Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
21 Ocak 2021 Perşembe
-12 °C Açık

Kesintilerin sebebi olumsuz hava koşuları

Karlıova ilçesine bağlı Kargapazarı köyünde elektrik kesintilerinden dolayı mağdur olan solunum hastası Minik Muhammed'in durumuna ilişkin açıklamada bulunan FEDAŞ Bingöl Sistem İşletme Grup Yöneticiliği, sıkıntının sebebini “olumsuz hava koşuları” olarak açıkladı.

10 MART 2014 PAZARTESİ 20:39
0
1893
0
AA aa
Kesintilerin sebebi olumsuz hava koşuları

Bingöl'ün Karlıova ilçesine bağlı Kargapazarı köyünde ikameden eden Mehmet Ali Harmancı’nın 7 aylık bebeği olan Muhammet Sena Harmancı’nın solunum cihazına bağlı olarak verdiği yaşam mücadelesi ulusal ve yerel medyaya konu oldu.

Harmancı ailesi elektrik kesintilerinden dolayı minik Muhammed’in ölümle burun buruna yaşadığını aktarıp, yaşadığı sıkıntıları dillendirmişti. Ulusal ve yerel medyada yer alan haberlerin ardından açıklamada bulunan FEDAŞ Bingöl Sistem İşletme Grup Yönetmeliği, elektrik kesintilerinin olumsuz hava şartlarından kaynaklandığını bildirdi.

Olumsuz hava şartlarından dolayı ilçede 2013 yılı içerisinde Bin 167 arızanın meydana geldiği kaydedilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “‘Minik Muhammed yardım bekliyor’ başlıklı çıkan yazınızda Karlıova İlçesine bağlı Kargapazarı Köyünde sık sık yaşanan elektrik kesintilerinden dolayı solunum cihazına bağlı 7 aylık bebeğin mağdur olduğu, haberinizde yer almaktadır. Bahse konu arıza; yoğun kar yağışında dolayı elektrik direklerinin devrildiği dönem itibariyle meydana gelmiştir. Karlıova İlçe ekiplerimiz çalışması ve köyde yaşayan vatandaşlarımızın yardımı ile sorun giderilmiş ve enerji kısa sürede verilmiştir. Elektrik kesintilerinin olumsuz hava şartlarında doğan arızalardan meydana geldiği görülmektedir. Ayrıca elektrik kesintileri SCADA ( Uzaktan Kontrol ve Gözleme Sistemi) ile 24 saat bilgisayar üzerinden takip edilerek kesinti süresi minimum seviyelere indirgenmektedir” 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
20.01.2021
16:50
2021, kardeşlik yılı ilan edildi!
2021, kardeşlik yılı ilan edildi!
2021'i Bingöl için kardeşlik yılı ilan ettiklerini söyleyen Vali Kadir Ekinci: 'Bingöl'ümüz için 2021 yılını özel bir gündemle işlemek istiyoruz. Tüm sivil toplum kuruluşlarımızı, tüm kamu kurumlarımızı ve tüm Bingöllü kardeşlerimizi de içine alacak şekilde 2021 yılını 'kardeşlik yılı' olarak ilan ediyoruz.'
20.01.2021
16:49
`Sağlık çalışanlarına en güzel teşekkür kendimizi korumaktır`
'Sağlık çalışanlarına en güzel teşekkür kendimizi korumaktır'
Bingöl'deki sağlık çalışanlarına teşekkür ziyareti gerçekleştiren Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Plan ve Bütçe Komisyon Başkanı Cevdet Yılmaz, 'Sağlık çalışanlarına en güzel teşekkür de kendimizi korumaktır. Toplum olarak çok dikkatli olmamız lazım. Maske, mesafe ve temizlik kurallarına uymamız gerekir' dedi.
20.01.2021
16:48
Bingöl`de 164 köy yolu ulaşıma açıldı
Bingöl'de 164 köy yolu ulaşıma açıldı
Bingöl'de kar yağışıyla birlikte kapanan köy yollarından 164'ü ulaşıma açılırken, 117 köyde de çalışmaların sürdüğü öğrenildi.
20.01.2021
16:47
Yedisu`da 3.7 şiddetinde deprem
Yedisu'da 3.7 şiddetinde deprem
Bingöl'ün Yedisu ilçesinde 3.7 şiddetinde bir deprem meydana geldi.
20.01.2021
16:46
Vefa Grupları 9,5 milyon talebe yanıt verdi
Vefa Grupları 9,5 milyon talebe yanıt verdi
Kovid-19 ile mücadele kapsamındaki sokağa çıkma kısıtlamaları sırasında 65 yaş üzeri ve kronik rahatsızlığı bulunanların ihtiyaçlarını karşılamak için oluşturulan Vefa Sosyal Destek Gruplarınca 10 aylık süreçte yaklaşık 9,5 milyon talep karşılandı.
20.01.2021
16:45
Karlıova`da dondurucu soğuklar!
Karlıova'da dondurucu soğuklar!
Yoğun kar yağışı ve tipinin ardından hava sıcaklığının sıfırın altında seyrettiği Bingöl'ün Karlıova ilçesinde Kale Göleti dondu, çatılarda buz sarkıtları oluştu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın