Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
02 Aralık 2020 Çarşamba
4 °C Yer yer bulutlu

'İslam'a ve İnsanlığa karşı sicilleri bozuktur!'

HÜDA Par İl Başkan Yardımcısı Vahit Eser: 'Fransa'nın hem insanlığa hem de İslam'a karşı sicili çok bozuktur. Son iki asırda başta Cezayir olmak üzere Afrika'nın birçok ülkesinde İslam topraklarını işgal ve talan etmiş, yüzbinlerce Müslümanı katlederek soykırım uygulamıştır.'

23 EKİM 2020 CUMA 17:32
5
1104
6
AA aa
`İslam`a ve İnsanlığa karşı sicilleri bozuktur!`

HÜDA Par Bingöl İl Başkanlığı, Cuma namazının ardından merkez Dörtyol Saat Kulesi önünde bir basın açıklaması düzenleyerek, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel  Macron'un İslam'a yönelik açıklamalarını kınadı.

Parti adına basın açıklamasını HÜDA Par İl Başkan Yardımcısı Vahit Eser okudu. Avrupa'da İslam'a ve Müslümanlara yönelik ayrımcılık ve engellemeler, fiziki saldırılara ve aleni bir düşmanlığı dönüşmüş durumda olduğunu aktaran Eser, Fransa'nın ötekileştirme furyasının başını çektiğini belirtti.

Eser, açıklamasına şöyle devam etti:

“Sözde demokrasisi ve özgürlükleri ile övünen Fransa, bu düşmanlık ve ötekileştirme furyasının başını çekmektedir. Söz konusu Müslümanlar ve islam olunca, bütün özgürlükçü ilkeleri helvadan birer puta dönüşen Fransa, kendi vatandaşı Müslümanları haklarından mahrum edebilmektedir. Fransa'nın Toy, cahil ve kaprisli Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, açıklama ve uygulamalarıyla İslam'a karşı olan kin ve nefretini artık aleni bir savaşa dönüştürmüştür.

Fransa'nın hem insanlığa hem de İslam'a karşı sicili çok bozuktur.  Son iki asırda başta Cezayir olmak üzere Afrika'nın birçok ülkesinde İslam topraklarını işgal ve talan etmiş, yüzbinlerce Müslümanı katlederek soykırım uygulamıştır. Şu andaki refah ve zenginliğini halen sömürmekte olduğu İslam topraklarına borçludur. Müslümanlar bunların hiç birini unutmuş değildir. Fransa halen bunların hesabını vermemiştir.  Aynı şekilde önceden sömürgesi olan Benin, Burkina Faso, Gine, Fildişi Sahili, Mali, Nijer, Senegal, Togo, Kamerun, Orta Afrika Cumhuriyeti, Çad, Kongo, Ekvator Ginesi ve Gabon gibi Afrika ülkeleri Fransa'ya hala sömürge vergisi ödeyen ülkelerdir.

Afrika'da Müslümanlara karşı uygulamış olduğu tekniklerin bir benzerini kendi ülkesindeki Müslümanlara karşı uygulamaya çalışmaktadır. Her türlü misyonerlik ve ifsat faaliyetleriyle dinlerinden koparamadığı Müslümanlara ‘terör ve aşırılıkla mücadele' adı altında her türlü baskı ve ayrımcılığı yapmakta, Charlie Hebdo gibi İslam düşmanı basın ve medyayı himaye ederek onları cesaretlendirmektedir.

2015 yılında Paris'te Charlie Hebdo'ya yapılan saldırıların ardından çıkarılan OHAL ve Terörle Mücadele Yasası, İslam'a ve Müslümanlara karşı devlet eliyle bir cadı avına dönüştürüldü. Okullarda başörtü, çarşı ve pazarda ‘burka ve peçe' yasaklandı. Müslümanların cami, dernek, lokal, okul gibi kurumların kapatılmasını adli makamların elinden alarak valilerin keyfi kararlarına bırakıldı. 

23 ay süren OHAL ve ardından çıkarılan ‘Ayrımcılıkla Mücadele Kanunu' ile 152 kafe, 15 mescit, 12 kültür merkezi ve 4 okul kapatıldı. Onlarca kişi gözaltına alındı ve sınır dışı edildi. Müslümanlar her tarafta ayrımcı şiddet ve tacizlere uğradı. Fransız Kamuoyu Görüşü Enstitüsü'nün yaptığı bir araştırmaya göre, yaklaşık her iki Müslümandan biri, tesettürlü kadınların %60'ı hayatlarında en az bir defa ayrımcılığa maruz kalırken, ömürleri boyunca hiç başörtüsü takmayan kadınların %44'ü de bu ayrımcılığa uğramaktan kurtulamadı.

14 Ekim tarihinde kanunlara uygun faaliyet yürüten İslami yardım kuruluşu Baraka city'in Paris'teki merkezine ve kurumun başkanı İdris Sihamedi'nin evine Fransız polisi şafak vaktinde baskın yaptı. Barakcity'e yapılan baskında merkezin kapıları kırıldı, güvenlik kameraları parçalandı,  mescit olarak kullanılan bölüm darmadağın edildi.  Evinde ve ailesinin gözü önünde gözaltına alınan Sihamedi'ye, hanımına, 4 ve 9 yaşındaki kızlarına polis şiddet uyguladı. Oysa Baraka city sadece bir yardım kuruluşudur.

Fransa'daki bütün cami, lokal, okul ve kurumlar izine, her türlü kontrol ve ağır denetimlere tabi tutulmaktadır. İslam'a ve kutsal değerlerine her türlü hakaret ve düşmanlık himaye görürken, Filistin'i işgal eden, Filistin halkına soykırım uygulayan Siyonist rejimi eleştirmek ise antisemitizm diye yasaklanmıştır. Bununla birlikte Fransa başkanı Macron,  ‘Fransa Müslümanı' adıyla kendilerine göre bir Müslüman tipi oluşturmaya çalışmaktadır. İçişleri Bakanı ise market raflarında ‘helal gıda' reyonunun bulunmasını hazmedemediğini, Charlie Hebdo'nun rezil karikatürlerinin okullarda öğrencilere gösterileceğini ve kitaplara girebileceğini söylemektedir.

Bütün bunlar İslam ve Müslümanlara açılan topyekûn bir savaştır. Avrupa ülkelerinde Müslümanlara mal edilmeye çalışılan şaibeli saldırılar, İslam'ı Batı'da yok etme projesinin bir parçasıdır.  Avrupa ve Fransa, İslam'a karşı açtığı bu savaşı kazanamayacaktır. Aziz İslam'a karşı mücadele etmeye çalışanlar, dün olduğu gibi bugün de kaybedenlerden olacaktır.

İzzet ve İrade sahibi İslam ülkeleri, Fransa'nın bu İslam düşmanlığına karşı mutlaka harekete geçmeli, dünya genelinde Müslümanların hak ve hukukunu koruyacak bir mekanizma mutlaka kurulmalıdır. Başta Fransa olmak üzere Avrupa'da artışa geçen İslam düşmanlığını lanetliyoruz. Avrupa İslam'a gebedir. Bir gün mutlaka bu kutlu doğum gerçekleşecektir.”

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_63728)
26 Ekim 2020 Pazartesi 08:57
güneş balçıkla sıvanmaz derdi atalarımız geçmiş gölgendir nereye gitsen peşinden gelir
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_63707)
25 Ekim 2020 Pazar 16:30
Allahın adını bir partiye veren bu cemaati kınıyorum. Gidin islamı anlatın bırakın artık parti siyaset işlerini eyy cemaatler
Beğendim (2) Beğenmedim (1)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_63699)
24 Ekim 2020 Cumartesi 21:12
Size inanmiyorz yasadigimiz ulke yanimasimizdaki suriyeye girmedimi afrini yerle yeksan etmedimi suriyedeki kurdler otonom elde etmesin diye her turlu tavizi vermedimi hiristiyan ulkelere ..fransa musluman kani dokmuste akp rejmi dokmemismi
Beğendim (0) Beğenmedim (1)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_63694)
24 Ekim 2020 Cumartesi 16:14
Hic Biri Allah resurullah ne der demez siyaset politika ne der onu söyler
Öyle bir zamandayizki inanin kardeslerim peygamber bugün inse onu bile kabul etmez insanoglu kendi cikari menfaati partisi icin
Allah sonumuzu hayir eylesin
Beğendim (2) Beğenmedim (2)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_63685)
24 Ekim 2020 Cumartesi 01:57
Cemaatler şirketler kurdu, okullar kurdu, gazeteler bastı , siyasileri destekleri vekil çıkardı ama ilk defa bunlar gibi birşey yapıp bir cemaat parti kurdu. Türkiyedeki cemaatler allahı anlatmak dışında herseyi yaptı ve yapıyor.
Beğendim (3) Beğenmedim (1)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_63680)
23 Ekim 2020 Cuma 23:00
Biz müslüman oldugumuz Halde yani basimizdaki müslüman suriyeyeye savas actik nerdeydi müslümanliginiz camilerde fetih süresi okunuyordu ve müslüman müslümani öldürüyordu bumu sizin müslümanliginiz binlerce insan evsiz yurtsuz yetim yoksul kaldi sizler nasil müslümansiniz ya kuranin neredinde yaziyor bunlar önce kendinize Bakin sonra baskasini yargilayin
Beğendim (4) Beğenmedim (1)Cevapla
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın