Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
16 Ekim 2021 Cumartesi
17 °C Güneşli

Merhamet sevgi gerektirir

İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin; Sevgi ve merhamet konusu birbiriyle direk olarak alakalı konulardır. Merhamet sevgiyi gerektirir. Yüce Rabbimizin bize dediği gibi merhamet etmeyene Allah da merhamet etmez.

01 MART 2018 PERŞEMBE 21:15
0
1758
0
AA aa
Merhamet sevgi gerektirir

Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nce ‘Değerler Eğitimi Projesi' kapsamında İçmeler Mehmet Akif İnan Ortaokulu'nda ‘Merhamet Değeri' konulu konferans gerçekleştirildi.

Düzenlenen programa İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, Belediye başkan vekili Veysel Koç, Bingöl Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Yasin İnceler Şube Müdürleri, Okul Müdürleri ve öğrenci velileri katıldı.

Programda konuşan İl Millî Eğitim Müdürü Kadri Engin, manevi değerlere sahip çıkan bir misyon gerçekleştirdiklerini belirtti.

Engin; “1 yıl sonrasını düşünüyorsanız tohum ekiniz, 10 yıl sonrasını düşünüyorsanız fidan dikiniz, 100 yıl sonrasını düşünüyorsanız insan yetiştiriniz.” anlayışı ile yarınlarımızı kucaklayan, teknolojiyi kullanan, kendi medeniyetindeki rol modelleri bilen, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan bir nesil vizyon belirledik. Bu vizyonu elde etme adına, değerlerimizin temsilcilerinden güzide örnekleri bulup, onların değer güzelliklerini öğrencilerimize hatırlatmayı hedefliyoruz. Bunu yaparken, örnek şahsiyetlerin güzelliklerini hatırlatmaktan öte, yaşantımıza katmak maksadıyla ‘Bingöl'de Değerler Eğitimi Projesi'ni uygulamaktayız. İnsan olmanın en önemli göstergesi olan değerlerimizi yarınlara ulaştırmanın gayreti ve heyecanıyla çalışmalarımızı ekip olarak sürdürmekteyiz” diye konuştu.

“Merhamet sevgiyi gerektirir”

Sevgi merhamet konusunun birbiriyle direk olarak alakalı olduğunu kaydeden Engin; “Merhamet sevgiyi gerektirir. Yüce Rabbimizin bize dediği gibi merhamet etmeyene Allah da merhamet etmez. Bu kapsamda, bu ayki değerimiz olan Merhamet değerini İçmeler Mehmet Akif İnan Ortaokulumuz ele alarak işlemiştir. Bu bağlamda etkinliğin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Programın bitiminden sonra İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, okul müdürüne ve okul değerler eğitimi temsilcisine teşekkür belgelerini takdim etti.

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
16.10.2021
10:37
Benzin ve motorine zam
Benzin ve motorine zam
Bu gece yarısından itibaren geçerli olacak şekilde benzine 14, motorine 41 kuruş zam yapıldı.
16.10.2021
10:36
Kimlik kartlarında yeni dönem! Vatandaşa kolaylık sağlayacak!
Kimlik kartlarında yeni dönem! Vatandaşa kolaylık sağlayacak!
Kimlik karlarıyla ilgili bir son dakika gelişmesi yaşandı. Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, vatandaşlara kolaylık sağlayacak yeni düzenlemeyi duyurdu.
16.10.2021
10:35
Suudi Arabistan duyurdu! Tam kapasite ibadete açılıyor
Suudi Arabistan duyurdu! Tam kapasite ibadete açılıyor
Suudi Arabistan, koronavirüs kısıtlamalarını hafifletme adımlarının bir parçası olarak Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi'nin tam kapasiteyle ibadete açılmasına izin vereceğini duyurdu.
15.10.2021
17:46
Bingöl`de tuzaklamış EYP imha edildi
Bingöl'de tuzaklamış EYP imha edildi
Bingöl'de toprağa gömülü vaziyette metal teneke içerisinde 5 kilo plastik El Yapımı Patlayıcı madde (EYP), jandarma ekiplerince imha edildi.
15.10.2021
17:45
Vali Kadir Ekinci`nin `Mevlid Kandili` Mesajı
Vali Kadir Ekinci'nin 'Mevlid Kandili' Mesajı
Bingöl Valisi Kadir Ekinci, Mevlid kandili nedeniyle bir mesaj yayımladı. Vali Ekinci mesajında: 'Peygamber efendimizi anma ve anlama vesilesiyle kendimize dönük muhasebeler de yapmalıyız. Maneviyatımızı, birlik ve berberliğimizi, yardımlaşma ve dayanışmamızı risalet kurumu ve evrensel örneklik dolayımında yeniden gözden geçirmeliyiz.'
15.10.2021
17:05
`Engelli Tuvaletinin Olmayışı Yerel Yönetimlerin Eksikliğidir`
'Engelli Tuvaletinin Olmayışı Yerel Yönetimlerin Eksikliğidir'
Altı Nokta Körler Derneği Bingöl Şube Başkanı Mücahit Korkutata: 'Bingöl'de engelli tuvaletinin olmayışı bizim değil yerel yönetimlerin eksikliğidir.'
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın