KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
21 Haziran 2024 Cuma
°C

Milli Eğitim kendi ekmeğini üretecek

Karşıyaka MTAL bünyesinde yapımına başlanan ekmek üretim atölyesi inşaatında incelemelerde bulunan Milli Eğitim Müdürü Halil Yücel, MEB bünyesindeki yatılı okulların ekmek ihtiyacını bu atölyeden karşılanacağını vurguladı ve Çölyak hastaları için de bir çalışmaya dikkat çekti.

Milli Eğitim kendi ekmeğini üretecek
20 EKİM 2022 PERŞEMBE 15:52
8
1938
2
AA aa

Milli Eğitim Bakanlığı'nın 81 ilde 100 meslek lisesine ekmek üretim atölyesi kurulması kararı sonrası Bingöl Karşıyaka Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL) bünyesinde ekmek üretim atölyesi kurulmaya başlandı.

Ekmek üretim atölyesi inşaatında incelemelerde bulunarak çalışmalar hakkında bilgi alan İl Milli Eğitim Müdürü Halil Yücel, aksilik yaşanmaması durumunda ekmek atölyesinin bir ay sonra faaliyete gireceğini belirtti.

OKULLARIN İHTİYACI BURADAN KARŞILANACAK

Çalışmalara dair detayları Bingöl Online'ye aktaran İl Milli Eğitim Müdürü Halil Yücel, ekmek atölyesiyle birlikte öncelikle Bingöl merkezdeki yatılı okulların ekmek ihtiyacının bu atölyeyle karşılanacağını belirtti.

Yücel: “Bakanlığımızın belirleyeceği rotada Bakanlığıma bağlı okulların ihtiyaçlarını bu atölyedeki ekmek üretimiyle karşılamayı hedefliyoruz. İlçeler sahil olur mu, henüz belli değil. Bunun için bir dizi ihtiyaçlar gerekiyor ve altyapı kurulmadan böyle bir adım atmamız mümkün olmayacaktır. Önceliğimiz il merkezimizdeki yatılı ve yemek verilen okullarımızın ekmek ihtiyacını buradan karşılamak” dedi.

ÇÖLYAK HASTALARI İÇİN ÖZEL ÜRETİM SÖZ KONUSU

Açıklamasında, Çölyak hastaları için Glütensiz ekmek üretimine de dikkat çeken Yücel, Vali Kadir Ekinci'nin bu alandaki talimatına da değinerek şunları söyledi;

“Atölyemizin belirli branşlarda da profesyonelleşmesini önemsiyoruz. Sayın Valimizin de bu hususta bir talimatı oldu. Bingöl'de bu alanda bir açık olduğu görüşü mevcut! Haliyle Sayın Valimiz de, Çölyak hastaları için Glütensiz ekmek üretimi üzerine de bir çalışma yürütülmesini istedi. Tabi henüz netleşmedi ama bu alanda da bir çalışmamız var. İnşallah gerekli altyapıyı oluşturunca Çölyak hastalarımızın bu alandaki ihtiyacına da özel olarak cevap vermiş olacağız.”

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_96141)
21 Ekim 2022 Cuma 15:50
Öğretmenlere de ekmek fişi verin bedavaya. Eğitim Bir sen yeni önerisi de bu olsun. Üye konusunda rekor kırar. Eğitim yardımı, Hububat yardımı ve ekmek yardımı
Misafir Kullanıcı (@Misafir_96139)
20 Ekim 2022 Perşembe 21:13
Bir ara belediye de ekmek satıyordu halen satıyor mu bilgisi olan var mı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın