KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
02 Haziran 2023 Cuma
24 °C Bulutlu ve güneşli

Karlıova kaymakamını tehdit etti

Hakkâri, Van, Muş, Bingöl, Diyarbakır ve İstanbul'u ilk hedef seçen Suriyeli terörist Fehman Hüseyin, kamu görevlilerine, ailelerine, kamu araçları ve binalarına saldırılar düzenlenmesi talimatı verdi. Bazı isimleri özel hedef seçen Hüseyin, Karlıova Kaymakamı'nı açıkça tehdit etti ve öldürülmesi gerektiğini söyledi.

Karlıova kaymakamını tehdit etti
12 AĞUSTOS 2011 CUMA 03:05
0
6770
3
AA aa

29 Temmuz'da uygulamaya konulan PKK'nın yeni korkunç planı, güvenlik birimlerinin eline geçti. Şehir içi suikastlar artırılacak. Eylemler Ramazan'da sürecek. Halka zorla silah dağıtılıp ‘özerklik' fiiliyata geçirilecek. PKK'nın anayasa yapım sürecini engellemek için kanlı bir eylem planı yaptığı belirlendi. Yazı kana bulayacak projenin başlangıç tarihi 29 Temmuz. Terör örgütünün 30 Ağustos törenlerine yönelik sabotaj girişimi de güvenlik birimlerinin istihbarat raporlarına girdi. Örgütün Dağlıca Karakolu'nu yeniden basmayı planladığı ortaya çıktı.

Terör örgütü PKK'nın kanlı eylem planı deşifre oldu. 29 Temmuz'u başlangıç olarak belirleyen terör örgütününbu tarihten itibarenyaygın eylemplanı için düğmeye bastığı belirlendi. Bölge halkının yoğun bir şekilde silahlandırıldığı bildirilirken, PKK'nın silahlı kanat sorumluluğuna yeniden Fehman Hüseyin'in getirilmesiyle birlikte tüm bölgelerde eylemlerin artırılması talimatının verildiği vurgulandı. Geçmiştekilerden farklı olarak bu kez eylemlerde ses getiriciliğin esas alındığı tespit edildi.

RİSKİ AZ, ZARARI YÜKSEK EYLEMLER

Güvenlik birimleri tarafından hazırlanan istihbarat raporunda şok detaylar yer aldı. PKK'nın temmuz ayında tırmandırdığı saldırılarla ilgili yapılan değerlendirmelerde, bu saldırıların “daha önce denenmemiş farklı tarzda, istihbarata dayalı, uzun süreli keşif ve gözetleme sonrası, riski az, etkisi yüksek, güvenlik güçlerini araziye çıkamaya zorlayıcı ve güvenlik güçlerinin zayıf anlarında” yapıldığı belirlendi.

Çukurca'da bir astsubay ile bir uzman çavuşun şehit edilmesi, Yüksekova'da iki uzman çavuşun sivil kıyafetli olarak evlerinden çıkıp işe giderken kalleşçe arkalarından vurularak şehit edilmesi ve ana yollarda art arda patlayan mayınların kanlı planın bir parçası olduğuna işaret ediyor. Güvenlik güçlerinin il ve ilçe merkezlerinde çoğunlukla evlerinden çıkarken uğradığı silahlı saldırılar biçiminde görülen eylemlerin neredeyse tamamı susturucu silahlarla gerçekleştirildi. Eylemlerin kentlerde de yapılması talimatı doğrultusunda TAK (Kürdistan Özgürlük Şahinleri) mensubu teröristlere susturuculu silah aktarımının yapıldığı tespit edildi.

Hakkâri, Van, Muş, Bingöl, Diyarbakır ve İstanbul'u ilk hedef seçen Suriyeli terörist Fehman Hüseyin, kamu görevlilerine, ailelerine, kamu araçları ve binalarına saldırılar düzenlenmesi talimatı verdi. Bazı isimleri özel hedef seçen Hüseyin, Karlıova Kaymakamı'nı açıkça tehdit etti ve öldürülmesi gerektiğini söyledi.Önceki yıllarda bölge insanının dini duygularından çekindiği için Ramazan'larda saldırılarını azaltan terör örgütünün, kanlı plan doğrultusunda bu kez Ramazan ayında da eylemlerini artırarak devam ettireceği belirtildi.

30 AĞUSTOS'U KANA BULAMA PLANI

Toplumda infial uyandıracak eylemler için 30 Ağustos Zafer Bayramı törenleri ve provaları esnasında eylemler planlandığı öğrenildi. Tören korteji ve izleyici halkın hedef alınacağı saldırılarda canlı bomba, sabotaj ve suikast tipi eylemler yapılabileceği belirtiliyor. Örgüt, metropollerde canlı bomba, sınır hattında ise yine Türkiye'yi sarsacak karakol baskını hedefliyor. Bu çerçevede Dağlıca Karakolu'nun tekrar basılacağına yönelik istihbarat bilgisi elde edildi.

HAKKÂRİ'YE 30 KM MESAFEDE KAMP

Örgütün büyük etkinlik sağladığı Yüksekova ve ayaklanma için Hakkari'de halka silah dağıtıldığı belirlendi. Her eve bir uzun namlulu silah verilmesi planlanırken, bölgede dağıtılan tabanca sayısı tahmin edilemiyor. Bu çerçevede geçtiğimiz günlerde Mardin'de silah yüklü bir kamyonun yakalandığına dikkat çekiliyor. Örgütün Hakkâri'de silahlı terörist sayısını 300'den 700'e çıkardığı, il ve ilçelerdeki değişik noktalara yüzlerce kilo, binlerce adet patlayıcı madde sevk ettiği, bunların bir kısmının da komşu illere dağıtıldığı belirlendi. Örgütün Hakkâri'ye 30 kilometre uzaklıktaki Kavaklı Kampı'nda vergi toplama, adalet komisyonları kurma, eylem plan ve uygulamaları yaptığı tespit edildi. PKK'nın Kavaklı bölgesinde özerkliği fiili duruma çevirmeye çalıştığı kaydediliyor.

AK PARTİ'YE OY VERENLER SORGUDA

PKK seçim öncesi bölgede AK Parti için yüzde 10 sözde seçim barajı belirledi. AK Parti'nin bu oranın üzerine çıktığı bölgelerde özellikle de köylerde PKK'nın baskısı korkunç boyuta ulaştı. Sözde adalet komisyonları ile başlatılan yargılamalar sonucunda halka 100 bin liralarla ifade edilen cezalar kesilmeye başlandı. Şemdinli'de AK Parti'nin oy oranının yüksek olduğu bir köyde, köyün imamının tıpkı Hakkâri'de geçen yıl Ramazan ayında şehit edilen imam Aziz Tan gibi infaz edileceği konuşuluyor.

TERÖRİSTLER YAYLADA EĞLENİYOR

Diyarbakır'da gerçekleştirilen adam kaçırma hadisesinin Hakkâri'de de uygulanacağı konuşuluyor. Hakkâri'deki bütün köy ve ilçe merkezlerine silahlı PKK militanlarının gönderilerek propaganda ve gövde gösterisi yaptığı kayıtlara girerken, teröristlerin kalabalık gruplar halinde bölgedeki yayla şenliklerine silahlarıyla birlikte katılarak eğlenmeleri ve halkla iç içe oldukları görüntüsü vermelerinin bölge halkının devletten umutsuzluğa düşmesine neden olduğuna işaret ediliyor.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
özgürlük (@Misafir_6107)
12 Ağustos 2011 Cuma 18:27
evet sözün bittiği yer mekkeli müşrikler bile ramazan ayında barış ilan ederlerdi ama ne yazık ki bu teröristler kana susamışlar kutsal aylarda kan döküyolar nerde sizin özgürlük mücadeleniz nerde kürt halkının bağımsızlığı insanları kaçırarak, araç yakarak, şu partiye oy verdiği için sorgulanan insanlar vergi vermediği için öldürülen kardeşler.. siz kendini özgürlükçü sana ey cahil demokrasi borozanları sizin demokrasıniz ancak bu kadar olur. Allah sizi islah etsin.
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
zazaye çölig (@Misafir_6104)
12 Ağustos 2011 Cuma 09:26
ermeni asıllı suriyeli fehman hüseyin gelip benim müslüman kardeşlerimi öldürücek kalleşçe öyle mi? aynı zamanda pkk nın liderlerinden olmadan önce örgüt içindeki rakibi zaza aliy'yi de katleden kendisinden başka bir değildir. uyanın halkım bu pkk dan asla ne bize ne de kürtlere bir hayrı olmayacaktır.
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
avukat (@Misafir_6102)
12 Ağustos 2011 Cuma 07:41
kaymakamı ölümle tehdit etmek kimsenin haddine değildir bu ülkede hak var, hukuk var, adalet var.ancak kaymakam yaşanan olaylarda stö lerin raporlarındada belirtildiği gibi turkiye cumhuriyeti yasalarına göre görevinde zaafiyette bulunarak bariz suç işlemiştir ve mutlaka hakkında soruşturma açılmalıdır.
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
02.06.2023
15:15
Bingöl`de ekmek de taksi de zamlandı!
Bingöl'de ekmek de taksi de zamlandı!
Seçim sonrası başlayan zam furyasına her gün bir yenisi ekleniyor. Bingöl'de taksi ücretlerince zam yapılırken bir diğer zam da ekmeğe geldi. Ancak ekmek zammını 'geçici zam' olarak nitelendiren fırıncı esnafı, asıl zammın yakında geleceğini vurguluyor.
02.06.2023
14:30
KGM işçi alımı kura sonucu açıklandı! İşte Bingöl listesi
KGM işçi alımı kura sonucu açıklandı! İşte Bingöl listesi
İl ve mesleklere göre ilan edilen kadro sayısı kadar asıl ve asıl sayının 3 katı kadar da yedek aday için kura ile yerleştirme işlemi, Türkiye Noterler Birliği çekiliş programı ile noter huzurunda Karayolları Genel Müdürlüğü konferans salonunda gerçekleştirildi.
02.06.2023
11:34
Alman polislerinin üniformaları Bingöl`den
Alman polislerinin üniformaları Bingöl'den
Bingöl'de 2007 yılında 30 kişi ile kurulan ve devletin verdiği desteklerle personel sayısını 630'a çıkartan tekstil fabrikası, Avrupa'ya ihracata başladı. Ukrayna ve Polonya'nın ardından Almanya'daki polislerin üniforması da Bingöl'de üretilmeye başlandı.
02.06.2023
11:32
Demiryolunda ilaçlı otla mücadele için uyarı!
Demiryolunda ilaçlı otla mücadele için uyarı!
Kullanılan ilacın insan ve hayvan sağlığını etkileyici özellik taşıması sebebiyle tehlike oluşturduğu vurgulanıp vatandaşların buna karşı dikkat etmeleri istendi.
02.06.2023
11:31
Bilinmeyen şelale! Konarlı…
Bilinmeyen şelale! Konarlı…
Konarlı Şelalesi'nin kaynak suyu 500 metre uzaklıktan çıkarak, yaklaşık 30 metre yükseklikten yine Konarlı Deresi'ne dökülüyor.
02.06.2023
11:30
Öğrencilere yönelik trafik eğitimleri sürüyor
Öğrencilere yönelik trafik eğitimleri sürüyor
Eğitim sonrasında öğrencilere Trafik Jandarması Boyama Kitapçığı ve çeşitli hediyeler dağıtılıyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın