Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
05 Aralık 2019 Perşembe
°C

Kurbanınız Umut Olsun

Her yıl Kurban Bayramı'nda binlerce aileye kurban eti ulaştıran Bingöl Umut Kervanı İnsani Yardım ve Eğitim Kültür Derneği (Bingöl Umut Kervanı Derneği) Başkanı Mehmet Tamaç, 'Kurbanınız Umut Olsun' sloganıyla kurban kampanyası başlattıklarını söyledi.

18 TEMMUZ 2019 PERŞEMBE 20:06
6
645
6
AA aa
Kurbanınız Umut Olsun

Yaptığı hayırlı hizmetlerle adını duyuran Umut Kervanı Vakfı Üyesi Bingöl Umut Kervanı İnsani Yardım ve Eğitim Kültür Derneği (Bingöl Umut Kervanı Derneği), yaklaşan Kurban Bayramı vesilesiyle başlatılan kampanyaya destek vermeleri için hayırseverlere çağrıda bulundu.

Konu hakkında yazılı açıklama yapan Bingöl Umut Kervanı Derneği Başkanı Mehmet Tamaç, kurban kesecek olan hayırseverlerin kurbanlarını gönül hoşnutluğuyla dernekleri aracılığı ile fakir ve muhtaç ailelere ulaştırabileceklerini ifade etti.

Kurban çalışmaları hakkında bilgi veren Tamaç, 2019 yılı için Umut Kervanı Vakfı'nın kurban bedelinin 900 TL olarak belirlendiğini belirterek, amaçlarının muhtaç ailelere daha fazla yardım edebilmek olduğunu söyledi.

Tamaç, “Kurbanlarınızın ne etleri ne de kanları Allah'a ulaşır. O'na ulaşacak olan sadece sizin takvanızdır.” (Hac, 37). Bingöl Umut Kervanı olarak geçen yıllarda olduğu gibi bu yılda kurbanlıklar temin etmek için erkenden hazırlıklarımıza başladık. Bingöl Umut Kervanı olarak 2019 yılı Kurban Bayramı için kurban çalışmalarının startını verdik. Bu günden itibaren kurban kesmek isteyen hayırseverlere yardımcı olmak için derneğimiz kendi bünyesinde kurban alımında ve kesiminde yardımcı olacaktır” diye konuştu.

Bu yılki kurban bedelinin 900 TL olarak belirlendiğini söyleyen Tamaç, “Kurbanın bir ibadet olduğu asla unutulmamalı, niyetimiz halis olmalı, amellerimizde ihlas olmazsa Allah muhafaza sevap yerine azap kazanmış olacağız. Dolayısı ile her hayırsever kardeşimize çağrımız; bizler, Bingöl Umut Kervanı olarak hayırseverler ile muhtaç ve yoksullar arasında köprü olmaya hazırız. Eğer sizlerde hazırsanız, Bingöl Umut Kervanı'na sizleri bekliyoruz. . Bu bayramda keseceğiniz kurbanların yetimlere, öksüzlere ve muhtaçlara bayram sevinci vesilesi olmasını istiyoruz. Derneğimizin tespit ettiği yüzlerce yetim ve muhtaca bir ‘Umut'ta siz olmak istemez misiniz” dedi.

Tamaç, son olarak kendilerine ulaşmak isteyen hayırseverler için iletişim bilgilerini şu şekilde paylaştı:

“İrtibat Telefon: 0545 221 87 48 / 0426 214 69 70

Yeşilyurt Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Caddesi İş gören Otomotiv Apt. B/Blok No:22/14 BİNGÖL   

Türkiye Finans Katılım Bankası A.Ş

IBAN: TR27 0020 6001 8702 0340 7500 01

Hesap No: 2034075-1 TL Hesabı”

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_47280)
19 Temmuz 2019 Cuma 18:23
Her iddia sahibi iddasını ispatlamakla mükelleftir. Aksi takdirde yalancı ve müfteri olur. Bu derneğin her yıl bir çok fakire yardım ettiğine basında kamuoyuda şahittir. Ben senin ezbere konuşmak yerine derneğe gidip şahid olmaya davet ediyorum.
Beğendim (4) Beğenmedim (1)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_47256)
19 Temmuz 2019 Cuma 11:50
UMUT VAKFINA VERELİM ONDAN SONRA SİZ ELİNİZİ YÜZÜNÜZÜ YIKAYIN KENDİ ADAMLARINIZA VERİN TAMAM OLDU İBADET GİTTİ ÖYLEMİ.BIRAKIN BU MİLLETİN YAKASINI HERKES KENDİ KURBANINI KESSİN DİNİMİZİN EMRETTİĞİ GİBİDE VERSİN SEN NEDEN ARACI OLUYORSUN BİR BAYRAMDIR ONA GÖZ DİKİP RANTA ÇEVRMENİN ANLAMI YOK.
Beğendim (3) Beğenmedim (6)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_47463)
22 Temmuz 2019 Pazartesi 18:45
@Misafir Kullanıcı Yaw wallahi kuranıkerimin içinden konuştun sanki ferahladım bu ne filmidir yaw kes kurbanını götür dağıt garip garibana ben şimdi seni tanımıyorum etmiyorum nasıl güvenecem sana belki kendi yandaşına verecen
Beğendim (0) Beğenmedim (1)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_47279)
19 Temmuz 2019 Cuma 18:21
@Misafir Kullanıcı O kadar düşünceliysen git yerinde incele. Bu işin belgesi var. Hakkı var, hukuku var. İftira atmak basit insanların işidir.
Beğendim (5) Beğenmedim (1)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_47278)
19 Temmuz 2019 Cuma 18:17
@Misafir Kullanıcı Bir konu hakkında fikir beyan etmeden biraz araştır. Allah'tan kor diyecem. Amma Allah korkusu olsaydı böyle iftira atmazdın. Birde bunun hukuki boyutu var.
Beğendim (5) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_47276)
19 Temmuz 2019 Cuma 18:06
@Misafir Kullanıcı söylediklerinin aslı astarı yok Bingöl umut kervanı derneği tespit ettiği fakirlere bu eti ulaştırıyor.yüzlerce aileye bu eti veriyor.zannımca ezbere konuşuyorsun.yalan söylüyorsun.
Beğendim (6) Beğenmedim (0)Cevapla
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın