Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
05 Aralık 2020 Cumartesi
2 °C Açık

Karlıova'dan israil'e lanet yağdı

İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına Karlıova belediye başkanının yanı sıra ilçedeki STK'lardan da tepki yağıyor.

20 TEMMUZ 2014 PAZAR 22:39
0
1702
0
AA aa
Karlıova`dan israil`e lanet yağdı

Karlıova Belediye Başkanı Veysi Bingöl, Esnaf Odası Başkanı Ali Bingöl, Türk Yerel Hizmet Sen temsilcisi Metin Bingöl ayrı ayrı İsrail’i kınayan mesajlar yayınladılar

Karlıova Belediye Başkanı Veysi Bingöl, İsrail’in Filistin’e başlattığı kara operasyonunu ve öncesinde havadan yaptığı bombardımanla yüzlerce sivil insanın öldürülmesini kınadı. Bingöl, akan kanın durdurulması gerektiğini belirterek İslam devletlerinin konuya olan sessizliği karşısında ise isyan etti.

İsrail'in temmuz ayının ikinci haftasından beri masum sivillerin yaşadığı Gazze'ye yönelik saldırılarını sürdürdüğünü ifade eden Başkan Bingöl: “Çoluk çocuk demeden yüzlerce insan o topraklarda dünyanın gözü önünde katledilmekte, binlercesi de yaralanmaktadır. Plajlarda oynayan masum çocuklar öldürülmektedir” dedi.

Yaşanan bu katliamlar, İsrail’in işlediği insanlık suçlarının ilki olmadığını iyi bildiklerini ifade eden Bingöl, artık tüm dünya ülkelerinin konuya sessiz kalmamaları gerektiğini söyledi.

Bingöl, açıklamasının devamında şunları ifade etti: “Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin 5 daimi üyesinin bu zalim saldırılar karşısında suskun kalması da geçmişte yaşanan trajedilere bir yenisinin eklenmesine neden olmaktadır. İsrail'in bu duyarsızlıktan aldığı güç ile masumların üstüne bomba yağdırmasını ve çocuk, kadın ve yaşlı demeden Müslümanları katletmesini kınıyor ve lanetliyorum. Açlık ve yoksulluğun yaşandığı Gazze'ye uygulanan İsrail ambargosu mutlaka kısa sürede kaldırılmalıdır. Filistinlilerin kendi yaşam haklarını kullanmasına ve bir devlet olarak tanınmasına dünya tarafından destek olunmalıdır”

STK’LARDA İSRAİL’İ KINADI

Karlıova Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanı Ali Bingöl’de İsrail devletinin Filistin’de yaptığı katliamları lanetlediklerini ifade etti. Bingöl, yaptığı açıklamada: “Ülkemizin dışında diğer ülkelerin sessizliğini anlamış değiliz, Filistinli kardeşlerimizin yanında olmasak da dualarımızla onların yanında olduğumuzu buradan belirtmek istiyorum” dedi.

Türkiye Yerel Hizmet Sen Karlıova temsilcisi Metin Bingöl’de bir açıklama yaparak İsrail’in yaptığının bir Devlet terörü olduğunu ifade etti.

Bingöl yaptığı basın açıklamasında: “Bu saldırıların amacı, Filistinli halkın bu topraklardan tamamen yok edilmesi, Mescid-i Aksa’nın yıkımına giden yolda önlerinde etten bir duvar olarak duran Hamas ve İslami Cihad’ın Müslüman savaşçıları bertaraf edip hedeflerine her gün biraz daha yaklaşmaktır. Fakat Müslüman Filistin halkı bu oyunun farkında ve bunu bozmaya çalışmaktadır. Bu yüzden Yahudi Siyonist devlet, faturayı; kadın, çocuk, yaşlı demeden bütün Gazze halkına kesmektedir. Ayrıca üç yerleşimci İsrailli gencin bahane edilmesi kanaatimizce tamamen bir oyundan ibarettir. Kim tarafından öldürüldüğü belli olmayan bu gençler Gazze’yi bombalamak için bahane edilmiştir. Mısırın ön plana çıkarılmak Türkiye’nin ise arka plana itildiği açıkça bilinmektedir yaşasın Filistin halkı, İsrail ve yandaşlarını lanetliyorum.” ifadelerini kullandı. 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
04.12.2020
21:21
Haftasonu sokağa çıkma yasağı başladı
Haftasonu sokağa çıkma yasağı başladı
TÜRKİYE'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sebebiyle hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması cuma akşamı 21.00'da başladı. Cumartesi ve pazar günü uygulanacak yasak sırasında market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler; 10.00 ila 17.00 saatleri arasında açık olacak.
04.12.2020
21:09
Araç sahipleri dikkat! Yeni dönem başlıyor...
Araç sahipleri dikkat! Yeni dönem başlıyor...
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Savunma Sanayii Başkanlığınca imzalanan protokol kapsamında, egzoz muayenesi yaptırılmayan araçları trafikte otomatik belirleyecek. Egzoz Elektronik Denetleme Sistemi (EGEDES) yeni yılın ikinci yarısında 81 ilde uygulanmaya başlanacak.
04.12.2020
16:21
Balın En`leri belli oldu!
Balın En'leri belli oldu!
Bingöl'de 56 arıcının başvurduğu 3. Geleneksel Bingöl Bal Yarışması'nın sonuçları açıklandı. En iyi ballar Genç, Solhan ve Kiğı ilçelerinden çıktı.
04.12.2020
16:20
PKK`ya kış darbesi!
PKK'ya kış darbesi!
Bingöl'de terör örgütü PKK'ya yönelik gerçekleştirilen operasyonda, 2 ayrı sığınak içinde mühimmat ve yaşam malzemeleri ele geçirildi.
04.12.2020
16:19
İyi Parti`den Bingöl Çıkarması
İyi Parti'den Bingöl Çıkarması
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcıları ve milletvekilleri, 9 Aralık Çarşamba günü Bingöl'de olacak, çeşitli ziyaretler gerçekleştirecek.
04.12.2020
16:18
Öğrencileri sevindiren hediye!
Öğrencileri sevindiren hediye!
Bingöl'de öğretmenlik yapan Ali Elkatmış'ın başlattığı kampanya ile koronavirüs salgını nedeniyle eğitime EBA üzerinden devam eden ve köylerde yaşayan öğrencilerin tablet ihtiyacı karşılanıyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın