Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
01 Aralık 2021 Çarşamba
10 °C Çok bulutlu

Karlıova'da karın kapattığı yollar açıldı

Bingöl'ün Karlıova İlçesi'nde etkili olan kar yağışı nedeniyle yolu yaklaşık 40 gün kapalı olan 35 köyden 33'ü yapılan çalışmalarla açıldı. İş makineleri, biriken ve yaklaşık 4 metreye ulaşan karda tünel açarak köy yollarını açtı. Yol açma çalışmalarına katılan Kaymakam Selim Çomaklı, köylülerle sohbet ederek sorunlarını dinledi.

27 ŞUBAT 2012 PAZARTESİ 08:58
0
2067
0
AA aa
Karlıova`da karın kapattığı yollar açıldı

Karlıova ilçe merkezi ile çevresinde Yağan kar nedeniyle yolu kapalı olan 35 köyden 33'ünün yolu ulaşıma açıldı. Son olarak ilçe merkezine 20 kilometre uzaklıktaki Karabalçık, 15 kilometre uzaklıktaki Çilligöl, 20 kilometre uzaklıktaki Viranşehir ve 12 kilometre uzaklıkta bulunan Dörtyol Köy yolları da yapılan çalışma ile ulaşıma açıldı. 

İki dozer, 3 greyder ve 3 kepçenin tünel açarak bu köye giriş yapıldı. Bu köylerin yol açma çalışmalarına katılan Kaymakam Selim Çomaklı, girilen her köyde vatandaşlarla konuşarak, sıkıntıları hakkında bilgi aldı. 

Giriş yapılan köylerde hayvan yemi sıkıntısını çeken köylüler, yem bulmak için arayışlara başladı. Giriş yapılan köylerde hasta vatandaşları ziyaret eden Karlıova Kaymakamı Selim Çomaklı, "Devlet, her vatandaşın yanında olduğu gibi köylü vatandaşının da yanında ve hizmetindedir. Vatandaşlarımıza devletin sıcak yüzünü göstermek için buradayız. Bugün eğer buradaysak, devletin her vatandaşına eşit hizmet götürdüğünün göstergesidir. Köylü kardeşlerimizle yüz yüze görüştük. Hasta köylülerimiz ziyaret ettik, sıkıntılarını, sorunlarını dinledik. Onlar da bunları ilk ağızdan bizlere iletmenin mutluluğunu yaşadı. Bugün itibariyle yolu kapalı olan köy sayımız 2'dir. Bu 2 köyümüzün de yolunu açmak için yarın tekrar çalışmalara başlayacağız” dedi. 

 
YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
30.11.2021
16:27
Salgın uyarısı! Hastaneler dolup taşıyor
Salgın uyarısı! Hastaneler dolup taşıyor
Bingöl'de son 1 aydır üst solunum yolu enfeksiyonu nedeniyle sağlık kuruluşlarına başvuran hasta sayısındaki artış dikkat çekerken, Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Doktor Azize Sezin Şeyhanoğlu, grip hastalığı konusunda önemli uyarılarda bulundu.
30.11.2021
16:26
`Güçlü büyüme devam ediyor`
'Güçlü büyüme devam ediyor'
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Cevdet Yılmaz: 'Pandemi kısıtları sonrası ekonomik toparlanma ve güçlü büyüme devam ediyor.'
30.11.2021
16:25
`Medya kuruluşları kapanmanın eşiğinde`
'Medya kuruluşları kapanmanın eşiğinde'
Koronavirüs salgını, döviz krizi, enerji ve akaryakıt fiyatlarındaki artış gibi birbiri ardına yaşanan krizler, medya kuruluşlarını kapanmanın eşiğine getirdi.
30.11.2021
16:24
Akbulut, sporculara malzeme desteğinde bulundu
Akbulut, sporculara malzeme desteğinde bulundu
Bingöl Kayak Kulübü Başkanı Bayram Anşin, Malatya'da görev alan hemşerimiz Prof. Dr. Ahmet Sami Akbulut, kayakçılara malzeme desteğinde bulunduğunu söyledi.
30.11.2021
16:23
`İslam, gücünü siyasetten değil ahlaktan alır`
'İslam, gücünü siyasetten değil ahlaktan alır'
Özgür-Der Bingöl Şubesinin gerçekleştirdiği aylık seminerler dizisinin ikincisinde Eğitimci-Yazar Mehmet Mahsum Yokuş'un sunumuyla 'İslami Bilginin Eyleme Dönüştürülmesinde Geleneksel ve Modern Zaaflar' konulu seminer gerçekleştirildi.
30.11.2021
16:22
Yedisu`da `Doğa Kardeşliği` Etkinlikleri
Yedisu'da 'Doğa Kardeşliği' Etkinlikleri
'2021 Bingöl Kardeşlik Yılı Projesi' etkinlikleri kapsamında Yedisu'da fidan dikimi ve çevre temizliği yapıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın