KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
04 Haziran 2023 Pazar
14 °C Parçalı bulutlu

Karlıova'dan israil'e lanet yağdı

İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına Karlıova belediye başkanının yanı sıra ilçedeki STK'lardan da tepki yağıyor.

Karlıova`dan israil`e lanet yağdı
20 TEMMUZ 2014 PAZAR 22:39
0
2420
0
AA aa

Karlıova Belediye Başkanı Veysi Bingöl, Esnaf Odası Başkanı Ali Bingöl, Türk Yerel Hizmet Sen temsilcisi Metin Bingöl ayrı ayrı İsrail'i kınayan mesajlar yayınladılar

Karlıova Belediye Başkanı Veysi Bingöl, İsrail'in Filistin'e başlattığı kara operasyonunu ve öncesinde havadan yaptığı bombardımanla yüzlerce sivil insanın öldürülmesini kınadı. Bingöl, akan kanın durdurulması gerektiğini belirterek İslam devletlerinin konuya olan sessizliği karşısında ise isyan etti.

İsrail'in temmuz ayının ikinci haftasından beri masum sivillerin yaşadığı Gazze'ye yönelik saldırılarını sürdürdüğünü ifade eden Başkan Bingöl: “Çoluk çocuk demeden yüzlerce insan o topraklarda dünyanın gözü önünde katledilmekte, binlercesi de yaralanmaktadır. Plajlarda oynayan masum çocuklar öldürülmektedir” dedi.

Yaşanan bu katliamlar, İsrail'in işlediği insanlık suçlarının ilki olmadığını iyi bildiklerini ifade eden Bingöl, artık tüm dünya ülkelerinin konuya sessiz kalmamaları gerektiğini söyledi.

Bingöl, açıklamasının devamında şunları ifade etti: “Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin 5 daimi üyesinin bu zalim saldırılar karşısında suskun kalması da geçmişte yaşanan trajedilere bir yenisinin eklenmesine neden olmaktadır. İsrail'in bu duyarsızlıktan aldığı güç ile masumların üstüne bomba yağdırmasını ve çocuk, kadın ve yaşlı demeden Müslümanları katletmesini kınıyor ve lanetliyorum. Açlık ve yoksulluğun yaşandığı Gazze'ye uygulanan İsrail ambargosu mutlaka kısa sürede kaldırılmalıdır. Filistinlilerin kendi yaşam haklarını kullanmasına ve bir devlet olarak tanınmasına dünya tarafından destek olunmalıdır”

STK'LARDA İSRAİL'İ KINADI

Karlıova Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanı Ali Bingöl'de İsrail devletinin Filistin'de yaptığı katliamları lanetlediklerini ifade etti. Bingöl, yaptığı açıklamada: “Ülkemizin dışında diğer ülkelerin sessizliğini anlamış değiliz, Filistinli kardeşlerimizin yanında olmasak da dualarımızla onların yanında olduğumuzu buradan belirtmek istiyorum” dedi.

Türkiye Yerel Hizmet Sen Karlıova temsilcisi Metin Bingöl'de bir açıklama yaparak İsrail'in yaptığının bir Devlet terörü olduğunu ifade etti.

Bingöl yaptığı basın açıklamasında: “Bu saldırıların amacı, Filistinli halkın bu topraklardan tamamen yok edilmesi, Mescid-i Aksa'nın yıkımına giden yolda önlerinde etten bir duvar olarak duran Hamas ve İslami Cihad'ın Müslüman savaşçıları bertaraf edip hedeflerine her gün biraz daha yaklaşmaktır. Fakat Müslüman Filistin halkı bu oyunun farkında ve bunu bozmaya çalışmaktadır. Bu yüzden Yahudi Siyonist devlet, faturayı; kadın, çocuk, yaşlı demeden bütün Gazze halkına kesmektedir. Ayrıca üç yerleşimci İsrailli gencin bahane edilmesi kanaatimizce tamamen bir oyundan ibarettir. Kim tarafından öldürüldüğü belli olmayan bu gençler Gazze'yi bombalamak için bahane edilmiştir. Mısırın ön plana çıkarılmak Türkiye'nin ise arka plana itildiği açıkça bilinmektedir yaşasın Filistin halkı, İsrail ve yandaşlarını lanetliyorum.” ifadelerini kullandı. 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
04.06.2023
02:06
Cevdet Yılmaz`dan ilk mesaj! Teşekkür etti, başarılar diledi
Cevdet Yılmaz'dan ilk mesaj! Teşekkür etti, başarılar diledi
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Dr. Cevdet Yılmaz, ilk mesajını sosyal medyadan paylaştı. Erdoğan'a şükranlarını sunup yeni kabine üyelerini tebrik eden Yılmaz, yeni görevi dolayısıyla tebrik mesajı gönderenlere de teşekkürlerini iletti.
04.06.2023
01:30
Genç İnönü Türkiye ikincisi oldu
Genç İnönü Türkiye ikincisi oldu
Genç İnönü Ortaokulu Hentbol Takımı, son gün aldığı mağlubiyetle şampiyonluk kupasını kaçırarak Türkiye ikincisi oldu. Gençlik Spor İl Müdürlüğü, elde edilen başarıyı 'Kilit taşından parkelere uzanan bu süreçte azim ve inanç vardı. Tüm ekibe teşekkür ediyor başarılarının artarak devam etmesini diliyoruz' sözleriyle duyurdu.
04.06.2023
01:06
Kur`an kursu öğrencileri için mezuniyet töreni
Kur'an kursu öğrencileri için mezuniyet töreni
Bingöl'ün Solhan ilçesinde 4-6 yaş Kur'an kurslarında eğitim gören öğrenciler için mezuniyet töreni düzenlendi.
03.06.2023
22:05
Kabine açıklandı, Cevdet Yılmaz Cumhurbaşkanı Yardımcısı oldu
Kabine açıklandı, Cevdet Yılmaz Cumhurbaşkanı Yardımcısı oldu
Erdoğan canlı yayında açıkladı. Cumhurbaşkanlığı Yardımcılığı görevi tevdi edilen Cevdet Yılmaz'ın yeni görevi Bingöl'de sevinçle karşılandı.
03.06.2023
21:25
O bitkiyi toplayınca 488 Bin TL ceza yediler
O bitkiyi toplayınca 488 Bin TL ceza yediler
Ele geçirilen bitkilerin, neslinin korunması amacıyla tekrardan doğaya ekileceği öğrenildi.
03.06.2023
21:23
BİNTSO Arama Kurtarma Ekibine Eğitim
BİNTSO Arama Kurtarma Ekibine Eğitim
Baynal; 'Bingöl ve çevresinde olası afet durumlarında toplumun güvenliğini sağlamak ve hızlı bir şekilde yardım edebilmek için sürekli olarak eğitimler düzenlemeyi planlıyoruz.'
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın