KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
23 Haziran 2024 Pazar
°C

Kılıçdaroğlu'ndan yenilgi sonrası ilk açıklama! CHP liderliğinden istifa etmeyecek

CHP Genel Başkanı Kemal kılıçdaroğlu, Millet İttifakı'nın adayı olarak girdiği cumhurbaşkanı seçiminin ikinci turunda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 4 puan gerisinde kalarak kaybetti. İlk olarak İYİ parti tarafından suçlu ilan edilen Kılıçdaroğlu, CHP liderliğinin istifa edecek mi sorusu cevabını buldu. Kılıçdaroğlu, istifa etmeyeceğini ve mücadeleye devam edeceğini açıkladı.

Kılıçdaroğlu`ndan yenilgi sonrası ilk açıklama! CHP liderliğinden istifa etmeyecek
28 MAYIS 2023 PAZAR 22:17
12
2518
5
AA aa

Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci tur oylamasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan 4 puan fark yiyen CHP lideri ve Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, yenilginin ardından ilk kez konuştu. Kılıçdaroğlu, istifa çağrılarını görmezden geldi. İstifa etmeyeceğini mesajını verip "Mücadeleye devam" dedi. Kılıçdaroğlu'nun açıklamasından satırbaşları şöyle:

- Hakkınızın yenmesine müsaade edemezdim, etmedim. Göz yumamazdım, yummadım. Eziyetlere, haksız, hukuksuz, adaletsiz bir düzene karşı susup dilsiz şeytan olamazdım, olmadım. Milyonlarca göçmenin gelip de sizin 2. sınıf vatandaş olmanıza susamazsın, susmadım. Evlatlarımız işsiz güçsüz hayata tutunmaya çalışırken hakkınızın yenmesine müsaade edemezdim. 

- Her gün, her şeye zam gelirken, benim halkımın belinin bükülmesine gönlüm razı gelemezdi.  Bu toprakların bir insanı olarak her zaman hakkınız, hukukunuz için kimse sizi ezmesin diye bolluk içinde yaşayın diye mücadele verdim, vermeye devam edeceğim. 

En adil olmayan seçimi yaşadık

- Son yılların en adil olmayan seçim sürecini yaşadık. Devletin bütün imkanları bir siyasi partiye seferber edildi, bir adamın ayakları altına serildi. Bu ahlak ve hukuk dışı baskılara, yayılmak istenen korku iklimine boyun eğmeden mücadele eden Millet İttifakı'nın genel başkanlarına, teşkilatlarına, seçmenlerimize, sandıklara sahip çıkan vatandaşlarıma teşekkür ederim. 

Yürüyüşümüz sürüyor ve buradayız

- Bu vatan için ne yapsak azdır. Benim asıl üzüntü sebebim ülkeyi bekleyen çok daha büyük sıkıntılardır. O sıkıntıların karşısında ilk olarak bizler duracağız. 

- Öncelikle bana oy veren 25 milyonu aşan vatandaşımızı moralli bir şekilde dimdik ayakta görmek istiyorum. Yürüyüşümüz sürüyor ve buradayız.

İnternethaber

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_102229)
30 Mayıs 2023 Salı 21:41
Siyasetçi gelecek seçimi devlet adamı gelecek kuşağı düşünür Kılıçdaroğlu farkı budur anlayana
Misafir Kullanıcı (@Misafir_102225)
30 Mayıs 2023 Salı 20:15
Kılıçdaroglu ,devletin bütün imkanlarını ve bütün memurlarını arkasına alarak seçim kampanyası yürüten ve bunlarda yetmeyince montaj viedoler yalanlar iftiralar atan bir zorbaya ( RTE ) yekarşı seçimin kazananıdır. Saddam bu şartlarda yüzde yüz alırdı, reiziniz ancak yüzde 52 alabildi. Tarihinize kara bir leke attınız. Nasılki bu gün almanlar hitlerden utanıyor adını bile cocuklarına vermiyorlar ve onu destekleyenleri lanetliyorsa bir sizin torunlarınızda sizden utanacaklar.
Misafir Kullanıcı (@Misafir_102184)
29 Mayıs 2023 Pazartesi 11:43
Gördüğüm En DÜRÜST Lider. Biri Bana Tersini Söylesin. HAŞLAMACILAR Sizi Sevmez TABİİ..
Misafir Kullanıcı (@Misafir_102182)
29 Mayıs 2023 Pazartesi 09:41
Hadi gülwe güle yolda kayıp olmadan evine git seloyı 4 duvar arasında bıraktın bırak orda kalsın geceleri belk yasini ruyasında görür
Misafir Kullanıcı (@Misafir_102179)
28 Mayıs 2023 Pazar 23:46
Bu saat ten sonra hiç kimseye yardım etmiyorum.
Bu ülkede dürüst insanların yeri fatih erbakan menfaati için erdoğanın yanında yer aldı hemen özel uçaklara binmeye başladı kemal kılıçdaroğlu çok başarılı adam 25 kanala karşı devletin imkanları 'ni kullanan bir partiye karşı mücadele etti adam devlet en bin tele yardım aliyor aman bu para gitmesin oy veriyor yarın zam furyasını görürsünüz
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın