Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
27 Mayıs 2022 Cuma
27 °C Kısmen güneşli

Kızılboğa: 'kimse dini değerlerimizle alay edemez'

İYİ Parti Bingöl İl Başkanı Hasan Kızılboğa, Sezen Aksu'nun 'Şahane Bir Şey Yaşamak'isimli şarkısına tepki gösterdi.

Kızılboğa: `kimse dini değerlerimizle alay edemez`
19 OCAK 2022 ÇARŞAMBA 17:56
12
693
0
AA aa

İYİ Parti Bingöl İl Başkanı Hasan Kızılboğa, Şarkıda yer alan “Selam söyleyin o cahil Havva ile Adem'e” sözlerinin kabul edilemez olduğunu belirterek, “Sanatçı topluma yön verir. Sanatçı da haddini bilecek. Toplumun değerlerine hakaret edemezler, dini değerlerimizle alay edemezler, buna izin vermeyiz” dedi.

Başkan Kızılboğa sözlerini şu şekilde sürdürdü; “Binmişiz bir alâmate. Gidiyoruz kıyamete. Selam söyleyin o cahil Havva ile Adem'e, diyen bir sanatçıya saygı duymamızı kimse beklemesin. İnsanlığın en önemli değerlerinden olan Hz.Adem ve Hz.Havva ile ilgili bu sözler toplumumuzda hoş karşılanamayacak sözlerdir. Kimse haddini aşıp dini değerlerimize hakaret edemez. Cahil olmayan bir sanatçı toplumun değerleriyle uğraşmaz, onlara hakaret etmez. Aksine toplumsal duyarlılığa sahip olarak eserlerini oluşturur. Gündemden düşenlerin dini değerlerimize saldırıyor. Bir dönemde gündem olmak isteyen Türklüğe hakaret ediyordu. Ama unutulmasın ki İYİ'ler olarak ne dinimize ne de Yüce Türk milletine hakaret ettirmeyiz. Sezen Aksu derhal özür dilemeli ve bu sözde şarkıyı kaldırmalıdır.”

Kızılboğa, son günlerde yaşanan cemaat tartışmalarına da değinerek, “Sözde cemaatler üzerinden İslam'ı ve dini değerlerimizi karalama kampanyasını görüyoruz. Müslüman illa bir cemaate bağlı olmak zorunda değildir. Kur'anı Kerim, Peygamberimizin sünneti bizlere yol gösterecektir. Cemaatlerin artması Diyanet İşleri Başkanlığının işini iyi yapmadığını ortaya koymaktadır. Talebe göre fetva hazırlayan bu kurum aynı performansı halkın dinini öğrenmesi için harcamış olsa ortada bu tür cemaatler, tarikatlar olmaz. Din kimsenin tekelinde değildir. Birleri çıkıyor sayın Erdoğan'ı peygamber ilan ediyor. Yaşanan bu üzücü olayları tasvip etmiyoruz, hepsini şiddetle kınıyoruz. Dinimize kim zarar vermeye kalkarsa karşısında İYİ'leri bulacaktır” şeklinde konuştu.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
27.05.2022
16:01
`Yunuslar`, 24 yıl cezası bulunan şahsı yakaladı
'Yunuslar', 24 yıl cezası bulunan şahsı yakaladı
Bingöl'de kısa bir önce göreve başlayan Motosikletli Polis Timleri (Yunuslar), 24 yıl cezası bulunan ve başkasına ait kimlik bilgilerini ibraz ettiği anlaşılan bir şahsı yakaladı.
27.05.2022
16:00
Yücel, Rehber Öğretmenleri ile toplantı gerçekleştirdi
Yücel, Rehber Öğretmenleri ile toplantı gerçekleştirdi
Bingöl İl Müdürü Halil Yücel, Rehberlik Araştırma Merkezi Rehber öğretmenleri ile toplantı yaparak, okullarda rehberliğe ihtiyacı olan öğrencilerin sorunların çözümü konusunda fikir alış verişinde bulundu.
27.05.2022
14:20
Bingöl`de köpekler, 7 yaşındaki çocuğu parçalayacaktı
Bingöl'de köpekler, 7 yaşındaki çocuğu parçalayacaktı
Bingöl'de 7 yaşındaki çocuğa 4 köpek saldırdı, çeşitli yerlerinden yaralanan çocuk tedavi altına alındı.
27.05.2022
13:50
İçişleri Bakanlığı 3 Bin 546 personel alacak
İçişleri Bakanlığı 3 Bin 546 personel alacak
İçişleri Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatında görevlendirilmek üzere 3 bin 546 personel alımı yapacağını duyurdu. Bingöl'de alınacak sayı 23 olarak belirtildi. Başvurular 17-21 Haziran arasında yapılacak. İşte alınacak personel türleri, şartlar ve koşullar;
27.05.2022
12:52
İş-Kur 200 personel alacak
İş-Kur 200 personel alacak
Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü Merkez ve Taşra teşkilatında çalıştırılmak üzere, 111 koruma ve güvenlik görevlisi ile 89 destek personeli (aşçı, temizlik görevlisi) olmak üzere toplam 200 sözleşmeli personel alınacağı bildirildi.
27.05.2022
11:32
Bingöl`ün başarı ortalaması yükseldi
Bingöl'ün başarı ortalaması yükseldi
'Yükseköğretime Geçişte Öğrenci Hareketliliği' raporu yayımlandı. Rapora göre Bingöl, geçmiş yılların olumsuz izini silecek bir ortalama ile illerin yarısını geride bıraktı. İşte Bingöl'ün sıralaması ve sınavlara dair diğer önemli detaylar...
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın