Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
27 Mayıs 2022 Cuma
27 °C Kısmen güneşli

Karla mücadelede zorlu mesai

Başkan Arıkan: 'Yoğun kar ve beraberinde oluşan sıkıntılara rağmen mücadelemizi aralıksız sürdürüyoruz. Kısa sürede olumsuzlukları gidereceğiz' dedi.

Karla mücadelede zorlu mesai
25 OCAK 2022 SALI 10:22
11
738
7
AA aa

Günlerdir devam eden yoğun karla birlikte kent merkezinde yaşanan olumsuzlukları gidermek için çalışmalarını sürdüren Bingöl Belediyesi, Genç Caddesi'nden kar toplama faaliyetlerine yeniden start verdi. İş makineleriyle toplanan kar, kent merkezi dışına taşınıyor. İş hayatının yoğun olduğu çarşı merkezindeki karları topladıktan sonra mahallelere yoğunlaşmayı hedefleyen Belediye, çalışmalarını öncelik sıralamasına göre sürdürecek.

ARIKAN: “SON YILLARIN EN YOĞUN KAR ETKİSİYLE KARŞI KARŞIYAYIZ”

Çalışmalara dair görüşleri alınan Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan, il merkezi genelinde birçok noktada eş zamanlı yürütülen zorlu karla mücadele çalışmalarının çarşı merkezinde ağırlık kazandığını ifade etti.

İş döngüsünün çarşı merkezinde yoğunlaştığına dikkat çeken ve Genç Caddesi'nde başlayan çalışmaların Kültür, İnönü ve Hastane Caddelerinde süreceğini aktaran Başkan Arıkan: “Son yılların en yoğun kar etkisiyle karşı karşıyayız. İlk kar yağışında yaklaşık 60 santimetrelik bir kar yağmıştı. İl merkezini toparladığımız günün ertesinde yeni bir yağış dalgası geldi ve 30-40 santimetrelik bir yağış daha etkili oldu. Haliyle çalışmalarımız zorlaştı, sıkıntılar fazlalaştı. Ancak tüm zorluklara rağmen yoğun bir mesai harcayarak sıkıntıları minimize etmeye gayret gösteriyoruz. Bu hususta tüm çalışanlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Gerçekten çok büyük bir gayret ve özveriyle, uykusuz kalarak, soğukta çalışıyorlar. Şuanda şehrin hemen her noktasında çalışmalarımız var ancak tüm sorunları bir günde çözmemiz mümkün değil. Bu hususta halkımızın sağduyusuna sığınıyoruz. İnşallah kısa sürede yollarımızı ve kaldırımlarımızı açarak, araç ve yaya trafiğini rahatlatmış olacağız” dedi.

Arıkan, ana arterlerde devam eden çalışmaları kısa sürede tamamlayarak ara sokaklardaki sıkıntıları gidermek için de ellerinden gelen gayreti sarf edeceklerini sözlerine ekledi.

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_88741)
26 Ocak 2022 Çarşamba 11:45
Sayın Başkan,
Gündüz ortasında, çarşının tam merkezine kar biriktirip iş makinaları trafiği felç ede ede sağa sola gidip geliyor, diğer bir eleman da elinde cep telefonuyla bunu ŞOVa dönüştürüyor. Lütfen bu gösterişe, bu riyakarlığa ve ilkelliğe bir son verin. Amacınız hizmetse eğer, akşam ve gece vakti, daha rahat ve daha az maliyetle, insanların ulaşımını ve hayatını zehir etmeden temizliğinizi yapın. Sabah insanlar yolları, sokakları tertemiz gördükleri zaman, sizi fazlasıyla takdir edecek, Allah razı olsun diyeceklerdir zaten. Neticede insanlar da, Allah da sizden razı olacaktır.
Beğendim (2) Beğenmedim (4)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_88740)
26 Ocak 2022 Çarşamba 11:05
Bingöl belediyesi neden sokak aralarını temizlemiyor. Çarşı merkez dışında çalışmalarınızı görelim akşam 5 ten sonra çalışmalarınızı görelim geçen arkadaş gençten geldi dedi tüm kaldırımlar tertemiz. Burayı görünce il merkezini şaşırdı. Bu aralar yollarda tuzlama çalışması olmadığı için düşen düşene Bingöl acile gidin hergün onlarca bir yerleri kırılmış vatandaşlar geliyor. Geçen yakın bi akrabam yere düştü 3 yerde kırık var. Bari bunları düşünün Belediyeye tazminat davası açacam. Tuzlama yapmadığı için tüm sokak araları kayak pistine dönüşmüş
Beğendim (2) Beğenmedim (4)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_88739)
26 Ocak 2022 Çarşamba 10:39
Vicdansızlık yapmayın.2 hafta oldu dördüncü defadır kar taşıma işi yapılıyor.Bu eleştirileri yapanların çoğu caddelerde araçları olanlardır.çalışmaları engellemektedir.Sorumsuzluk had safhada ağzı olan konuşuyor.
Beğendim (4) Beğenmedim (2)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_88726)
25 Ocak 2022 Salı 14:39
Bir tek mesai vakitleri içinde çarşı merkezde çalışma var
Beğendim (2) Beğenmedim (5)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_88725)
25 Ocak 2022 Salı 14:37
Bingöl belediyesi neden tuzlama yapmıyorsunuz sizde eski belediye başkanı gibi cemrenin dusmesinimi bekliyorsunuz
Beğendim (2) Beğenmedim (5)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_88724)
25 Ocak 2022 Salı 14:36
Akşam 6 dan sonra belediyenin tek aracı yollarda yok trafik yokken Bingöl ün tüm sokakları ve kaldırımları yüzde 98 i kapalı karayolları güzergahı açık Bingöl muş elazığ yolu belediye sınırları yollarında neden tuzlama çalışması yok. Siz ancak insanlarla uğraşın
Beğendim (2) Beğenmedim (5)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_88719)
25 Ocak 2022 Salı 10:38
Allah yardımcınız olsun.
Beğendim (16) Beğenmedim (1)Cevapla
27.05.2022
18:00
Bingöl`de 4,0 büyüklüğünde deprem meydana geldi
Bingöl'de 4,0 büyüklüğünde deprem meydana geldi
AFAD'dan yapılan açıklamada, Bingöl'de 4.0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiği bildirildi.
27.05.2022
16:01
`Yunuslar`, 24 yıl cezası bulunan şahsı yakaladı
'Yunuslar', 24 yıl cezası bulunan şahsı yakaladı
Bingöl'de kısa bir önce göreve başlayan Motosikletli Polis Timleri (Yunuslar), 24 yıl cezası bulunan ve başkasına ait kimlik bilgilerini ibraz ettiği anlaşılan bir şahsı yakaladı.
27.05.2022
16:00
Yücel, Rehber Öğretmenleri ile toplantı gerçekleştirdi
Yücel, Rehber Öğretmenleri ile toplantı gerçekleştirdi
Bingöl İl Müdürü Halil Yücel, Rehberlik Araştırma Merkezi Rehber öğretmenleri ile toplantı yaparak, okullarda rehberliğe ihtiyacı olan öğrencilerin sorunların çözümü konusunda fikir alış verişinde bulundu.
27.05.2022
14:20
Bingöl`de köpekler, 7 yaşındaki çocuğu parçalayacaktı
Bingöl'de köpekler, 7 yaşındaki çocuğu parçalayacaktı
Bingöl'de 7 yaşındaki çocuğa 4 köpek saldırdı, çeşitli yerlerinden yaralanan çocuk tedavi altına alındı.
27.05.2022
13:50
İçişleri Bakanlığı 3 Bin 546 personel alacak
İçişleri Bakanlığı 3 Bin 546 personel alacak
İçişleri Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatında görevlendirilmek üzere 3 bin 546 personel alımı yapacağını duyurdu. Bingöl'de alınacak sayı 23 olarak belirtildi. Başvurular 17-21 Haziran arasında yapılacak. İşte alınacak personel türleri, şartlar ve koşullar;
27.05.2022
12:52
İş-Kur 200 personel alacak
İş-Kur 200 personel alacak
Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü Merkez ve Taşra teşkilatında çalıştırılmak üzere, 111 koruma ve güvenlik görevlisi ile 89 destek personeli (aşçı, temizlik görevlisi) olmak üzere toplam 200 sözleşmeli personel alınacağı bildirildi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın