Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
14 Ağustos 2022 Pazar
38 °C Güneşli

KYK yurtları, etkinliklerle dolu bir yıl geçirdi

Bingöl Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesindeki KYK yurtlarında, bir yıl içinde çeşitli sosyal ve kültürel etkinler düzenlendi.

KYK yurtları, etkinliklerle dolu bir yıl geçirdi
28 HAZİRAN 2022 SALI 17:48
3
650
1
AA aa

Etkinliklerle dolu bir yılın geride kaldığı belirtilen açıklamada;

“2021-2022 Eğitim - Öğretim döneminde 4.576 kapasiteyle hizmet veren Yurtlarımızda barınan öğrencilerimizin zamanlarını verimli değerlendirmek, milli, manevi, sosyal, kültürel, bedensel, ruhsal, zihinsel ve akademik yönden gelişimlerine destek olmak, aralarında birlik ve beraberlik duygularını pekiştirmek, dostluk ve kardeşlik bağlarını güçlendirmek, bağımlılık, kötü alışkanlıklar ve olumsuz davranışlardan korumak amacıyla Kur'an-ı Kerim, İngilizce, KPSS, Osmanlıca, Resim, Filografi, Örgü, İşaret Dili, Takı Tasarım, Kokulu Taş Yapımı, Değerler Eğitimi, Bağlama, Kuaförlük, Yüzme, Okçuluk, Futbol, Basketbol, Voleybol, Satranç, Masa Tenisi gibi 72 kurs Yurtlarımızda açılmış olup söz konusu kurslara 3.740 öğrencimiz katılmıştır.

Bunların yanında Yurtlarımızda; Uyum Programları, Biz Bize Moral Akşamları, Konserler, Mezuniyet Programları, Film Gösterimleri, Farkındalık Konferansları, Sevgi Evleri Ziyaretleri, Köy Okulu Ziyaretleri, Kandil Programları, Sabah Namazı Buluşmaları, Yurtlar arası Kur'an-ı Kerimi güzel okuma yarışması, Yurtlar arası bilgi yarışması, Hasbihal Programları, Kan Bağışı, Fidan Dikme Faaliyetleri gibi öğrencilerimizin gelişimine katkı sağlayacak ve motivasyonlarını artıracak 308 faaliyet gerçekleştirilmiş olup, söz konusu faaliyetlere tüm öğrencilerimizin katılımları sağlanmıştır.

Komşum Projesi ile yurtlarımızda barınan öğrencilerimiz yemeklerini gönüllü olarak her hafta 164 aileyle paylaşıp büyük bir dayanışma örneği gösterdi.

İl içerisinde Hesarek Kayak Merkezi, Ilıcalar ve Yüzen Ada Gezileri; İl dışında Bursa, Diyarbakır, Mardin, Şanlıurfa, Konya ve Çanakkale Gezileri; Yurt dışında ise Balkanlar Gezisi düzenlenmiştir.

İl içi ve İller arası yapılan Futbol, Basketbol, Voleybol, Masa Tenisi, Satranç ve Okçuluk Turnuvalarına yurtlarımızdan 1.120 öğrencimiz katılarak yarışmalarda çeşitli dereceler elde ettiler.

2022-2023 Eğitim - Öğretim döneminde de Öğrencilerimizin gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla söz konusu faaliyetler artarak devam edecek ve Yurtlarımızda huzur ve güven içerisinde barınmaları için gerekli tedbirler alınacaktır” denildi.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_93670)
29 Haziran 2022 Çarşamba 12:58
Reşat Yılmaz Gençlik Spor İl Müdürlüğünde çalışmıyor mu? Bir gün işe geliyor mu? Millete hikaye anlatmayın kimse yemiyor bunları.
Beğendim (2) Beğenmedim (0)Cevapla
14.08.2022
15:58
Bingöl balına alım garantisi
Bingöl balına alım garantisi
TBMM Plan ve Bütçe Komisyon Başkanı Cevdet Yılmaz; 'Bingöl'de üretilen ballara Tarım Kredi Kooperatifi alım garantisi verecek. Bu yıl 600 ton alım olacak ve 16 bin dekarlık buğday tohumu yüzde 50 hibe ile çiftçiye dağıtılacak.'
14.08.2022
15:57
Döner ustalarının aşırı sıcakla zorlu mesaisi
Döner ustalarının aşırı sıcakla zorlu mesaisi
Bingöl'de hava sıcaklıkları 40 dereceyi bulurken, hazır yemek ustaları da ocak başındaki sıcaklıkla birlikte yaklaşık 100 derece altında ekmek parası için mücadele ediyor.
14.08.2022
15:55
Kovalar: `Tekören`e verdiğiniz sözleri yerine getirmeye davet ediyorum`
Kovalar: 'Tekören'e verdiğiniz sözleri yerine getirmeye davet ediyorum'
DEVA Partisi Bingöl İl Başkanı Mikail Kovalar; 'Ak Parti İl Teşkilatını ve Milletvekillerini içme suyu sorununuzu çözmeye ve sözlerini yerine getirmeye davet ediyorum.'
14.08.2022
15:54
Altyapı ve üstyapı çalışmaları sürüyor
Altyapı ve üstyapı çalışmaları sürüyor
Bingöl Belediyesine bağlı ekipler altyapı ve üstyapı çalışmalarına devam ediyor. Üstyapı kapsamında kaldırım yenileme çalışmaları, altyapı kapsamında ise yağmur suyu hattı çalışması sürüyor.
14.08.2022
15:52
Varol, altın madalya kazandı
Varol, altın madalya kazandı
Konya'da düzenlenen 5. İslami Dayanışma Oyunları'nda yarışan milli sporcumuz Rukiye Varol, altın madalya kazandı.
14.08.2022
15:51
Solhan Spor Ünsal İsmail Kırıcı ile anlaştı
Solhan Spor Ünsal İsmail Kırıcı ile anlaştı
Yeni sezon hazırlıklarına başlayan Bingöl'ün voleybol temsilcisi Solhan Spor, deneyimli antrenör Ünsal İsmail Kırıcı ile anlaştığını duyurdu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın