Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
24 Ekim 2020 Cumartesi
24 °C Güneşli

Karlıovalıların şalteri attı

Bingöl'ün Karlıova ilçesinde yaşanan elektrik kesintileri, ilçe halkını ayaklandırdı. Kesintileri protesto eden vatandaşlar, yürüyüş yaparak elektrik şirketinin önünde oturma eylemi yaptı.

30 TEMMUZ 2017 PAZAR 22:30
0
2282
0
AA aa
Karlıovalıların şalteri attı

Son dönemlerde Karlıova’da yaşanan elektrik kesintilerine tepkiler çoğalıyor. Karlıova Dörtyol Meydanı'nda toplanan vatandaşlar evlerinde getirdikleri beyaz eşyalarla elektrik şirketini protesto etti.

Fırat Aksa Elektrik Şirketine doğru yürüyüşe geçen vatandaşlar, şirket önünde oturma eylemi yaptı. Daha sonra Dörtyol Meydanı'nda toplanan kalabalık basın açıklaması yaptı.

Basın metnini okuyan Karlıova TÜGVA Temsilcisi Caner Demir, yaz ve kışın devamlı yaşanan elektrik kesintilerinden dolayı ilçe halkı olarak elektrik şirketini protesto ettiklerini söyledi.

Demir, "Yıllardır bize çektirdiği bu zulmün bitmesi için ve yetkililerin sesimizi duymaları için burada toplanarak yaşanan sıkıntılara tepkilerimizi gösteriyoruz. Bu sıkıntıların kış ve yaz aylarında da sürekli olarak devam etmesi, sorumluların sorumsuzlukları halkı isyan noktasına getirmiştir. Esnafların 2-3 aylık işlerinin ve çoluk çocuğunun nafakasını kazanmak için açtıkları rızık kapıları elektrik kesintilerinden dolayı kapanma noktasına gelmiş ve mağduriyetlerine neden olmuştur. İlgili makamlara defalarca başvurmamıza rağmen bu ayıba bir çözüm bulunamamıştır. Elektrik kesintileri nedeniyle elektronik eşyalarımızda meydana gelen zararlarımızın karşılanmasını istiyoruz. Enerji ve Tabi Kaynakları Bakanlığının bu konuda sesimizi duymalarını ve ilçe halkını sıkıntılardan kurtarmalarını talep ediyoruz” diye konuştu.

“HERKES İSYAN EDİYOR”

Yaşanan elektrik kesintilerine tepki gösteren ilçe muhtarlarından Behcet Bingöl, “Bu elektrik kesintilerinden dolayı herkes isyan ediyor. Karlıova halkı, kışlık için topladığı katıkların tamamı bozulmuştur. Yaz aylarında bu sorunlar yaşanıyorsa kış aylarında herkesin bir jeneratör alması gerekiyor. Eskisi gibi mum ve lambaların önünde kimse oturmuyor. Günde 30’dan fazla kesinti oluyorsa bu 70’li yıllarda yaşıyoruz demektir. Karlıova çok sahipsiz kalmış. Siyasilerimize, Kaymakamımıza, Belediye Başkanımıza ricada bulunuyorum, bu konuda birlik olalım ve bu soruna çözüm bulalım” dedi.

SANAYİ ESNAFINDAN KESİNTİLERE TEPKİ

Karlıova’da bulunan sanayi esnafı da elektrik kesintilerine tepki göstererek yetkilileri göreve çağırdı. İş yerleri önünde toplanan sanayi esnafı ortak bir açıklama ile elektrik şirketine tepki gösterdiler. Esnaf, seslerini duyurmak için eylemlerde bulunacaklarını söyledi.

SİYASİ PARTİ TEMSİLCİLERİ TEPKİSİZ KALMADI

İlçede yıllardır baş gösteren elektrik sorunu için vatandaşların çoğu jeneratör kullanmaya başlarken, yaşanan kesintiler yüzünden siyasiler de duruma tepki gösterdi.

Karlıova ilçesinde yaşanan elektrik kesintilerine tepki gösteren HÜDA PAR Karlıova İlçe Başkanı Yavuz Bingöl, ilçenin elektrik sorununa acilen çözüm bulunması gerektiğini dile getirdi.

Bingöl, “Karlıova ilçesinde yıllardan beridir bu sorunu yaşıyoruz. Kışın aylarında yoğun kış şartlarından dolayı teller kopuyor ve elektrik kesintileri meydana geliyor ve ilçe günlerce karanlığa gömülüyor. Yaz aylarının gelmesiyle kesintiler daha fazla meydana geliyor. Yaşanan bu elektrik kesintisinden dolayı birçok esnafımız iş yapamıyor ve bazı sanayici esnaf ise hiç kepenk açmıyor. İlçemiz için tam bir afet bu, çünkü elektrik kesintisi meydana geldiğinde hasta olan bir vatandaşımız eczaneden ilaç bile alamıyor. Birçok ev ve işyerlerinde elektronik eşyalar bozulmuş ve bu kesintiler yüzünden vatandaşımız mağdur olmuştur" dedi.

Karlıova CHP ilçe Başkanı Sıdık Bingöl ise elektrik kesintilerine tepki gösterdi. Elektrik kesintilerinde adeta intikam duygusuyla hareket edildiğini ifade eden Bingöl, bu durumun, halkı isyan noktasına getirdiğini kaydetti.

Bingöl, “30-40 yıllık şebekelerin olduğu ilçede en ufak bir kuş çarpmasından bile saatlerce elektrikler kesilmektedir. Yıl olmuş 2017 ama ilçemiz hala 1980'li yıllarda olduğu gibi bir köy gibi elektrik sorunlarıyla boğuşmaktadır” dedi. (İLKHA)


 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
24.10.2020
12:41
Aboneliklerde yeni dönem: İptal için bayiye gitmeye gerek kalmayacak
Aboneliklerde yeni dönem: İptal için bayiye gitmeye gerek kalmayacak
BTK tarafından yapılan düzenleme kapsamında hayata geçirilecek yeni uygulama için geri sayım başladı. Abone sayısı 200 binin üzerinde olan elektronik haberleşme işletmecilerinin hizmetlerine ait aboneliklerin iptali 26 Ekim Pazartesi gününden itibaren e-Devlet üzerinden gerçekleştirilebilecek.
24.10.2020
12:40
Türkiye`nin verdiği süre 1 hafta sonra doluyor! Büyük ceza kesilecek
Türkiye'nin verdiği süre 1 hafta sonra doluyor! Büyük ceza kesilecek
BTK'nin, kamuoyunda 'Sosyal Medya Yasası' olarak bilinen düzenleme kapsamında, sosyal ağ sağlayıcılarına 'temsilcilerini belirlemeleri' için tanıdığı süre 2 Kasım'da sona erecek. Sosyal ağ sağlayıcılarının Türkiye'de temsilcilik açmak için 3 Kasım'da yapılacak ABD seçimlerini ve CHP tarafından Anayasa Mahkemesine yapılan başvuru sonucunu beklemek istedikleri belirtiliyor...
23.10.2020
17:37
`Başarı Ekip İşidir`
'Başarı Ekip İşidir'
İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Enes Üçgül: 'İl Özel İdaresi olarak amacımız, ilçelerden beldelere, köylerden mezralara, kısacası insanın yaşadığı her yere altyapı, üstyapı ve sosyal donatı alanında hizmet götürmek ve vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılayarak mutluluklarına vesile olmaktır. Bunu da kaynakları doğru kullanarak yapıyor ve başarılı bir süreç ortaya koyuyoruz. Başarı ekip işidir diyoruz ve tüm ekip arkadaşlarımızla birlikte özverili bir mesai harcıyoruz'
23.10.2020
17:36
Aranan şahıs çatı katında yakalandı!
Aranan şahıs çatı katında yakalandı!
Bingöl Valiliği, 'Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma ve Çocuğun Nitelikli Cinsel İstismarı' suçlarından 19 yıl 9 ay 15 gün kesinleşmiş hapis cezası bulunan şahıs, gizlendiği evin çatı katında yakalandığını açıkladı.
23.10.2020
17:35
Covid-19 mu, mevsimsel grip mi?
Covid-19 mu, mevsimsel grip mi?
Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Serhat Ünal, vatandaşları mevsimsel grip veya Covid-19 ayrımını yapmaya uğraşmak yerine şikâyetlerinin artması halinde vakit kaybetmeden bir hekime başvurmaları konusunda uyardı.
23.10.2020
17:34
4 odalı sığınak imha edildi
4 odalı sığınak imha edildi
Bingöl'ün Genç ilçesi kırsalında jandarma tarafından yapılan operasyonda 4 odalı bir sığınak bulunarak imha edildi. Sığınakta 2 adet basma düzenekli el yapımı patlayıcı, 43 adet tüm ve çeşitli malzemeler ele geçirildi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın