KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
17 Nisan 2024 Çarşamba
17 °C Güneşli

Karayollarından ölüme davet!

Okulların açılmasına kısa bir süre kalmasına rağmen bir türlü çözülemeyen kasis sorununa Karayollarından 'pes artık' dedirten cevap geldi.

Karayollarından ölüme davet!
12 EYLÜL 2011 PAZARTESİ 22:43
0
2773
0
AA aa

Yaklaşık bir yıl önce kilitli parke taşının döşenmesi ile yenilenen Genç İlçesi Cumhuriyet Caddesi'nde hız kesici kasislerin bulunmayışı bütün ilçe halkının özellikle öğrenci velilerin tepkisine neden olmuştu. İlçedeki yerel gazeteler de bir yıldır bu sorunun çözülmesi için onlarca haber yayımladı fakat bu denli ilginç ve bir o kadar da komik bir cevapla karşılaşılmadı.

Yapılan haberler ve şikayetler üzerine Genç'e gidip incelemelerde bulunan Karayolları Yetkilileri, Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan okulların önlerinde hız kesici kasislerin yapılamayacağını bildirdi. Gerekçeleri ise, kasislerden dolayı kaza yapan sürücülerin Karayollarına dava açma haklarının olmasıydı. Bunun üzerine yaptığımız araştırmaya göre; Şehir içi hızın maksimım 50 Km olduğu anlaşılıp bu hızla seyreden sürücülerin kasislerde kaza yapma oranının neredeyse yüzde birlerde seyrettiği öğrenildi. Bu hatırı sayılmaz oran için kasis yapılmasına izin vermeyen Karayolları, ilçede binlerce öğrenciyi ölüme davet ediyor.

VELİLER, ÖĞRENCİLER VE ÖĞRETMENLER ENDİŞELİ

Karayollarının hız kesici kasislere onay vermemesi üzerine endişeli olan öğrenci velileri, durumun bir an önce başka alternatiflerle çözülmesini istiyor. Veliler: ''Çocuklarımız ana cadde üzerinde bulunan okullarda okuyor. El kadar çocuklar dikkatsizce yola çıkıyorlar ve yollarda hız kesici kasislerin bulunmayışı olası bir faciaya davetiye çıkarıyor. Ölüm gelmeden durumun bir an önce düzeltilmesi gerekiyor.''

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
17.04.2024
16:26
Hastaneden randevu alıp gitmeyenlere yeni tedbirler geliyor
Hastaneden randevu alıp gitmeyenlere yeni tedbirler geliyor
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, hastane randevu sorununu çözmek için alınacak olan yeni tedbirler alınacağını açıkladı. Bakan Koca, 'Randevu alıp onay verdiği halde gelmeyenler için aynı branşta hiçbir hekime ve sağlık tesisine müracaat edilemeyecek. Aynı klinikten mükerrer randevu alınamayacak. Yakında devreye girecek yöntemle iki randevusunu aldığı halde ikinci kez randevusuna gelmeyenlerin randevu almasını 15 günlük zaman dilimi için bütün branşlara randevuya kapalı hale getireceğiz. Uygulama ilerledikçe ilave tedbirler almaya da devam edeceğiz' dedi.
17.04.2024
14:29
Bingöl`de çekilen video izlenme rekorları kırdı
Bingöl'de çekilen video izlenme rekorları kırdı
Motoruyla il il gezerek Türkiye'nin doğal güzelliklerini sosyal medya hesaplarından paylaşan Saliha Özkan'ın Bingöl'den çekip paylaştığı video, sosyal medyada milyonlarca izlenmeye ulaştı. Sempatik tavırları ile büyük beğeni toplayan Bingöllü Ali Tuçdan, 'Video sayesinde meşhur olduk' dedi.
16.04.2024
14:49
Hedef, Bingöl`ü sosyal hizmet şehri yapmak
Hedef, Bingöl'ü sosyal hizmet şehri yapmak
Birçok birimi farklı noktalarda hizmet veren ve müdürlük binası bulunmayan Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, yatırım programına alınan projelerinde bu yıl kazma vurmayı hedefliyor. Proje kapsamında müdürlük binası, gündüz bakım evi, kadın konuk evi ve sosyal hizmet merkezi ile konferans salonu inşa edilecek.
16.04.2024
14:46
Bingöl`de bir günde 219 hasta randevusuna gitmedi
Bingöl'de bir günde 219 hasta randevusuna gitmedi
Bingöl Devlet Hastanesi, 15 Nisan'da MRHS üzerinden randevu alan 219 hastanın randevularına gelmediğini bildirdi. Randevulara gelmeyen hastaların, iptal başvurusunda bulunmaması nedeniyle mağduriyet yaşandığı aktarıldı.
16.04.2024
13:11
Bingöl`de aranan 19 kişi tutuklandı
Bingöl'de aranan 19 kişi tutuklandı
Bingöl'de 1-14 Nisan tarihleri arasında aranan şahısların yakalanmasına yönelik yapılan çalışmalarda kesinleşmiş hapis cezası bulunan 19 kişi yakalanarak tutuklandı.
16.04.2024
13:10
Hesarek ile ilgili karar resmî gazetede yayımlandı
Hesarek ile ilgili karar resmî gazetede yayımlandı
Hesarek Kayak Merkezi, Cumhurbaşkanı kararı ile Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi (KTKGB) ilan edildi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın