KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
25 Mart 2023 Cumartesi
11 °C Çok bulutlu

&';millet kendi anayasasını yapsın”

Halkın Sesi Partisi (Has Parti) Bingöl İl Başkanı Cezayir Ulukan, Türkiye'nin yeni bir anayasa yapması gerektiğini ve bu yeni anayasanın milletin yapması gerektiğini söyledi.

&`;millet kendi anayasasını yapsın”
18 OCAK 2011 SALI 09:36
0
1485
0
AA aa

Has Parti İl Başkanı Ulukan, yaptığı yazılı açıklamada Türkiye'de yapılan siyasetin partilerinin belirlediğini ifade etti. 

“Türkiye, yeni bir anayasayı mutlaka yapmak zorundadır” diyen Ulukan, “Yeni Anayasa yapma tartışmaları başladığı günden bu yana Genel Başkanımız Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, anayasaların millet tarafından yapıldığını sık sık vurgulamıştır. 12 Eylül 2010 referandumu öncesinde mevcut hükümeti bu konuda sık sık uyarmış, yeni ve sivil bir anayasanın toplumun bütün kesimleri tarafından temsil edilen anayasa meclisi tarafından yapılması gerektiğini dile getirmişti. Aradan bu kadar zaman geçtikten sonra Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Katar'da yaptığı basın toplantısında yeni bir anayasanın milletin bütün kesimlerinin temsil edildiği bir meclis tarafından yapılacağını açıklaması Has Parti'nin Türkiye siyasetinde ne kadar belirleyici olduğunun açık bir göstergesidir. Biz bu milletin kendi anayasasını kendisinin yapmasını istiyoruz. Eğer bu hükümet, milletin bütün kesimlerinin katıldığı yeni bir anayasayı yapamazsa biz Has Parti olarak iktidar olduğumuzda yeni anayasayı milletimizle birlikte mutlaka yapacağız” dedi.

Artık yeter! Zamlar bıktırdı
Yapılan zamların insanları bıktırdığını söyleyen Ulukan, “Öte yandan ekonominin sürekli büyüdüğünü ve geliştiğini iddia ederek pembe tablolarla halkı kandıran hükümet son dönemde çeşitli gerekçelerle, akaryakıta arka arkaya zam yapmıştır. 2006 yılının ocak ayında benzinin litre fiyatı 2,61 liradan satılırken, son yapılan zamlarla birlikte 1 litre 95 oktan benzinin fiyatı 4,05 liraya, 97 oktan benzinin fiyatı ise 4,1 liraya çıkmıştır. Bu zamların kabul edilebilir hiçbir yanı yoktur. Halkın Sesi Partisi olarak halkın daha fazla sömürülmesine asla ve asla izin vermeyeceğiz. Hükümet, gözünü halkın cebine dikmiş ve akaryakıt zamları ile halkımızı sürekli soymaktadır. Bugün akaryakıta verilen her 100 TL'nin 65 TL'si vergi olarak devlete gitmektedir. Eğer hükümet doğru bir adım atacaksa, bu vergileri düşürmeli ve elini halkın cebinden çekmelidir. Dünyanın en pahalı benzinini bu millete reva gören hükümeti uyarıyoruz. Artık yeter! Milletimiz bu zamları hak etmiyor” diye konuştu.

 

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın