KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
30 Eylül 2023 Cumartesi
13 °C Açık

Mert; 'Bu yapılar, deprem öncesi de sonrası da büyük ihtiyaç'

Açıkladığı 48 projeden biri olan 'Hobi Bahçeleri'nin deprem sonrasında geçici barınma merkezi olarak değerlendirilebileceğini aktaran Bağımsız Milletvekili Adayı Fesih Zeki Mert, Bingöl'ün deprem gerçeğine dikkat çekip sosyal konut projesini de paylaştı.

Mert; `Bu yapılar, deprem öncesi de sonrası da büyük ihtiyaç`
07 MAYIS 2023 PAZAR 20:36
5
1121
0
AA aa

14 Mayıs 2023 milletvekili genel seçimleri için ilçe, belde, köy demeden hemen her yerleşim merkezine giden, esnaf ve halk ziyaretlerinin yanı sıra kadın ve gençlik buluşmalarıyla da çalışmalarını sürdüren Bingöl Bağımsız Milletvekili Adayı Fesih Zeki Mert, geçtiğimiz günlerde açıkladığı 48 projesinin detaylarını da paylaşmaya devam ediyor.

“HOBİ BAHÇELERİ DEPREM SONRASI ÖNEMLİ BİR ÇARE OALCAK”

Seçim beyannamesinde 48 başlık altında topladığı projelerinden her birinin Bingöl'e katma değer katacak özellikte olduğunu ifade eden Fesih Zeki Mert, önem verdiği projelerinden birini Hobi Bahçeleri olarak açıkladı.

Bingöl'de doğa turizminin geliştirilmesi için tasarlanan Hobi Bahçelerinin doğa ile iç içe yaşamayı teşvik edeceğini ve yeşil alanların arttırılmasına katkı sağlayacağını söyleyen Zeki Mert, doğayla uyumlu bu yapıların, olası deprem ve benzeri felaketlerde geçici barınma merkezlerine dönüştürülebileceğini ve bu sayede önemli bir ihtiyacın zaman kaybetmeden hizmete sunulmuş olabileceğini vurguladı.

Kahramanmaraş Merkezli deprem felaketinde zarar gören illerden birinin de Bingöl olduğunu ifade eden Fesih Zeki Mert, "Deprem gerçeği, Bingöl'ümüzün kaderidir. Bundan önce şehrimiz değişik zamanlarda deprem yıkımlarına sahne oldu. Çok canlar kaybettik, birçok yuvamız yıkıldı. Ancak bir süre sonra yaşadıklarımızı unutarak deprem gerçeğine rağmen dayanıksız ve çok katlı binalar yapmaktan vaz geçmedik. Artık buna dur demenin zamanı geldi. Her acının ardından gözyaşı döküp bir süre sonra olanları unutma siyaseti bitmelidir. Bingöl'ümüz bundan çok daha iyisini hak ediyor. Sorunları bitirip arkamıza bakmadan gönül rahatlığı içinde yeni şeyler yapacağımız bir siyasi anlayışı benimseyeceğiz. Bingöl'ü hak ettiği noktaya getirene kadar bize dinlenmek yok." diye konuştu.

DAR GELİRLİNİN UMUDU SOSYAL KONUT PROJESİ OLACAK

Sloganını "Kazanan Bingöl Olsun" diye belirleyen Bingöl Bağımsız Milletvekili Adayı Fesih Zeki Mert, 48 Projesinden biri olun Sosyal Konut Projesi'nin de deprem gerçeğini gözeterek sürdürüleceğini söyledi. Bölgedeki köylerde yaşayan insanların barınma ihtiyaçlarını karşılamak için uygun fiyatlı, depreme dayanıklı ve modern konut projelerinin bir an önce hayata geçirileceğini söyleyen Mert, "Maddi durumu uygun olmayan halkımıza rahat nefes aldırırken doğal afetlerden korumayı da aynı anda sağlayacağız." dedi.

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
29.09.2023
17:41
Meteoroloji`den Bingöl için şiddetli yağış uyarısı!
Meteoroloji'den Bingöl için şiddetli yağış uyarısı!
Yurdu etkisi altına almaya başlayan yağışlı hava, hafta sonu itibariyle Bingöl'de de etkili olacak, Cuma'ya kadar da sürecek. Valilik, vatandaşlara tedbirli olmaları çağrısında bulundu.
29.09.2023
14:39
Bingöl`de gezici KETEM aracı hizmete alındı
Bingöl'de gezici KETEM aracı hizmete alındı
Kente kazandırılan ve İl Özel İdaresi ve Bingöl Belediyesinin de destekleriyle tamamlanan gezici KETEM aracı hizmete sunuldu. Aracın, öncelikle kırsal alanlarda hizmet vereceği belirtildi.
29.09.2023
14:17
Deprem için tedbir ve dikkat uyarısı!
Deprem için tedbir ve dikkat uyarısı!
Doğu Anadolu fay hattı boyunca Elâzığ Pütürge ve Bingöl Karlıova taraflarında çok ciddi bir gerilim yoğunlaşması olduğunu ifade eden Doç. Dr. Toker: 'İç Anadolu'da ve aynı zamanda Kuzeydoğu Anadolu fayının Erzincan tarafı ve Doğu Anadolu fayının Elâzığ ve Kahramanmaraş taraflarında 4 buçuk ve 5'in üzerinde yüksek değerli artış şokları görmeye devam edeceğiz.'
29.09.2023
13:17
Elektrikte ekim tarifesi belli oldu zam geldi!
Elektrikte ekim tarifesi belli oldu zam geldi!
1 Ekim'den itibaren geçerli olacak yeni elektrik fiyat tarifesi belirlendi. Yeni tarifeye göre, konut aboneleri için zam yapılmazken, sanayi ve ticarethane abonelerinin kullandığı elektriğe ise yüzde 20 oranında zam yapıldı.
28.09.2023
17:07
Yedisu`da kuru fasulye festivali
Yedisu'da kuru fasulye festivali
Coğrafi işaretli Yedisu horoz kuru fasulyesi festivali düzenlendi. Bingöl Valisi Usta, 'Halihazırdaki 700 dekarda üretimin ekonomiye katkısı yaklaşık 17 milyon TL civarındadır. Hedeflediğimiz üretimin 4 bin dekarının ekonomiye katkısı ise 100 milyon civarında olacağını paylaşmak istiyorum' dedi.
28.09.2023
17:02
Bingöl`de kentsel dönüşümle yeni bir yaşam alanı oluşuyor
Bingöl'de kentsel dönüşümle yeni bir yaşam alanı oluşuyor
Konut ve iş yerlerinin tamamlandığı, alt yapı ve çevre düzenlemesinin sürdürüldüğü kentsel dönüşüm projesi alanında incelemelerde bulunan Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan; 'Bingöl için çok güzel bir yaşam alanı oluşuyor, mahallemizle birlikte şehrimizin çehresi değişiyor' dedi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın