KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
09 Haziran 2023 Cuma
21 °C Çoğunlukla açık

Işçi öğretmenler!

Milli Eğitim Müdürlüğü’nce güçlendirilmesi yapılan okulun boya, sıva ve temizlik işleri okul öğretmenleri tarafından yapıldı. 21 öğretmen elbirliğiyle eksiklikleri tamamlayarak, ders başı yaptı.

Işçi öğretmenler!
30 EYLÜL 2014 SALI 07:15
0
3717
1
AA aa

Bingöl'ün Karlıova ilçesine 5 kilometre uzaklıkta bulunan Toklular Köyü İlkokul ve Ortaokulun bulunduğu bina, 2005 yılında meydana gelen depremde hasar gördü. Bu yıl güçlendirilmesi yapılan bina, geçtiğimiz günlerde okul yönetimine teslim edildi.

BİR HAFTA İÇERİSİNDE TAMAMLADILAR

Güçlendirmenin ardından 380 öğrencinin eğitim gördüğü binayı hazır hale getirmek için kolları sıvazlayan 21 öğretmen, temizlik, boya ve sınıf dizaynlarını yaptı. Kimi öğretmen okulun yarım kalan sıva işlerini, kimisi de itfaiyenin yardımıyla temizlik işlerini yaptı. Güçlendirmenin ardından kalan işleri tamamlayan öğretmenler, daha sonra sınıflara sıra ve masaları taşıdı.

50 ÖĞRENCİYE KIRTASİYE YARDIMI

Okulu 1 haftalık çalışmadan sonra eğitime hazır hale getiren öğretmenlerden öğrencilerin maddi durumlarının düşük olduğu için bazı kırtasiye malzemelerini alamadıklarını görünce tekrar harekete geçti. İngilizce öğretmeni İnci Kadakçı, Bursa'da Avukatlık yapan akrabası Emel Biçer'i arayarak öğrencilerinin yardıma ihtiyaçları olduğunu söyledi. İnci öğretmene avukat akrabası tarafından 50 öğrencisine gönderilen kırtasiye malzemeleri dağıtıldı.

Okullarının eğitime hazırlanması konusunda çalışan Öğretmenler, tek amaçlarının öğrencilerin derslerinden geri kalmaması olduğunu ve bu nedenle elele vererek okulun eksikliklerini giderdiklerini söyledi. 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Karlıovalı (@Misafir_17860)
02 Ekim 2014 Perşembe 08:37
sayın öğretmenlerim, size tüm Karlıova halkı adına şükranlarımı sunuyorum. işte sorumluluk bilincinin somut örneği. nemelazımcılığın, bana ne'nin yer bulmadığı kutsal meslek. gerçek gönül erleri....
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın