Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
26 Ocak 2021 Salı
3 °C Güneşli

Meb'den yiğitler köyü açıklaması

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Bingöl'ün Karlıova İlçesi'ne bağlı Yiğitler Köyü İlk ve Ortaokulu'nda okuyan 350 öğrenci velisinin, derslik yetersizliği, öğretmen eksiği ve yemek sıkıntısı yüzünden aldıkları boykot kararına ilişkin açıklama yaptı.

05 MART 2014 ÇARŞAMBA 23:58
0
3991
0
AA aa
Meb`den yiğitler köyü açıklaması

Milli Eğitim Bakanlığı, Bingöl'deki okulla ilgili bazı basın yayın organlarında yer alan haberlere ilişkin: “Anılan okulumuzda 20 kadrolu, 3 ücretli olmak üzere toplam 23 öğretmenimiz görev yapmaktadır” dedi.

Yiğitler köyünde 350 velinin ulaşım, derslik, öğretmen, yemek sorununu protesto ettikleri; çocuklarını, istekleri yerine getirilene kadar okula göndermeme kararı aldıkları" şeklindeki iddiaların incelendiği belirtilen açıklamada: "2002 yılında faaliyete geçen ve tekli (tam gün) eğitim verilen 12 derslikli okulumuzda, 556 öğrencimiz öğrenim görmektedir. Bu öğrencilerimizden 248'i taşımalı eğitim kapsamında öğrenimlerine devam etmektedir. Taşımalı eğitim kapsamında olan öğrencilerimize öğle yemeği hizmeti de verilmektedir. 308 öğrencimiz ise, köy merkezinde ikamet etmeleri nedeni ile Taşımalı İlköğretim Yönetmeliği gereğince bu kapsamda yer almamaktadırlar. Diğer yandan okulumuzun bulunduğu köyün uygun şartları taşıyan iki uzak mahallesinde ikamet eden 35 öğrencimiz de 3 araç ile taşımalı eğitim hizmetinden yararlanmaktadır. Ayrıca; Taşımalı İlköğretim Yönetmeliği kapsamında bulunmayan, ancak okula biraz uzak mahallelerimizde ikamet eden 1. sınıftaki 39 öğrencimize ise, yaşlarının küçük olması dikkate alınarak Karlıova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün yerel imkanları ile taşıma hizmeti verilmektedir. Yine İlçe Kaymakamlığımız tarafından bu öğrencilerimizin öğle yemeği ihtiyaçları da karşılanmaktadır. Anılan okulumuzda 20 kadrolu, 3 ücretli olmak üzere toplam 23 öğretmenimiz görev yapmaktadır. Köy muhtarı ve velilerimizle yapılan görüşmelerin sonucunda okula gelmeyen 141 öğrencimizin 06.03.2014 tarihinden itibaren okula gönderileceği öğrenilmiştir." Denildi. 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
26.01.2021
14:25
Bedelli askerlikte kur ayarı! İşte yeni bedelli ücreti
Bedelli askerlikte kur ayarı! İşte yeni bedelli ücreti
Bedelli askerlik ücretleri 2021 yılının ilk yarısında 39 bin 788 liraya yükseldi. Yurt dışındaki Türk vatandaşlarının döviz üzerinden yaptıkları ödemelere ise kur ayarı yapılacak. TBMM'ye sunulan kanun teklifiyle askeri personelin özlük haklarıyla ilgili önemli düzenlemeler hayata geçirilecek.
26.01.2021
09:58
Aşılamada hedef belli oldu! Normalleşme ne zaman?
Aşılamada hedef belli oldu! Normalleşme ne zaman?
Kısıtlamaların esnetilmesi tartışılırken, vaka sayısı kadar aşılanma oranlarının da dikkate alınması istendi. Aşı takvimine göre sağlıkçılar, 65 yaş üstü, asker, polis ve öğretmenlerin de aralarında olduğu 'riskli ve hareketli' 12 milyon kişi, martın ilk haftasına kadar aşılanırsa gevşeme kararları daha kolay alınacak.
26.01.2021
09:57
`Lokantalar HES kodu ile açılsın` talebi
'Lokantalar HES kodu ile açılsın' talebi
TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu koronavirüs sebebiyle kapalı olan iş yerlerinin vergi borçlarının ertelenmesine teşekkür etti ve 'Başta lokantalar olmak üzere faaliyetleri kısıtlanan tüm iş yerlerinin de bu kapsama alınmasını, HES kodu ile açılmalarını istiyoruz' açıklamasında bulundu
26.01.2021
09:56
Araç alacaklar dikkat! Bu firmaların ekspertiz raporu geçersiz
Araç alacaklar dikkat! Bu firmaların ekspertiz raporu geçersiz
İkinci el araç alım-satımında TSE yeterlilik belgesi olmayan firmalardan alınan ekspertiz raporunun yasal geçerliliği olmadığını belirten Tamer Güneş, 'Türkiye'de 6 bine yakın ekspertiz firmasından sadece 1000-1500'ünün TSE hizmet yeterlilik belgesi var' dedi.
26.01.2021
09:55
Rüzgardan elektrik üretiminde rekor kırıldı
Rüzgardan elektrik üretiminde rekor kırıldı
Türkiye'de 24 Ocak'ta üretilen elektriğin yüzde 21,3'ü rüzgar enerjisi santrallerinden karşılandı. Rüzgarın elektrik üretimindeki payı diğer tüm yenilenebilir kaynakların toplamını (yüzde 18,5) geride bıraktı.
25.01.2021
18:11
`Siyasi özerklik söz konusu değil`
'Siyasi özerklik söz konusu değil'
TBMM Plan ve Bütçe Komisyon Başkanı Yılmaz, katıldığı bir canlı yayında: 'Siyaset ve terör arasında net bir çizgi kurulmadığı sürece buna demokratik siyaset demeniz mümkün değildir. Ama bizde hiçbir zaman siyasi özerklik söz konusu değildir. '
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın