KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
30 Eylül 2023 Cumartesi
13 °C Açık

Mert; Bingöl kazanacak, 'gurbet' türkü sözü kalacak

Projelerine değinen ve Hesarek Kayak Merkezi Projesi üzerinde duran Bingöl Bağımsız Milletvekili Adayı Fesih Zeki Mert, Bingöl'ün istihdam potansiyelini artıracağını belirterek; 'Böylelikle hem turizm açısından hem de istihdam açısından Bingöl kazanacak. İstiyorum ki, gençlerimiz gurbeti sadece türkülerdeki bir söz olarak bilsin. Bingöllü analar, gurbetteki evlatlarının yolunu gözlemesin' dedi.

Mert; Bingöl kazanacak, ‘gurbet` türkü sözü kalacak
05 MAYIS 2023 CUMA 21:15
11
1815
0
AA aa

Bağımsız aday Fesih Zeki Mert, Bingöl'de halkın hayatına dokunacak onlarca projesi bulunduğunu, projelerin bazılarını kendi öz kaynaklarıyla yapacağını, seçilmesi halinde projelerini hayata geçireceğini belirtti.

“Gençlerin gurbete gidişini engellemeliyiz”

Projeleri için mali ve beşerî potansiyelin hazır olduğunu söyleyen ve Bingöl'de vatandaşların ortak sorununun işsizlik olduğunu belirten Mert; “Maalesef işsizlik sorunu kronikleşmiş, insanımızda bir travma sebebine dönüşmüş. Gençlerimizin işsizlik nedeniyle doğduğu büyüdüğü memleketlerini bırakıp gurbete gitmelerini engellemeliyiz. Bu konuda çözümü biliyoruz, projelerimiz hazır. Halkımızın yetki vermesi yeterli olacak” dedi.

“Hesarek projesi ile Bingöl cazibe merkezi olacak”

Bingöl Bağımsız Milletvekili Adayı Mert: ‘'

En fazla önem verdiği projelerinden biri olan ‘Hesarek Kayak Merkezi' için ciddi bir çalışma yürüttüğünü ve bur projesini hayata geçirmesiyle Bingöl'ün hem kış hem de yaz turizminde yeni bir noktaya taşınacağını kaydeden Bingöl Bağımsız Milletvekili Adayı Mert; “Kayak merkezine yatırım yapılarak daha güvenli ve konforlu hale getirilerek turistlerin ilgisi çekilecek. Yeni proje ile kayak merkezini yazın da turizme açık hale getireceğiz. Yapacağımız proje içinde Avm, lunapark, seyir teras restorant, düğün salonları, kiralanabilir havuzlu villalar, aqua park, profesyonel futbol ve basketbol sahaları, helikopter pisti, açık otopark, teleferik ve birçok sosyal tesis yer alacak. Bingöl'ü yatırımcılar için cazibe merkezi haline getireceğim. Böylelikle hem turizm açısından hem de istihdam açısından Bingöl kazanacak Bingöllü kazanacak.”

Gençleri şehirde tutmanın yolunun şehre yeni istihdam alanları kazandırmaktan geçtiğine işaret eden Mert, “Bingöl yatırımın, sanayinin ve üretimin merkezi, bölgesinin kalkınmada öncüsü olabilir. Doğru projeler ve Bingöllülerle birlikte atılacak her adım, şehrimize kazanç olarak geri dönecektir” ifadelerini kullandı.

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
29.09.2023
17:41
Meteoroloji`den Bingöl için şiddetli yağış uyarısı!
Meteoroloji'den Bingöl için şiddetli yağış uyarısı!
Yurdu etkisi altına almaya başlayan yağışlı hava, hafta sonu itibariyle Bingöl'de de etkili olacak, Cuma'ya kadar da sürecek. Valilik, vatandaşlara tedbirli olmaları çağrısında bulundu.
29.09.2023
14:39
Bingöl`de gezici KETEM aracı hizmete alındı
Bingöl'de gezici KETEM aracı hizmete alındı
Kente kazandırılan ve İl Özel İdaresi ve Bingöl Belediyesinin de destekleriyle tamamlanan gezici KETEM aracı hizmete sunuldu. Aracın, öncelikle kırsal alanlarda hizmet vereceği belirtildi.
29.09.2023
14:17
Deprem için tedbir ve dikkat uyarısı!
Deprem için tedbir ve dikkat uyarısı!
Doğu Anadolu fay hattı boyunca Elâzığ Pütürge ve Bingöl Karlıova taraflarında çok ciddi bir gerilim yoğunlaşması olduğunu ifade eden Doç. Dr. Toker: 'İç Anadolu'da ve aynı zamanda Kuzeydoğu Anadolu fayının Erzincan tarafı ve Doğu Anadolu fayının Elâzığ ve Kahramanmaraş taraflarında 4 buçuk ve 5'in üzerinde yüksek değerli artış şokları görmeye devam edeceğiz.'
29.09.2023
13:17
Elektrikte ekim tarifesi belli oldu zam geldi!
Elektrikte ekim tarifesi belli oldu zam geldi!
1 Ekim'den itibaren geçerli olacak yeni elektrik fiyat tarifesi belirlendi. Yeni tarifeye göre, konut aboneleri için zam yapılmazken, sanayi ve ticarethane abonelerinin kullandığı elektriğe ise yüzde 20 oranında zam yapıldı.
28.09.2023
17:07
Yedisu`da kuru fasulye festivali
Yedisu'da kuru fasulye festivali
Coğrafi işaretli Yedisu horoz kuru fasulyesi festivali düzenlendi. Bingöl Valisi Usta, 'Halihazırdaki 700 dekarda üretimin ekonomiye katkısı yaklaşık 17 milyon TL civarındadır. Hedeflediğimiz üretimin 4 bin dekarının ekonomiye katkısı ise 100 milyon civarında olacağını paylaşmak istiyorum' dedi.
28.09.2023
17:02
Bingöl`de kentsel dönüşümle yeni bir yaşam alanı oluşuyor
Bingöl'de kentsel dönüşümle yeni bir yaşam alanı oluşuyor
Konut ve iş yerlerinin tamamlandığı, alt yapı ve çevre düzenlemesinin sürdürüldüğü kentsel dönüşüm projesi alanında incelemelerde bulunan Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan; 'Bingöl için çok güzel bir yaşam alanı oluşuyor, mahallemizle birlikte şehrimizin çehresi değişiyor' dedi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın