Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
29 Eylül 2020 Salı
°C

Korona seferberliği

Bingöl Belediyesi, koronavirüs tedbirleri kapsamında gece-gündüz demeden dezenfekte ve sterilizasyon çalışmalarını sürdürüyor. Vatandaşların yoğun olarak kullandığı alanlar titizlikle temizleniyor.

19 MART 2020 PERŞEMBE 15:43
6
2746
6
AA aa
Korona seferberliği

Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan, Korona (COVID-19) virüsünün yayılmasına önlemeye yönelik yapılan çalışmalara dair açıklamalarda bulundu.

Tedbirler kapsamında Veteriner İşleri Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan ekiplerle il genelinde dezenfekte çalışmalarının devam ettiğini belirten Başkan Arıkan, vatandaşların yoğun olarak kullandığı alanlara öncelik verildiğini belirtti.

Bu kapsamda, toplu taşıma araçları, camiler, ticari taksiler, kamu kurum ve kuruluşları ile kamuya açık alanların dezenfekte edildiğini kaydeden Başkan Arıkan, “İlimizin sağlığı ve huzuru için halkın yoğun olarak kullandığı alanlarda dezenfeksiyon çalışmalarına ağırlık veriyoruz. Uzman ekibimizle dezenfekte ve sterilizasyon çalışmalarını yürütürken, Temizlik İşleri Müdürlüğümüzce oluşturulan ekiple cadde ve sokaklarımızı temizliyor, BİSKİ Müdürlüğümüz ekipleriyle de içme suyu depolarımızın temizlik ve klorlama işlemlerini gerçekleştiriyoruz” dedi.

Dezenfekte çalışmalarının günlük planlı bir şekilde yürütüleceğini kaydeden Başkan Arıkan, “Bu bağlamda günlük olarak riskler ortadan kalkıncaya kadar işlemler devam edecektir. Yağışların kesilmesiyle birlikte tüm park ve bahçeler ile çocuk oyun alanlarında dezenfekte çalışmalarımıza start vereceğiz” şeklinde konuştu.

DENETİMLER SIKILAŞTIRILDI

İçişleri Bakanlığı Genelgesi kapsamında faaliyetleri geçici olarak durdurulan işletmelere yönelik denetimlerin sıkılaştırıldığını kaydeden Başkan Arıkan, “Zabıta ekiplerimiz, geçici bir şekilde faaliyetleri durdurulan kahvehane, kıraathane, kafeterya, oyun salonları başta olmak üzere genelgede yer alan tüm alanlara yönelik denetimler devam ediyor. Koordineli bir şekilde çalışan ekiplerimiz, saha denetimlerinin yanı sıra vatandaşlarımızdan gelen her ihbarı dikkate alarak çalışmalarını sürdürüyor. Yine marketlerde fahiş fiyat denetimleri ile fırınlar başta olmak üzere üretim sektöründe faaliyet gösteren işletmelerde hijyen denetimleri sürdürülüyor” diye konuştu.

“HEP BİRLİKTE KURALLARA UYALIM”

Koronavirüs tedbirleri kapsamında bakanlıklarca alınan tedbirlere tüm vatandaşların uyması gerektiğini kaydeden Başkan Arıkan, şunları söyledi: “Gerek Sağlık Bakanlığımız Gerekse İçişleri Bakanlığımızca alınan tedbir ve önlemlere her bir vatandaşımızın titizlikle riayet etmesi gerekiyor. Sağlığımızı ve sevdiklerimizi korumak için Sağlık Bakanlığımızca açıklanan tedbirleri harfiyen yerine getirmeli, zaruri haller dışında dışarı çıkmaktan kaçınmalıyız. Her zorluğun üstesinden gelen devletimiz ve milletimiz bu süreci de tedbirli bir şekilde atlatacaktır. Bizlere düşen önlem almak, alınan karar ve tedbirlere uymaktır.”

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_56618)
20 Mart 2020 Cuma 14:54
Kaçacak yer bulamıyoruz değil mi. Para için menfaat için yapmadık hiçbir şey bırakmadık şimdi başımızda evrensel bir felaket var hadi baş edelim bakalım edebilir miyiz
Beğendim (1) Beğenmedim (1)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_56601)
20 Mart 2020 Cuma 12:28
Ben Bingöl dışında yaşıyorum. Virüse karşı bu kadar kapsamlı yapılan önlem, dezenfekte, sterilizasyon çalışmalarını inanın bir çok şehirde göremiyorum. O yüzden Bingölü Bingöllüleri tebrik ediyorum.
Beğendim (1) Beğenmedim (1)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_56597)
20 Mart 2020 Cuma 09:11
ULV (ultra low volume) yani ultra düşük hacimli cihazlarla yapılması lazım böyle hem zor oluyor hem de istenilen verim alınamıyor. Belediye başkanına ve tüm ekip arkadaşlarına teşekkür ediyoruz.
Beğendim (5) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_56585)
19 Mart 2020 Perşembe 20:50
'Marketlerde fahiş fiyat denetimleri yapılıyormuş.' bu kuru laflarla halkı avutmayın. Bazı büyük marketlerde 5 TL lik bir kolonya 25- 30 TL olmuş.Büyük marketlerin hemen hemen hepsi her kaleme 3-5 TL eklemiş. Yetkililerden ricamdır. Lütfen , bu halkı vicdansızların ,fırsatçıların eline bırakmayın!Denetimleri sıklaştırın. Fahiş fiyat arttırımında bulunanlara acımayın.Bunlara öyle cezalar kesin ki ' fahiş fiyat arttırımını ' aklının ucundan bile geçirmesinler.
Beğendim (9) Beğenmedim (4)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_56582)
19 Mart 2020 Perşembe 20:10
Yerlere tüküren insanlar var belediye anons ederek uyarı da bulunmalı hergün dışarıda yerlere tüküren onlarca insanla karşılaşıyoruz normalde alışkanlık olmuş sanırım bari bu corona sürecinde yapmayın
Beğendim (11) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_56577)
19 Mart 2020 Perşembe 17:19
Selahaddin-i Eyyubi Mahallesi nde kaç gündür sular bulanık akıyor.Zeten içeri tıkanıp kalmışız.Su almak için ikide bir dışarı çıkmak zorunda kalıyoruz.Lütfen ,yetkililer buna bir çözüm bulsun!
Beğendim (4) Beğenmedim (4)Cevapla
29.09.2020
18:25
Demir bilek çınarlar!
Demir bilek çınarlar!
İki kuzen... Biri 85, diğer 90 yaşında. Asırlık yaşlarına rağmen demircilik mesleğini severek yapıyorlar. Yorulunca da torunlarının çalışmasını izliyorlar. Yaşar usta: 'Zanaatımdır, vazgeçmem. Sağ olduğum sürece mesleğime devam edeceğim'
29.09.2020
18:24
AK Parti İl Başkanı Sağlar oldu
AK Parti İl Başkanı Sağlar oldu
AK Parti Genel Merkezi tarafından Bingöl İl Başkanlığı görevine Genç Eski Belediye Başkanlarından Haşim Sağlar getirildi.
29.09.2020
18:23
`Karlıova Belediyesi`nde usulsüzlük` iddiası
'Karlıova Belediyesi'nde usulsüzlük' iddiası
HDP Bingöl Milletvekili Erdal Aydemir, Karlıova Belediyesi'nde ihalelerde usulsüzlük yapıldığını iddia ederek, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun yanıtlaması üzere Meclis'e önerge verdi.
29.09.2020
18:22
Kaçak su tüketimine ceza yağdı!
Kaçak su tüketimine ceza yağdı!
Bingöl'de son 3 ayda kaçak su kullanımı yaptığı tespit edilen 185 kişiye 197 bin TL idari para cezası kesildi.
29.09.2020
18:21
Uzman köpek `Tokyo` göreve başladı
Uzman köpek 'Tokyo' göreve başladı
Bingöl polisi tarafından patlayıcı madde arama da yetiştirilen ve aldığı kursu da birincilikte bitiren Tokyo isimli detektör köpek göreve başladı.
29.09.2020
18:20
Kovalar: `Esnaf kan ağlıyor`
Kovalar: 'Esnaf kan ağlıyor'
Beraberindeki partililerle hem esnafı hem de çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarını ziyaret eden DEVA Partisi Bingöl İl Başkanı Mikail Kovalar: 'İlgili kurumlarda fikirlerimizi paylaştık ancak esnafımızı dinlerken içimiz yandı. Esnaf kan ağlıyor, ekonomik sıkıntılar giderek daha büyük yaralar açıyor' dedi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın