KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
27 Eylül 2023 Çarşamba
12 °C Açık

İlçelerden yardım seferberliği

Kahramanmaraş'ta meydana gelen ve 11 ilde yıkıma neden olan deprem felaketinin ardından, Bingöl'deki ilçe belediyeleri de yardım kampanyaları başlattı.

İlçelerden yardım seferberliği
07 ŞUBAT 2023 SALI 15:26
2
589
0
AA aa

Merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen ve 11 ilde büyük yıkıma, can kayıplarına neden olan depremin ardından Bingöl tek yürek oldu. Bingöl'de valilik ve belediye koordinesinin yanı sıra Genç Belediyesi ile kaymakamlığı, Karlıova Belediyesi ile kaymakamlığı, Solhan Belediyesi ile kaymakamlığı gibi diğer ilçelerde yardım kampanyaları başlattı.

Afet bölgelerine gönderilecek yardımların belediye binalarına veya belediye tarafından belirlenen noktalara bırakılması gerektiği vurgulandı.

Genç Belediye Başkanı M. Zeki Dirik, “Bütün ekiplerimizle sahada, birimlerimizle, kurumlarla, işbirliği ve dayanışma halinde çalışıyoruz. Allah bir daha böyle acıları yaşatmasın. Allah devletimize, milletimize zeval vermesin. İnşallah en kısa zamanda bütün bu yaraları saracağız” dedi.

Karlıova Belediye Başkanı Veysi Bingöl, “Birçok ilimizi etkileyen depremden dolayı mağdur olan vatandaşlarımız için battaniye, uyku seti, çocuk bezi, su, kışlık kıyafet ve bot desteği sağlayacağız. Hiç kullanılmamış malzeme desteklerini kaymakamlık ve belediye binalarımıza getirebilirsiniz” diye çağrıda bulundu.

Solhan Belediye Başkanı A. Hakim Yıldız ise, “Haydi Solhan! Kahramanmaraş başta olmak üzere yaklaşık 10 ilde yaşanan depremden etkilenen vatandaşlarımıza ulaştırılmak üzere battaniye, uyku seti, çocuk bezi, kışlık kıyafet ve bot malzemelerinden oluşan yardım kampanyası başlatılmıştır. Yardımlarınızı, Belediye Hizmet Binamıza getirmenizi önemle rica ediyoruz” dedi.

Ayrıca, diğer ilçelerdeki belediye başkanları da aynı çağrıda bulunarak yardımların ilçede belirlenen noktalara getirmesi söyledi.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
26.09.2023
20:43
350 kişiye ekmek kapısı olacak!
350 kişiye ekmek kapısı olacak!
Bingöl Valisi ve milletvekilleri, OSB'de temel kazısı yapılan Somon Balığı İşleme ile Balık Unu ve Balık Yağı Üretimi Tesisinde incelemelerde bulundu. 2024'ün başında faaliyete girmesi planlanan ve 12 milyon Euro'ya mal olacağı belirtilen tesis tam kapasite faaliyete girdiğinde 350 kişi istihdam edilecek.
26.09.2023
20:23
Erdoğan`dan üniversite öğrencilerine telefon ve bilgisayar müjdesi
Erdoğan'dan üniversite öğrencilerine telefon ve bilgisayar müjdesi
Üniversitelerde ön lisans, lisans ve lisansüstü düzeyde öğrenim gören öğrencilere vergisiz telefon alma müjdesini veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısı sonrası düzenlemenin ayrıntılarını açıkladı.
26.09.2023
19:39
Erbakan, Bingöl`den Hükümete seslendi!
Erbakan, Bingöl'den Hükümete seslendi!
Bingöl'de konuşan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, hükümete çağrıda bulundu ve ekonomide takip edilen yolun yanlış olduğunu vurguladı! 'Borca, faize, vergiye dayalı zamma dayalı bir ekonomi modeli, bu milletin suyunu çıkarmaktan başka bir işe yaramıyor' diyen Erbakan, yapılması gerekenleri de sıraladı!
26.09.2023
19:35
'Üniversitede Huzur ve Güveni Arttırma' toplantısı
Bingöl Üniversitesinde eğitim öğretimin huzur ve güven ortamı içerisinde sürdürülebilmesi amacıyla 'Bingöl Üniversitesi Huzur ve Güveni Artırma İl Komisyonu Toplantısı' yapıldı.
26.09.2023
15:07
'Su temini sorununun giderilmesi elzemdir'
Bingöl'deki su sıkıntısını gündeme taşıyıp başta yerel yönetimler olmak üzere tüm kamu idarelerini hassasiyetle göreve davet eden TMMOB Bingöl İl Koordinasyon Kurulu, 'Yasal ve toplumsal sorumluluğumuz gereği konunun takipçisi olacağımızı da belirtmek isteriz' açıklamasında bulundu.
26.09.2023
14:26
B sınıfı ehliyeti olanlar da kullanabilecek!
B sınıfı ehliyeti olanlar da kullanabilecek!
Uygulamaya alınması beklenen yeni düzenleme ile B sınıfı ehliyetle 125 cc'ye kadar motosikletin kullanılabilmesi öngörülüyor. Hazırlıkların yakın zamanda tamamlanması, düzenlemenin 2023 yılı sonuna kadar yayınlanması bekleniyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın