamlandı
29 HAZİRAN 2014 PAZAR 23:04
1
6984
0
AA aa

‘2'inci Bingöl Kalkınma Çalıştayı' Adaklı ayağı YİBO toplantı salonunda düzenlendi. Çalıştaya, Adaklı Belediye Başkanı Zeki Işık, il genel meclisi encümenleri ile 32 köy ve merkez mahalle muhtarı katıldı.

Çalıştayda bir konuşma yapan, Tavz-Der Yönetim Kurulu Başkanı Murat Soysal, 7 ilçede düzenlenen toplantıların yoğun katılımla gerçekleştirildiğini ifade ederek: “Toplantılara 213 Muhtar, 10 İl Genel Meclisi Encümeni, 6 Belediye başkanı ve 311 vatandaş katılım sağlamıştır” dedi.

Çalıştayın Bingöl Merkez ayağının ramazan ayı içerisinde yapılacağını söyleyen Soysal, zirve çalıştayın ise 5 Ağustos Salı günü Bingöl Üniversitesi'nde gerçekleşeceğini söyledi. Sosyal: “Zirve Çalıştayı Sabahki oturumu Saat 10:00'da başlayıp 11:30'da son bulacak bir açılış oturumudur ki bu oturum herkese açıktır. Zirvenin asıl amacının gerçekleşeceği ikinci ayak olan öğlen ayağı ise 3 oturumdan müteşekkil olacak ve bu oturumlara sadece akademisyenler, mühendisler ve eğitimciler katılacaklardır” diye konuştu.

Zirve Çalıştayı Sonrası elde edilen verilerin rapor haline getirilerek önce ilçe kaymakamları ve belediye başkanlarına sunulacağını anlatan Soysal: “Akabinde Bingöl valisi ve belediye başkanına sunulup Ankara'daki paydaşlara raporlar takdim edilerek sunumlar yapılacaktır” dedi.

Çalıştay'da söz alan Adaklı Belediye Başkanı Zeki Işık: “Tavz-Der basın yolu ile takip ettiğim ve çalışmalarını takdir ettiğim bir dernek. Bu güne kadar dernek başkanı ve yönetimi ile karşılaşmış değilim. Doğrusu Adaklı ilçemize gelip bizlerin sorunlarımıza eğileceklerini düşünmüyordum bile. Beni şaşırttılar ve şaşırmam da Bingöl'de böylesi ufku geniş bir Derneğin oluşu, bu derneğin Bingöl'deki Sivil Toplum algısında oluşturduğu vizyondandır. Ben bu çalışmaların çok ciddi manada olumlu sonuçlar vereceği inancındayım. Burada Seçilenleri yerden yere vurmak yerine onlarla beraber kendi sorunlarımızı nasıl çözebiliriz algısındaki gençlerin olduğunu görmek bizi hizmet noktasında daha fazla heyecanlandırmıştır bunun bilinmesini istiyor Bingöl Tavz Kültür Sanat ve Kalkınma Derneğine çalışmalarında başarılar diliyorum” diye konuştu. 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
03.03.2024
18:05
Deprem gerçeğine dikkat çektiler
Deprem gerçeğine dikkat çektiler
Bingöl'de 1-7 Mart deprem haftası nedeniyle etkinlik düzenleyen Şehit Zafer Kurt Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, öğrenci ve öğretmenlerin yaptıkları temel, kolon ve zemin çalışmalarıyla binalarda yapılan hatalara dikkat çekti.
03.03.2024
18:03
Bingöl`de 57 kilo uyuşturucu ele geçirildi
Bingöl'de 57 kilo uyuşturucu ele geçirildi
Bingöl İl Jandarma Komutanlığı tarafından Genç ilçesinde yapılan operasyonda 57 kilo 500 gram esrar maddesi ele geçirildi.
03.03.2024
18:03
Böğürtlen, kalp krizine karşı ilaç olacak
Böğürtlen, kalp krizine karşı ilaç olacak
Bingöl Üniversitesi'nce yapılan ve Fırat ile Marmara üniversitelerinden araştırmacıların da dahil olduğu 'Böğürtlen Bitkisinin Kalp Krizine Karşı İlaç Olma Potansiyeli' ile ilgili çalışma, TÜBİTAK 1001 Projeleri kapsamında destek almaya hak kazandı.
03.03.2024
18:02
Hesarek`e 5 haftada 40 bin ziyaretçi
Hesarek'e 5 haftada 40 bin ziyaretçi
Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin gözde tesisleri arasında yer alan Bingöl'deki Hesarek Kayak Merkezi'ni, 5 haftada yaklaşık 40 bin kişi ziyaret etti.
03.03.2024
18:00
Hasarlar yapay zekayla tespit edilecek
Hasarlar yapay zekayla tespit edilecek
'Güneş Enerji Panellerindeki Hücre Hasar ve Türlerinin Yapay Zekâ ile Tespit Edilmesi' projesi, TÜBİTAK 1001 Projeleri kapsamında destek almaya hak kazandı.
03.03.2024
17:40
Bingöl Umut Kervanı`ndan 239 aileye yardım
Bingöl Umut Kervanı'ndan 239 aileye yardım
Bingöl Umut Kervanı Derneği, 2024 yılı şubat ayında 239 aileye 170 bin 254 TL değerinde ayni ve nakdi yardımında bulundu. Yardım derneği ayrıca Filistin için 742 Bin TL nakdi yardım yatı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın