Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
14 Ağustos 2022 Pazar
38 °C Güneşli

'Kamu araçları keyfi işlerde kullanılıyor' iddiası!

Saadet Partisi Karlıova İlçe Başkanı Bayram Olmuş, kamu araçlarını kendi malı gibi kullanan kamu çalışanlarına yönelik denetimlerin sıklaştırılması çağrısında bulundu.

`Kamu araçları keyfi işlerde kullanılıyor` iddiası!
15 MAYIS 2022 PAZAR 16:10
19
1967
6
AA aa

Saadet Partisi Karlıova İlçe Başkanı Bayram Olmuş, gerek vatandaşlardan, gerek kamu çalışanlarından, gerekse esnaflardan aldıkları şikâyetlere ilişkin açıklamalarda bulundu.

“EVE, PİKNİĞE, MANTAR TOPLAMAYA DAHİ GİDİLİYOR”

Kamu araçlarının çalışanlar tarafından keyfi ve şahsi işlerde kullanıldığı iddialarını gündeme getiren Olmuş; “Kamu mallarının nasıl fütursuzca kullanıldığını yönündeki şikâyetler tüyler ürpertici.  İlde bulunan ikametgâhlarına gidip gelen kurum çalışanlarının olduğu, pikniğe gidildiği, mantar toplamaya gidildiği, her akşam ilçe merkezine uzak ikametgâhlara gidildiği, hatta kamu kurum araçlarını evlerinin önüne çekmek kaydıyla bu araçlardan kendi özel araçlarına yakıt aktaran şahısların olduğu dahi şikâyet konusu iddiaların başında gelmektedir. En nihayetinde ilçemiz küçük bir ilçe ve herkes birbirinin akrabası, hısımı. Vatandaşlarımız bir şikâyete şahit olmayı ispiyonculuk olarak gördüğünden isimlerinin verilmesini istemediler. Ancak iddiaları da paylaştılar. Bunlar basite alınacak iddialar değil. Kamu araçlarının kullanımı, kurumlarda çalışan hiçbir kişinin keyfiyetine bırakılacak bir durum değildir. Bizlerin vergileriyle Kamuya hizmet için alınan araçlar ve araçların yakıtlarını hiç kimse keyfi olarak harcamamalı ve harcayamaz da! Yetkililer gerekli denetimleri yapmalı ve tedbirleri almalı” dedi.

“TÜYÜ BİTMEMİŞ YETİMLERİN HAKKI GASP EDİLMEKTEDİR”

Karlıova halkına ve yetkililere seslenen Olmuş, şöyle devam etti; “Kamu malını keyfi kullanmak, özelde ilçemize, genelde milletimize yapılacak en büyük kötülüktür ve bu kötülük yaşanıyorsa, sessiz kalmak inancımıza aykırıdır. Kamu malını zarara uğratan kişileri yetkililere bildirmek, bir kötülüğe karşı ‘dur' demek, hepimizin görevidir, insanlık borcumuzdur. Her gün gereksiz harcandığı düşünülen binlerce liralık yakıtla ilçemizde ihtiyaç sahibi tüyü bitmemiş yetimlerin hakkı gasp edilmektedir. Saadet Partisi İlçe başkanlığı olarak biz; bu iddiaların takipçisi olacağız. Bu bağlamda İlçemizdeki Kurum amirlerini, bu hususta hassasiyet göstermeye, şikâyete konu iddiaları araştırmaya, MOBESE kayıtlarını incelemeye, gerektiğinde farklı yöntemlerle tedbir almaya davet ediyoruz.”

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_92361)
16 Mayıs 2022 Pazartesi 09:54
Sayın başkanım; çok haklısınız ancak bu saydıklarınız hem eksik kalmış hem de bu söyledikleriniz yalnızca Karlıova ilçemizin sorunu değil. Bu sorun özelde İlimizin sorunu genelde ise ülke sorunu. Kurumların resmi araçları ile mezarlık, hastane, taziye ziyaretleri ve idarecilerin eşlerini gezmelere götürmelerden tutunda köylerden elma, armut getirmelere kadar aklınıza gelen bir çok konuda bu araçlar fütursuzca kullanılmaktadır. Yine başkanımız idarecilerin bu konuda duyarlı olması gerektiğini özellikle belirtmiş ancak bu işleri yapanların en başta idarecilerin olduğunu bilmemekte galiba.
Beğendim (8) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_92359)
16 Mayıs 2022 Pazartesi 09:36
Kesinlikle katılıyorum dağlarda ot tplamadan tutun derelerde balık tutmaya kadar bunu yapanlar birde idarecilerdir şovmenlikten öteye gitmezler bu dönem kamu çalışanları işe gitmez kimse kimseye karışmaz olmuşlar herkesin keyfi kendine olan hükümete oluyor çoban olamayanlar idareci olmuşlar
Beğendim (4) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_92346)
15 Mayıs 2022 Pazar 21:17
evet katılıyorum özellikle BİNGÖL belediyesinin hafta sonu makina ikmal müdürlüğünün iki tane pikabı hep özel işlerde kullanılıyor o araçları kullanan kişilerin babaları ikiside beldiyede biri garj amiri diğeri zabıta komseri cumartesi sabah işe gelip pazartesi sabah bırakmaları lazımken kendi aralarında anlaşıp kendi özel işlerinde kullanıyorlar pikapların doğru dürüst bir işte yok kendi araçlarıymış gibi mahelle aralarında fink atıyorlar ve hafta sonları o pikaplarla düğünlere dahi ailelerini alıp salona bile gidiyorlar bunlara göz yumanlar vebal altındalar
Beğendim (15) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_92341)
15 Mayıs 2022 Pazar 19:50
Bingöl Merkezde de durum faklı değil
Beğendim (13) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_92340)
15 Mayıs 2022 Pazar 19:00
Bu şerefsizliğe bir Şereflinin dur demesi lazim
Beğendim (11) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_92339)
15 Mayıs 2022 Pazar 17:28
Tee lelew bu rezillik 15 sene öncede vardı başkanım. Çocuğunu okula bırakıp alan mı dersin, pikniğe giden mi dersin, canı sıkılır çarşıya oraya buraya tur atan mı dersin, hastaneye hatta çevre il-ilçeye giden mi dersin hepsini gördü bu gözler başkanım. Denetim yok. Allah devletimizin sonunu hayır eylesin.
Beğendim (11) Beğenmedim (0)Cevapla
14.08.2022
15:58
Bingöl balına alım garantisi
Bingöl balına alım garantisi
TBMM Plan ve Bütçe Komisyon Başkanı Cevdet Yılmaz; 'Bingöl'de üretilen ballara Tarım Kredi Kooperatifi alım garantisi verecek. Bu yıl 600 ton alım olacak ve 16 bin dekarlık buğday tohumu yüzde 50 hibe ile çiftçiye dağıtılacak.'
14.08.2022
15:57
Döner ustalarının aşırı sıcakla zorlu mesaisi
Döner ustalarının aşırı sıcakla zorlu mesaisi
Bingöl'de hava sıcaklıkları 40 dereceyi bulurken, hazır yemek ustaları da ocak başındaki sıcaklıkla birlikte yaklaşık 100 derece altında ekmek parası için mücadele ediyor.
14.08.2022
15:55
Kovalar: `Tekören`e verdiğiniz sözleri yerine getirmeye davet ediyorum`
Kovalar: 'Tekören'e verdiğiniz sözleri yerine getirmeye davet ediyorum'
DEVA Partisi Bingöl İl Başkanı Mikail Kovalar; 'Ak Parti İl Teşkilatını ve Milletvekillerini içme suyu sorununuzu çözmeye ve sözlerini yerine getirmeye davet ediyorum.'
14.08.2022
15:54
Altyapı ve üstyapı çalışmaları sürüyor
Altyapı ve üstyapı çalışmaları sürüyor
Bingöl Belediyesine bağlı ekipler altyapı ve üstyapı çalışmalarına devam ediyor. Üstyapı kapsamında kaldırım yenileme çalışmaları, altyapı kapsamında ise yağmur suyu hattı çalışması sürüyor.
14.08.2022
15:52
Varol, altın madalya kazandı
Varol, altın madalya kazandı
Konya'da düzenlenen 5. İslami Dayanışma Oyunları'nda yarışan milli sporcumuz Rukiye Varol, altın madalya kazandı.
14.08.2022
15:51
Solhan Spor Ünsal İsmail Kırıcı ile anlaştı
Solhan Spor Ünsal İsmail Kırıcı ile anlaştı
Yeni sezon hazırlıklarına başlayan Bingöl'ün voleybol temsilcisi Solhan Spor, deneyimli antrenör Ünsal İsmail Kırıcı ile anlaştığını duyurdu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın