Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
20 Ocak 2020 Pazartesi
°C

Kullanılmayan eve elektrik faturası!

Merkez Topalan köyünde yazlı evi bulunan bir vatandaş, kullanmadığı eve 320 TL tutarında elektrik faturası geldiğini belirterek tepki gösterdi.

21 TEMMUZ 2019 PAZAR 19:45
3
1241
2
AA aa
Kullanılmayan eve elektrik faturası!

Geçtiğim yılın Ekim ayında merkez Topalan Köyü'nde yazlık evi bulunan Faik Doğangün, evine düşen yıldırım sonrası elektronik cihazların zarar gördüğünü ve sayacının bozulduğunu söyledi.

Fedaş tarafından yeni bir sayaç takıldığını aktaran Doğangün, eski sayacın ise Elektrik Kurumu tarafından kontrol edilip aboneye önceki aylarda kullandığı enerji hangi tutarlarda ise o ortalamayla bir fatura çıkartılır. Ama resmi bir elektrik sayaca ve cihaza bağlanılmadan 320 lira tutarında bir fatura çıkartıldı. Bu sene İstanbul'da işlerinin yoğunluğundan dolayı Bingöl'ün Topalan köyündeki söz konusu evine gelmediklerini belirterek, kullanılmayan elektriğe böyle keyfi bir fatura çıkartıldığının hayret edici bir durum olduğunu ifade etti.

Konuyla ilgili aksa elektrik kurumuna dilekçe verdiğini belirten Doğangün; “Dilekçemi Bingöl Bahçelievler Mahallesinde bulunan fatura ödeme biriminde yetkili kişilere verdiğini ve burada yapılacak bir şey olmadığını belirten yetkililer beni Karşıyaka mahallesinde bulunan Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş.  Bingöl İl müdürlüğüne yönlendirdi. Müdürlüğe gelip söz konusu dilekçeyi verdim. Beni tekrar çarşıdaki fatura ödeme noktasına yönlendirdiler. Bu durumda mağduriyet yaşadığımı ifade ettim. Kurum personeli bana çağrı merkezini aramamı önerdi. Çağrı merkeziyle yaptığım görüşmede Bana Şikâyetinizi Kurumun Elazığ'daki Şirket müdürlüğüne ulaştırılmasını söyledi. Bu sorunun çözümü noktasında ve yapılan bir hatanın ve muhatap bulamamaktan derdimizi kimseye anlatamadığım için Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş.  Bingöl İl müdürlüğüne ve gerekli mercilere bu konuda gerekli düzenlemeleri yapmalarını istiyorum” ifadelerini kullandı.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_47462)
22 Temmuz 2019 Pazartesi 16:43
Eve yıldırım düşüyor ve sadece elektrik sayacı zarar görürüyor. Yok artık daha neler :) Ev yerinde duruyor ama demi :)
Beğendim (2) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_47454)
22 Temmuz 2019 Pazartesi 12:33
Bu kurumun tüm işlemleri keyfi. İstediği gibi fatura kesip gönderiyor denetleyen yok ses çıkaran yok. Dayısı olup da İskan alınmayan binanın bir kısmına elektrik veriyor dayısı olmayan ise sürünüp duruyor. Yazıktır bu millete neden zulüm ediyorsunuz. Elektirik dağıtım bedeli diye bir kalem var harcanan elektrik ile orantılı artıyor. soruyorum size Elektrik harcandıkça kablo mu uzuyor yoksa yeşil elektrik mi geliyor.???
Beğendim (1) Beğenmedim (1)Cevapla
19.01.2020
19:21
Terör ve uyuşturucuya darbe vuruldu
Terör ve uyuşturucuya darbe vuruldu
Bingöl'de son 1 yılda yapılan bin 924 operasyonda 12 terörist etkisiz hale getirildi, yüklü miktarda patlayıcı ve mühimmat ele geçirildi. Operasyonlarda ayrıca teröristlerin beslendiği 5 tondan fazla da uyuşturucu madde ele geçirildi.
19.01.2020
19:20
Hem`den Zazaca kursu
Hem'den Zazaca kursu
Bingöl Halk Eğitimi Merkezi, Zazaca okuma-Yazma kursunun açılacağını duyurdu. Başvuruların kurum ve online kurs başvuru formundan yapılabileceği belirtildi.
19.01.2020
19:19
Diyarbakır annelerine moral ziyareti
Diyarbakır annelerine moral ziyareti
Bingöl'den 16 kişilik bir grup kadın, evlat nöbeti tutan annelere moral ve destek vermek için Diyarbakır'a gitti. Grup adına açıklama yapan Gülten Tokuş, annelerin büyük bir acı yaşadığını, bunu ancak yaşayanların bilebileceğini söyledi.
19.01.2020
19:18
Suç oranı azaldı
Suç oranı azaldı
Bingöl'de 2019 yılında asayiş suçlarında toplam 3 bin 249 olay meydana geldi. Bingöl, Yüzde 96,1 Suç Aydınlatma Oranı ile Türkiye Geneli 7'nci sırada yer aldı.
19.01.2020
19:17
Kayak merkezi, tatille birlikte doldu
Kayak merkezi, tatille birlikte doldu
Hesarek kayak merkezi, okulların tatil olmasıyla birlikte doldu. Birçok aile, karne hediyesi olarak çocuklarını kayak merkezine getirerek doyasıya eğlenmesini sağladı.
19.01.2020
19:16
Dilsiz dostları unutmadılar
Dilsiz dostları unutmadılar
Genç İbn-i Sina Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi, öğrenciler ve ilçe sakinlerini sokak hayvanları konusunda bilinçlendirmek ve bu konuda duyarlılık oluşturmak amacıyla 'Sessiz Dostlar'' projesini hayata geçirdi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın