Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
10 Ağustos 2020 Pazartesi
°C

Karlıova'da ilk kez rehabilitasyon merkezi açıldı

Bingöl'ün Karlıova ilçesinde öğrenme güçlüğü çeken ve zihinsel engelli öğrenciler için ilk kez rehabilitasyon merkezi açıldı.

20 OCAK 2014 PAZARTESİ 07:40
0
2607
0
AA aa
Karlıova`da ilk kez rehabilitasyon merkezi açıldı

Öğrenme güçlüğü çeken ve zihinsel engelli öğrenciler için Karlıova’da ilk kez rehabilitasyon merkezi açıldı.

Karlıova Fatih Caddesi’nde eğitime başlayan rehabilitasyon merkezinde, özellikle ilçe merkezi ve köylerde bulunan zihinsel engelli ve özel öğrenme güçlüğü çeken çocukların kayıtları başladı. Tamamen ücretsiz olan rehabilitasyon merkezi aynı zamanda engelli vatandaşlar için ücretsiz servis hizmeti veriyor.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Kardelen Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Alican Çiçek, Karlıova ilçe merkezi ve köylerinde birçok engelli çocuğun olduğuna dikkat çekerek bu çocukların büyük zorluklarla eğitimlerine başka illerde devam ettiğini vurguladı.

Çiçek şöyle konuştu: “Dört öğretmen arkadaşımızla ilçeye gelerek konu hakkında çalışmalara başladık. Kısa bir sürede çalışmalarımızı bitirerek açtığımız rehabilitasyon merkezine engelli çocuğunu göndermek için bizi 0533 231 2119 numaralı telefondan veya fatih caddesi Ahmet Kaya sokağında bulunan okulumuza müracaat etmeleri gerekiyor. Okulumuzda zihinsel engelli, öğrenme güçlüğü çeken öğrenciler, okul başarısızlıkları, dikkat eksikliği, hiperaktivite bozukluğu, down sendromu, zihinsel gelişim eğitimi, aile eğitimi ve danışmanlığı, bireysel ve gurup eğitimi gibi çeşitli faaliyetler yürütmekteyiz” dedi. 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
10.08.2020
10:08
Erdoğan`dan koronavirüs aşısı için müjde: Etik kurul onayını aldı
Erdoğan'dan koronavirüs aşısı için müjde: Etik kurul onayını aldı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gebze'de faaliyete geçen TÜBİTAK Mükemmeliyet Merkezleri Açılış töreninde konuştu. Erdoğan: 'Dünya Sağlık Örgütünün listesinde yerli aşı geliştiren ülkeler arasında ABD ve Çin'in ardından 3. sırada yer alıyoruz.' dedi.
10.08.2020
10:07
UYAP üzerinden 13 bin 660 cezaya itiraz edildi
UYAP üzerinden 13 bin 660 cezaya itiraz edildi
Adalet Bakanlığının geçen yıl hizmete sunduğu Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sistemi (UYAP) üzerinden idari para ve trafik cezalarına yönelik bugüne kadar adliyeye gitmeden 13 bin 660 cezaya itiraz edildi.
10.08.2020
10:06
Sinemalar `mesafeli` açılıyor
Sinemalar 'mesafeli' açılıyor
Koronavirüs pandemisi nedeniyle marttan beri kapalı olan sinema salonlarına 1 Temmuz itibarıyla açılma izni verilmiş ancak sinemaların sadece çok azı açılmıştı. Bugün itibarıyla Cinemaximum Sinemaları ve Beyoğlu Sineması seyirciyle buluşuyor.
10.08.2020
10:05
Teknolojiyi kontrolsüz kullanan çocuklar obez oluyor
Teknolojiyi kontrolsüz kullanan çocuklar obez oluyor
Sosyal medya uzmanı Prof. Dr. Levent Eraslan, yeni neslin teknolojiyi kontrolsüz bir şekilde kullandığını belirterek, başta 'obezite' olmak üzere ileride yaşanacak sosyal ve fiziksel bozukluklara ilişkin ebeveynleri uyardı.
09.08.2020
20:25
Destekle iş kuran 3 kardeş, şimdi ihracat yapıyor
Destekle iş kuran 3 kardeş, şimdi ihracat yapıyor
Bingöl'de 8 yıl önce KOSGEB desteği alarak 72 metrekarelik bir alanda iş kuran 3 kardeş, şimdi 22 kişi istihdam ederek Almanya'ya mobilya ihraç ediyor.
09.08.2020
20:24
EYP ve mühimmat ele geçirildi
EYP ve mühimmat ele geçirildi
Bingöl'ün Yayladere ilçesi kırsalında jandarma tarafından düzenlenen operasyonda, bölücü terör örgütüne ait EYP, mühimmat ve malzemelerin ele geçirildiği bildirildi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın