Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
28 Şubat 2020 Cuma
°C

Kararlar mevzuat çerçevesinde veriliyor

Bürçün'ün iddialarına cevap veren belediye: 'Geçmiş yıllarda yapılan ancak çeşitli nedenlerden dolayı yapı kullanım izin belgesi alamayan ve buna bağlı olarak tapu, su, elektrik, doğalgaz abonelikleri bulunmayan yaklaşık 700 bina ve binlerce mülk sahibi vatandaşımızın sorunu çözülüyor. Hiçbir usulsüzlük olmadığı gibi tüm işlemler meclis kararıyla şeffaf ve mevzuat çerçevesinde yapılıyor.'

09 EKİM 2019 ÇARŞAMBA 18:19
15
1701
4
AA aa
Kararlar mevzuat çerçevesinde veriliyor

Bingöl Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Meclis üyesi ve grup sözcüsü Aydın Bürçün'ün ilave imar revizyon planına ilişkin söylemlerine açıklık getirdi.

“İddialar gerçeği yansıtmıyor”

Basına yansıyan “Rantın boyutunu düşünün... Bütün bu usulsüzlük ve hatalar meclis kararıyla meşrulaşmış oldu” söylemlerin gerçeklikle bağdaşmadığı, vatandaşların mağduriyeti üzerinden siyaset yapıldığı vurgulanan açıklamada, 9 maddeden oluşan ilave ve revizyon imar planıyla, yapı kullanım izin belgesi olmayan vatandaşlar ile işyeri açma ruhsatı bulunmayan işletmelerle birlikte birçok bölgenin sorun ve beklentilerinin çözüme kavuşturulacağı belirtildi.

Açıklamada, “İnşaatı tamamlanmış olmasına rağmen yapı kullanım izin belgesi alamayan binalar ve yine bu binalarda işyeri açma ruhsatı olmaksızın ticari faaliyet gösteren işletmeleri kapsayan ilave revizyon planıyla birlikte hem vatandaşların sorunu giderilecek hem de işyeri ruhsatı olmayan işletmeler ruhsatlandırılarak kayıt altına alınacak. Yıllarca devam eden büyük bir maddi kaybın da önüne geçilecek. Planla beraber, yaklaşık 700 binanın iskân problemi çözülecek ve binlerce vatandaş ve işletmenin, tapu, su, elektrik, doğalgaz ve işyeri açma ruhsatı sorunu giderilecek. Bahse konu ilave revizyon planı, dosyalarındaki eksik ve hatalı durumlardan dolayı inşaatı başlamayan yapıları kapsamayacaktır” denildi.

Plan kapsamında mevcut sosyal donatı alanları yetersiz olan bölgelerde düzenlemeler yapılacağı da ifade edilen açıklamada, mevcut imar planlarının tamamı incelendiği ve tespit edilen hatalı, eksik veya nüfus ve trafik yoğunluğundan dolayı ihtiyaca cevap veremez halde olan imar planlarının revize edileceği de vurgulandı.

“Kamuoyu yanlış yönlendiriliyor”

Mağduriyet üzerinden yapılan siyasetin nitelikli ve etik olmadığı, gündemde kalma maksadıyla yapılan ve gerçeği yansıtmayan tutarsız açıklamaların kamuoyunda karşılık görmeyeceği belirtilen açıklamada, ilave imar revizyon planıyla, imar uygulamalarında iyileştirilmeler yapılacağı belirtildi.

Açıklamada, kenti doğrudan ilgilendiren sorunlar karşısında çözümün bir parçası olamayan ve her fırsatta siyasi çıkarımlar uğruna gerçekleri çarpıtan Bürçün'ün hedeflerine ulaşamayacağı vurgulandı.

Açıklamada, “İmar uygulamalarına yönelik alınan radikal kararlar ve atılan adımlardan taviz verilmeyecektir. Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonraki dönemde de imar düzeniyle ilgili hiçbir yanlış işleme izin verilmeyecektir. İmar işleri sağlıklı bir şekilde yürütülmesi için meclisimizce alınan kararlar tavizsiz bir şekilde uygulanacaktır” denildi.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_51439)
11 Ekim 2019 Cuma 07:34
Deprem olduğundan düm düz yere yapılan ve 6 katı bodrum diye yutturulan 10 katlı binalar inşallah yerle bir olmaz ve vatandaşa zarar gelmez üç beş müteahhittin kısa yoldan zengin olma hırsı kamu görevlilerinin gözünü kör etmiş basiretini bağlamış sizde seyirci kalın bakalım
Beğendim (1) Beğenmedim (3)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_51385)
09 Ekim 2019 Çarşamba 21:22
depremden sonra ki yeni yapıların büyük çoğunluğunda tapu sorunu ( kat mülkiyeti ) sorunu bulunmaktadır bir an önce ilgili lere yaptırım uygulansın dask sorun cıkarıyor
Beğendim (7) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_51384)
09 Ekim 2019 Çarşamba 21:22
Yol işgali yapanlarada verdiniz mi?
herkese ayrı muamele bazı köy münübüsleri 5 yola girerken bir çok köyü mağdur ediyorsunuz. BUrada da ikiciklisin belediye.
Sözünüzün arkasında duramadınız
Beğendim (3) Beğenmedim (3)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_51398)
10 Ekim 2019 Perşembe 08:46
@Misafir Kullanıcı yol işgali yapanlara yücel barakazi ve serdar atalay'ın izin verdiğini biliyoruz.şu an imarda olumsuz bir durumun olmadığını ve bunu en iyi inşaat işi yapanlara sormak gerekiyor.bu konuda şimdiye kadar hiç kimsenin kat,kot,çap vb.teknik anlamda böyle ağır yaptırımlar uygulamadığını söylüyorlar.
Beğendim (3) Beğenmedim (2)Cevapla
27.02.2020
23:37
İdlib`den şehit haberleri geldi!
İdlib'den şehit haberleri geldi!
dlib'de rejim unsurlarının alçak saldırısı sonrası şehit haberleri geldi. Hatay Valisi Doğan: 'İdlib'de rejim kuvvetleri tarafından TSK unsurları hava saldırısına uğramıştır. Bu saldırı sonucu 22 Mehmetçiğimiz şehit olmuştur' açıklamasında bulundu.
27.02.2020
17:06
Doktor sıkıntısı büyük ölçüde çözülecek
Doktor sıkıntısı büyük ölçüde çözülecek
Bingöl'deki hastanelerde yoğunluğun oluşmaması için hastaların randevu sistemine yönelmesi gerektiği belirtilirken, yaşanan doktor sıkıntısının da Mart ayı içinde gerçekleşecek 22 atamayla büyük ölçüde çözüleceği bildirildi.
27.02.2020
17:05
`Milletin vicdanında telafisi imkânsız yaralar açıldı`
'Milletin vicdanında telafisi imkânsız yaralar açıldı'
Eğitim Bir-Sen Başkanı Kava: 'Milletin maşeri vicdanında telafisi imkânsız yaralar açıldı. Arkasında emperyalist odakların olduğunu gayet iyi bildiğimiz bu darbeyle vesayet sistemi güçlendirildi, hayatın her alanında önüne konulmuş engelleri aşmaya başlayan milli irade baskılandı.'
27.02.2020
17:04
Hastalıklarla Mücadele eğitimleri devam ediyor
Hastalıklarla Mücadele eğitimleri devam ediyor
Bingöl Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, Hayvan Hastalıklarıyla Mücadele ve Hayvan Hareketleri Kontrolü Programı kapsamında eğitimlerin devam ettiğini bildirdi.
27.02.2020
17:03
Genç`te muhtarlar taleplerini iletti
Genç'te muhtarlar taleplerini iletti
Bingöl'ün Genç ilçesinde görev yapan muhtarlar, istişare toplantısında kaymakama taleplerini iletti.
27.02.2020
17:02
Gönülleri ısıtan yardım!
Gönülleri ısıtan yardım!
Solhan Gençlik Merkezi Müdürlüğü bünyesindeki masa tenisi kursuna katılan 9 yaşındaki fiziksel engelli öğrencinin antrenmanlarına daha rahat gelebilmesi için bir hayırsever vatandaş tarafından kendisine akülü tekerlekli sandalye hediye edildi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın