KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
25 Temmuz 2024 Perşembe
°C

Mert; Bingöl kazanacak, 'gurbet' türkü sözü kalacak

Projelerine değinen ve Hesarek Kayak Merkezi Projesi üzerinde duran Bingöl Bağımsız Milletvekili Adayı Fesih Zeki Mert, Bingöl'ün istihdam potansiyelini artıracağını belirterek; 'Böylelikle hem turizm açısından hem de istihdam açısından Bingöl kazanacak. İstiyorum ki, gençlerimiz gurbeti sadece türkülerdeki bir söz olarak bilsin. Bingöllü analar, gurbetteki evlatlarının yolunu gözlemesin' dedi.

Mert; Bingöl kazanacak, ‘gurbet` türkü sözü kalacak
05 MAYIS 2023 CUMA 21:15
11
2255
0
AA aa

Bağımsız aday Fesih Zeki Mert, Bingöl'de halkın hayatına dokunacak onlarca projesi bulunduğunu, projelerin bazılarını kendi öz kaynaklarıyla yapacağını, seçilmesi halinde projelerini hayata geçireceğini belirtti.

“Gençlerin gurbete gidişini engellemeliyiz”

Projeleri için mali ve beşerî potansiyelin hazır olduğunu söyleyen ve Bingöl'de vatandaşların ortak sorununun işsizlik olduğunu belirten Mert; “Maalesef işsizlik sorunu kronikleşmiş, insanımızda bir travma sebebine dönüşmüş. Gençlerimizin işsizlik nedeniyle doğduğu büyüdüğü memleketlerini bırakıp gurbete gitmelerini engellemeliyiz. Bu konuda çözümü biliyoruz, projelerimiz hazır. Halkımızın yetki vermesi yeterli olacak” dedi.

“Hesarek projesi ile Bingöl cazibe merkezi olacak”

Bingöl Bağımsız Milletvekili Adayı Mert: ‘'

En fazla önem verdiği projelerinden biri olan ‘Hesarek Kayak Merkezi' için ciddi bir çalışma yürüttüğünü ve bur projesini hayata geçirmesiyle Bingöl'ün hem kış hem de yaz turizminde yeni bir noktaya taşınacağını kaydeden Bingöl Bağımsız Milletvekili Adayı Mert; “Kayak merkezine yatırım yapılarak daha güvenli ve konforlu hale getirilerek turistlerin ilgisi çekilecek. Yeni proje ile kayak merkezini yazın da turizme açık hale getireceğiz. Yapacağımız proje içinde Avm, lunapark, seyir teras restorant, düğün salonları, kiralanabilir havuzlu villalar, aqua park, profesyonel futbol ve basketbol sahaları, helikopter pisti, açık otopark, teleferik ve birçok sosyal tesis yer alacak. Bingöl'ü yatırımcılar için cazibe merkezi haline getireceğim. Böylelikle hem turizm açısından hem de istihdam açısından Bingöl kazanacak Bingöllü kazanacak.”

Gençleri şehirde tutmanın yolunun şehre yeni istihdam alanları kazandırmaktan geçtiğine işaret eden Mert, “Bingöl yatırımın, sanayinin ve üretimin merkezi, bölgesinin kalkınmada öncüsü olabilir. Doğru projeler ve Bingöllülerle birlikte atılacak her adım, şehrimize kazanç olarak geri dönecektir” ifadelerini kullandı.

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
25.07.2024
09:24
Bingöl`deki bıçaklı saldırı dehşetinde ölü sayısı 4`e yükseldi
Bingöl'deki bıçaklı saldırı dehşetinde ölü sayısı 4'e yükseldi
Bingöl'de madde bağımlısı şahıs tarafından gerçekleştirilen bıçaklı saldırı olayında hayatını kaybedenlerin sayısı 4'e yükseldi, 5 kişinin tedavisine devam edildiği öğrenildi.
24.07.2024
20:50
Yakalanmadan önce bu evi yaktı!
Yakalanmadan önce bu evi yaktı!
Bingöl'de 2 kişiyi öldürüp 7 kişiyi yaralayan zanlı, yakalanmadan önce Mirzan Mahallesi'nde dönemlik kullanılan bir evi ateşe verdi.
24.07.2024
19:00
O öldürdü, memleket izledi!
O öldürdü, memleket izledi!
Madde kullanıp Bingöl'de 2 kişiyi öldüren 7 kişiyi de yaralayan zanlı, çarşıyı dolaştı, önüne geleni bıçakladı. Saldırılar çevredekilerce izlenirken, polisin zanlıyı yakalanması ise neredeyse 1 saati aştı! Üstelik zanlının babası, 8 ay önce mahkemeye dilekçe vererek 'Oğlumun Elâzığ Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesine yatırılmasını arz ve talep ediyorum' demesine rağmen…! İşte şehrin yöneticilerinden yanıtı istenen sorular;
24.07.2024
17:29
Bingöl`de 40 bin kök kenevir bitkisi ele geçirildi
Bingöl'de 40 bin kök kenevir bitkisi ele geçirildi
Bingöl'de jandarma ekipleri tarafından yapılan operasyonda 3 farklı noktada 40 bin 660 kök kenevir bitkisi ele geçirildi.
24.07.2024
15:35
Bingöl`de Bıçaklı Saldırgan Yakalandı
Bingöl'de Bıçaklı Saldırgan Yakalandı
Bingöl'de 2 kişinin ölümüne 7 kişinin yaralanmasına sebep olan saldırgan polis tarafından yakalandı.
24.07.2024
14:54
Madde bağımlısı genç dehşet saçtı! Ölü ve yaralılar var
Madde bağımlısı genç dehşet saçtı! Ölü ve yaralılar var
Bingöl Merkez Eski Hal bölgesinde madde bağımlısı olduğu belirtilen bir genç, önüne gelene bıçakla saldırdı. Ölü ve yaralılar var. Ölü ve yaralıların isimleri şöyle;
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın