KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
04 Mart 2024 Pazartesi
-2 °C Kısmen güneşli

Kadın dernekleri iftarda buluştu

Bingöl'ün Genç ilçesinde faaliyet gösteren kadın dernekleri iftar yemeğinde bir araya geldi.

Kadın dernekleri iftarda buluştu
12 AĞUSTOS 2011 CUMA 02:36
0
2994
0
AA aa

Genç Belediyesi'nin Kadın İstihdamının Desteklenmesi Programı kapsamında AB-Merkezi Finans Merkezi Finans ve İhale Birimi Sözleşme Makamı arasında yapılan sözleşme ile uygulamaya geçirilen “Genç Kadınlarına Arıcılık Ana Arı ve Organik Bal Üretimi ile İstihdam Projesi”nde kurs gören kursiyerlerin kurdukları Genç İşkadınları Derneği, Genç Kadınları Sosyalleşme Dayanışma ve Demokrasi Derneği, Genç Kadınları Organik Tarım Hayvancılık ve Kırsal Kalkınma Derneği ile SS. II. Genç İlçesi Merkezi Kadın Çiftçileri Tarımsal Kalkınma Kop. Yönetim kurulu verdikleri iftar programı ile üyeleriyle bir araya geldiler.

Girişimci Genç İşkadınları Derneği (Genç-İş-Der) Başkanı Aynur Savaş, Genç Kadınları Sosyalleşme Dayanışma ve Demokrasi Derneği ( Genç Soder) Başkanı Aynur Mesutoğlu, Genç Kadınları Organik Tarım Hayvancılık Kırsal Kalkınma Derneği (Genç Eko-Der) Başkanı Hasibe Avcı ile SS. II. Genç İlçesi Merkezi Kadın Çiftçileri Tarımsal Kalkınma Kop. Başkanı Sevim Aksu verdikleri yemek ile ilgili yaptıkları açıklamada:” Verdiğimiz yemek Genç'te bir ilk olma özelliğini taşımaktadır. Genç Kadınlarına Arıcılık Ana Arı ve Organik Bal Üretimi ile İstihdam Projesi adı altında kurulan derneklerimizin tabela derneği olmayacağını göstermek için arkadaşlarımız ile bir araya gelip fikirler üretiyoruz. Arkadaşlarımız ile çeşitli platformlarda kendimizi tanıtmaya çalıştık. Kadınlar daha önce birlik içinde hareket etmediler. Kurulan dernekler sayesinde pek çok kadın artık daha aktif hale geldi. Bundan sonra Bingöl'ün Genç ilçesindeki kadınların neleri başarabileceklerini göstereceğiz” dediler. Oluşturdukları platform ile kadınlar arasında bir ağ oluşturmayı amaçladıklarını belirten dernek başkanları, üye sınırlarının bulunmadığını ve platformda çalışacak niteliğe sahip olan tüm kadınlara kapılarının açık olduğunu da sözlerine eklediler.

 

Ahmet SAYILIR / Bingöl İHA

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
03.03.2024
18:05
Deprem gerçeğine dikkat çektiler
Deprem gerçeğine dikkat çektiler
Bingöl'de 1-7 Mart deprem haftası nedeniyle etkinlik düzenleyen Şehit Zafer Kurt Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, öğrenci ve öğretmenlerin yaptıkları temel, kolon ve zemin çalışmalarıyla binalarda yapılan hatalara dikkat çekti.
03.03.2024
18:03
Böğürtlen, kalp krizine karşı ilaç olacak
Böğürtlen, kalp krizine karşı ilaç olacak
Bingöl Üniversitesi'nce yapılan ve Fırat ile Marmara üniversitelerinden araştırmacıların da dahil olduğu 'Böğürtlen Bitkisinin Kalp Krizine Karşı İlaç Olma Potansiyeli' ile ilgili çalışma, TÜBİTAK 1001 Projeleri kapsamında destek almaya hak kazandı.
03.03.2024
18:03
Bingöl`de 57 kilo uyuşturucu ele geçirildi
Bingöl'de 57 kilo uyuşturucu ele geçirildi
Bingöl İl Jandarma Komutanlığı tarafından Genç ilçesinde yapılan operasyonda 57 kilo 500 gram esrar maddesi ele geçirildi.
03.03.2024
18:02
Hesarek`e 5 haftada 40 bin ziyaretçi
Hesarek'e 5 haftada 40 bin ziyaretçi
Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin gözde tesisleri arasında yer alan Bingöl'deki Hesarek Kayak Merkezi'ni, 5 haftada yaklaşık 40 bin kişi ziyaret etti.
03.03.2024
18:00
Hasarlar yapay zekayla tespit edilecek
Hasarlar yapay zekayla tespit edilecek
'Güneş Enerji Panellerindeki Hücre Hasar ve Türlerinin Yapay Zekâ ile Tespit Edilmesi' projesi, TÜBİTAK 1001 Projeleri kapsamında destek almaya hak kazandı.
03.03.2024
17:40
Bingöl Umut Kervanı`ndan 239 aileye yardım
Bingöl Umut Kervanı'ndan 239 aileye yardım
Bingöl Umut Kervanı Derneği, 2024 yılı şubat ayında 239 aileye 170 bin 254 TL değerinde ayni ve nakdi yardımında bulundu. Yardım derneği ayrıca Filistin için 742 Bin TL nakdi yardım yatı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın