KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
04 Mart 2024 Pazartesi
-2 °C Kısmen güneşli

Karasu: en mağdur ilçe adaklı

Adaklı’nın Bingöl’ün en mağdur ve hizmet alma noktasında en geri kalmış ilçesi olduğunu belirten Karasu, mağduriyetlerde siyasi tercihlerin önemli rol oynadığını ifade ederek: “Siyasetçilerin rahat davranmasına, ‘Adaklıya hizmet yapmasak da sorun değildir, nasıl olsa bize oy verecekler, hiç hizmet götürmesek de oyları bir yere gitmez’ anlayışı yatmaktadır” iddiasında bulundu.

Karasu: en mağdur ilçe adaklı
05 AĞUSTOS 2014 SALI 20:12
0
7112
0
AA aa

Bingöl Sosyal, Kültürel Ve Ekonomik Kalkınma Derneği (BİN-DER) Başkanı Doğan Karasu, Adaklı ilçesinde temaslarda bulunarak izlenimlerini basın aracılığıyla kamuoyuyla paylaştı.

İlçe halkının devlet tarafından mağdur edildiğini ileri süren Karasu: “Adaklılar sesini yükseltmedikleri için, sessiz kaldıkları için, bize hizmet etmeseniz de size oy vereceğiz intibahını uyandırdıkları için devlet ve siyasal iktidarlar tarafından mağdur ediliyor, hizmetten mahrum bırakılıyor. Kalkınma Bakanı Sayın Cevdet Yılmaz'ın ‘Adaklı İlçesi hizmet bakımından ihmal edilmiştir' ifadeleri doğrudur, ama Adaklıya hizmet götürme yarışında birinci oldukları yönündeki ifadeleri tartışmalıdır. Hizmetin gidip gitmediği görülemeyecek bir husus değildir. Gidip gezmeniz, araştırmanız, bakmanız, görmeniz yeterlidir. Kalkınma Bakanı Sayın Cevdet Yılmaz'ın görüp biz göremeyenlerin göremediği ne var? merak ediyoruz” dedi.

170 KONUTTA YAŞANAN SU SIKINTISI

Açıklamasında Afet Konutları Mahallesi'nde yaşanan su sıkıntısının tüm tabloyu izah ettiğini belirten Karasu: “Bu konutlara günde bir saat su veriliyor. Bundan daha öncelik ne olabilir ki? Mahalle Muhtarının ve vatandaşların taleplerini dile getirmesi ve sesini yükseltmesi doğaldır, son derece insanidir. Kalkınma Bakanı Sayın Cevdet Yılmaz'ın mahallinde verdiği ve basında yer alan cevabı ise klasik devlet refleksidir. Mahalle Muhtarı Tuncay Direk ve tartışmanın yaşandığı ortamda bulunan birçok Adaklılı vatandaş da azarlamanın söz konusu olduğunu, Kalkınma Bakanı Sayın Cevdet Yılmaz'ın ‘sesini yükseltene hizmet vermiyoruz, senin amacın farklı' dediklerine şahit olduk dediler. Bakan Beyin ‘hizmette önceliklerimizi ihtiyaca göre belirliyoruz' ifadesi de ‘suyumuz sadece o gün için kesik olmadığından reel bir ifade değildir' dediler. Bingöl İl Özel İdaresi Sancak-Adaklı arasına asfalt yapmış. Ne asfalt ama? E-5 Karayolundan aşağı kalır tarafı yok Maşallah. Sanat donatıları, asfalt kalitesi, döküm biçimi, genişliği, kullanılan malzemenin kalitesi ile sanki bir şah eser. Yeni yapılan asfalta bakın eski asfaltı kılcal damarlarına kadar görürsünüz. Asfalt değil, şeffaf bir naylon örtülmüş gibi. Yolun genişliği ise müthiş, iki arabanın yan yana geçmesi, birinin durmadan diğerinin geçmesi ise ancak bir araba ve motosikletin yan yana geçiş anında mümkün olabilmektedir” şeklinde konuştu.  

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
03.03.2024
18:05
Deprem gerçeğine dikkat çektiler
Deprem gerçeğine dikkat çektiler
Bingöl'de 1-7 Mart deprem haftası nedeniyle etkinlik düzenleyen Şehit Zafer Kurt Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, öğrenci ve öğretmenlerin yaptıkları temel, kolon ve zemin çalışmalarıyla binalarda yapılan hatalara dikkat çekti.
03.03.2024
18:03
Bingöl`de 57 kilo uyuşturucu ele geçirildi
Bingöl'de 57 kilo uyuşturucu ele geçirildi
Bingöl İl Jandarma Komutanlığı tarafından Genç ilçesinde yapılan operasyonda 57 kilo 500 gram esrar maddesi ele geçirildi.
03.03.2024
18:03
Böğürtlen, kalp krizine karşı ilaç olacak
Böğürtlen, kalp krizine karşı ilaç olacak
Bingöl Üniversitesi'nce yapılan ve Fırat ile Marmara üniversitelerinden araştırmacıların da dahil olduğu 'Böğürtlen Bitkisinin Kalp Krizine Karşı İlaç Olma Potansiyeli' ile ilgili çalışma, TÜBİTAK 1001 Projeleri kapsamında destek almaya hak kazandı.
03.03.2024
18:02
Hesarek`e 5 haftada 40 bin ziyaretçi
Hesarek'e 5 haftada 40 bin ziyaretçi
Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin gözde tesisleri arasında yer alan Bingöl'deki Hesarek Kayak Merkezi'ni, 5 haftada yaklaşık 40 bin kişi ziyaret etti.
03.03.2024
18:00
Hasarlar yapay zekayla tespit edilecek
Hasarlar yapay zekayla tespit edilecek
'Güneş Enerji Panellerindeki Hücre Hasar ve Türlerinin Yapay Zekâ ile Tespit Edilmesi' projesi, TÜBİTAK 1001 Projeleri kapsamında destek almaya hak kazandı.
03.03.2024
17:40
Bingöl Umut Kervanı`ndan 239 aileye yardım
Bingöl Umut Kervanı'ndan 239 aileye yardım
Bingöl Umut Kervanı Derneği, 2024 yılı şubat ayında 239 aileye 170 bin 254 TL değerinde ayni ve nakdi yardımında bulundu. Yardım derneği ayrıca Filistin için 742 Bin TL nakdi yardım yatı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın