Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
15 Ağustos 2020 Cumartesi
°C

Milyonluk tesis çürüyor

Bingöl Organize Sanayi Bölgesi'nde çağrı merkezi olarak inşa edilen ve kullanıma hazır vaziyete getirilen yapı, girişimcilerden rağbet görmeyince 3 yıldır boş.

09 EKİM 2018 SALI 20:39
2
3727
3
AA aa
Milyonluk tesis çürüyor

Bingöl'de iki ayrı çağrı merkezinin kurulumu istihdam açısından sevinçle karşılanmış, yeni çağrı merkezlerinin açılması için girişimler ağırlık kazanmıştı. Bu kapsamda 2015 yılında Bingöl Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Müdürlüğü'nce ihalesi yapılan ve 2,4 milyon TL ile inşa edilip telekomünikasyon altyapısı hazırlanarak kullanıma hazır hale getirilerek 11 Aralık 2015'te geçici kabulü yapılan çağrı merkezi inşaatı, Bingöl'deki iki firmanın bu alanı tercih etmemesiyle atıl duruma düştü. 1.600 metrekare alan üzerine kurulan binanın hangi amaçla kullanıma açılacağı ise net değil.

TAAHHÜTSÜZ İŞ YAPILDI!

Yapım öncesi bahse konu firmalarla herhangi bir yazılı taahhüt alınmadan, sadece sözlü taahhüt üzerine yapıldığı öğrenilen çalışmalar neticesinde inşa edilen çağrı merkezi binası, buradaki firmaların yatırımdan çekilmesi ve mevcut yerlerinde işlemlerine devam edeceğini belirtmesi üzerine bol kaldı. Bazı GSM operatörlerinin yatırımı için girişimlerden de sonuç alınamayınca bina 3 yıldır boş. Atıl durumda olan ve çürümeyle karşı karşıya kalan binanın gerçek ve doğru yatırımcılara açılmaması halinde milyonluk yapı çürüyecek.

Bir süre önce Cazibe Merkezi Programı kapsamında değerlendirilmesi öngörülen bina, projenin askıya alınmasının ardından boş kalmaya devam etti.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_31783)
10 Ekim 2018 Çarşamba 08:32
Vay beehh.. Bu zararın bedeli mutlaka bu yanlışı yapanlardan çıkartılmalıdır. Keyfine göre devletin parasını al bina yap, bu işten kim karlı çıkmış herhalde yapıyı yapan müteaahhit firma, ürün sahipleri karlı çıkmıştır başka karlı çıkan var mıdır bilemem ama devlet ve millet olarak özellikle de Bingöl halkı olarak 2,4 milyon tl zarar ettiğimiz kesindir. Bir Allahın kulu da çıkıp bunun hesabını soramıyor. E bu devlet şimdi neden ekonomik darboğazdadır daha iyi anlamış oluyoruz. Efendiler memlekete sahip çıkınız yemekli kokteyli programlardaki pozlarınız bize lazım değil. İsraf değil mi..
Beğendim (7) Beğenmedim (2)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_31776)
10 Ekim 2018 Çarşamba 07:23
Bu hibelerde be paralar götürülüyor.vali bey fark etmiş gereğini yapar inşallah yazık günah devletin sırtından kısa yoldan zengin olan çok üçkağıtçı var.
Beğendim (6) Beğenmedim (2)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_31775)
10 Ekim 2018 Çarşamba 06:09
Eeee ı kurdele kesenler neredesiniz bu yapı için ne yaptınız işiniz bu vatanın milli ekonomisini çökertmek se o makamlar buna vesile olanlara zehir zıkkım olsun
Beğendim (6) Beğenmedim (2)Cevapla
14.08.2020
16:40
Solhanspor için birlik zamanı!
Solhanspor için birlik zamanı!
Gösterdikleri başarılı performansın ardından voleybolda Efeler Ligi'ne yükselerek Galatasaray, Fenerbahçe gibi büyük takımları ağırlayacak olan Solhanspor teknik heyeti ve yönetimi, siyasi, bürokrasi, yerel yönetimi ve kentteki büyük yatırımcıları, maddi ve manevi destek vermeye davet etti.
14.08.2020
16:39
Basketbol oynamak için tahta ve hortumdan pota yaptılar
Basketbol oynamak için tahta ve hortumdan pota yaptılar
Bingöl'de evlerinin arka kısmında bulunan boş alanda tahta ve hortumdan pota yaparak basketbol oynayan 3 kardeş, yetkililerden mahalleye basketbol alanı yapılmasını istiyor.
14.08.2020
16:38
Doğu`da 246 hektar alan yandı
Doğu'da 246 hektar alan yandı
Doğu Anadolu Bölgesi'nde son 8 ay içerisinde 58 yangının çıktığını belirten Elazığ Orman Bölge Müdürü Muhammed Salih Çetiner, 50'si orman ve 8'i ziraat alanında çıkan yangınlarda 246 hektar alanın yanarak zarar gördüğü söyledi.
14.08.2020
16:37
İŞKUR alımları geçici olarak durduruldu
İŞKUR alımları geçici olarak durduruldu
Bingöl İŞKUR İl Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün imzaladığı protokol gereği, 9 aylık alınacak personel alımları geçici süreliğine durduruldu.
14.08.2020
16:36
Keskin, İMO İl Temsilcisi Oldu
Keskin, İMO İl Temsilcisi Oldu
İnşaat Mühendisleri Odası Bingöl İl Temsilciliğine Ayetullah Keskin atandı.
14.08.2020
16:35
Şehit başkanın isminin yaşatılmasını talep ediyoruz
Şehit başkanın isminin yaşatılmasını talep ediyoruz
Önceki dönem MHP Bingöl Belediye Başkan Adayı Buyankara: 'Teröristler tarafından Şehit edilen Belediye Başkanımız Hikmet Tekin'in isminin Bingöl Havalimanı verilerek yaşatılmasını talep ediyoruz.'
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın